TomoChain Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

TomoChain Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Tomochain Coin, Ethereum’un uzun süredir uğraştığı ölçeklenebilirlik sorununa çözüm getirme amacı ile piyasaya sürülmüş bir kripto paradır.

Tomochain Coin, Ethereum’un uzun süredir uğraştığı ölçeklenebilirlik sorununa çözüm getirme amacı ile piyasaya sürülmüş bir kripto paradır. Üstelik bu amacını sözde değil, eylemde gerçekleştiren Tomo ve platformu, ölçeklenebilirlik sorununu; POSV algoritmasına sahip 150-Masternode teknolojisini kullanarak çözebilmiştir.

Tomo’nun kullandığı bu teknolojiler sayesinde; neredeyse 2 saniye gibi kısa bir sürede çok düşük komisyon miktarı ile onaylanan işlemler, günümüzde Tomochain sayesinde mümkün hale gelebilmiştir. 14 Aralık 2018 tarihinde piyasaya çıkan Tomo, kendi ağında bulunuyor. Yani ERC-20 tokeni özelliği taşımıyor.

Koinin yerel platformu TomoChain ise bilindiği kadarıyla toplamda 40 kadar elaman ile çalışıyor. Bu kadar az elemanla eşine az rastlanır başarılara imza atmasıyla, pek çok yatırımcıyı ve analisti şaşırtmayı başarabiliyor. 40 kişik bu dev ekip, meraklıları ve yatırımcıları için birtakım aşamalara ulaşmış kodları, Github’ta herkese açık bir şekilde paylaşmakta.

TomoChain Coin Nasıl Çalışır?

Tomo’nun yukarıda da bahsettiğimiz gibi POSV algoritmasına sahip 150 Masternode teknolojisini kullandığını ve ölçeklenebilirlik sorununa bu şekilde çözüm getirebildiğinden bahsetmiştik. Tüm bunların yanı sıra Tomo altcoin; Ethereum Sanal Makine dediğimiz EVM ile uyumlu akıllı sözleşmeleri, protokolleri ve atomik çapraz zincir token transfer işlemlerini destekler. Ayrıca ilerleyen dönemlerde; sharding özel zincir oluşturma, EVM paralelleştirme ve donanım bütünleştirme tekniklerini sahip olduğu Masternode teknolojisine ilave etmeyi amaçlıyor.

Tomo’nun bir ERC-20 tokeni olmadığını söylemiştik. Peki, sahip olduğumuz Tomo coinleri nerede saklarız? Platform bu soruna da çözüm bulabilmiştir. Bu adresten Tomochain’in kendi sitesine giderek;

 • Cüzdan oluşturmayı öğrenebilir
 • Cüzdan içi işlemleri öğrenebilir
 • İşlem bilgilerini kontrol edebilir
 • Özel anahtar ve yedek anahtar kavramlarını öğrenebilir

Bu ve benzeri cüzdanla alakalı daha pek çok ayrıntıya ulaşabilirsiniz. Sahip olduğunuz TOMO coinler mekanik cüzdanda güvenle tutulacaktır.

Tomochain nasıl alınır Tomochain nasıl alınır

TomoChain Coin Nasıl Satın Alınır?

Tomo coin piyasaya çıktığı ilk yıllarda sayılı borsada sıralanırken, günümüzde 15’dan fazla kripto para borsasında yerini alıyor. Dünyanın en büyük ve güvenilir borsalarından olan Binance borsasında Tomo coin al-sat işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. USDT, BNB, BUSD, BTC işlem çiftlerinden TOMO coin ticareti yapabilmek mümkün. Binance’ın yanı sıra aşağıdaki platformları kullanarak coini satın alabilmek mümkün.

 • MXC COM
 • Hotbit
 • BitForex
 • TomoDEX
 • KuCoin
 • BiKi
 • Uniswap

Yukarıdaki borsalarda üyelik oluşturup, hesap onayı yaptıktan sonra TOMO coin ticaretine kolayca başlayabilirsiniz. Pek çok farklı işlem çiftini kullanarak borsalar aracılığıyla TOMO BTC çiftini temin edebilirsiniz.

Tomochain CoinMarketCap Değeri Ne Kadar?

Tomo coin CoinMarketCap değeri; 1 TOMO 5,16 Türk Lirası civarında seyretmekte. Bu rakam ABD Doları ile 0,68$ tutarına tekabül etmekte. Piyasa sıralamasında 143. Sıralamada gördüğümüz TOMO’nun piyasa değeri yaklaşık ₺389.897.612 değerinde. Hali hazırda dolaşımdaki toplam arz miktarı ise 100.000.000 TOMO civarında.

TOMO Coinin seyreden güncel fiyat verilerine ulaşmak için CoinMarketCap adresini ziyaret edebilirsiniz.

TomoChain Coin Grafik

Tomochain grafik Tomochain grafik

Yukarıda yer alan görselde TOMO’ya ait tüm zamanları içeren fiyat hareketlerini görebilmekteyiz. Grafiğe baktığımızda ilk göze çarpan durumun, sürekli fiyatında yaşadığı dalgalanmalar olduğunu söyleyebilmek mümkün. Altcoinlerde pek rastlamadığımız bu durum, aslında coinin istikrarlı olmasa da bazı dönemlerde adından söz ettirdiğinin kanıtı.

Diğer altcoinlerde gördüğümüz; piyasaya çıktığı ilk zamanlarda yüksek fakat zamanla düşüş yaşadığı fiyat ivmelerinin, TOMO coinde olduğunu söyleyebilmek güç. Her ne kadar ani iniş-çıkışlar görmüş olsa da, zamana yenik düşmeyerek kendini toparlayabilmiş. Şu anda da 3,79 – 7,58 TL dirençleri arasında seyretmekte. Tüm zamanlara genelden baktığımızda ise 3,79 direncinin genellikle üzerinde seyrettiğini görebilmek, coinin başarısını gözler önüne sermekte.

TomoChain Coin Yorumlar 2020

Piyasada TOMO’ya dair yakın zamanda yapılan yatırımcı yorumlarını incelediğimizde, şu anki durumda son bir düşüş yaşayacağı bekleniyor. Çünkü yazının hazırlandığı sıralarda BTC soluksuz bir şekilde çıkışa devam etmekte. Bu çıkış sağlam bir düzeltmeye neden olabilir. Bu hareket de altcoinlerde yani TOMO altcoin çerçevesinde ezilme yaşayabilir. Bu söylenenler coinin gidişatına ve Bitcoin’in hareketine göre yapılmış sadece öngörüdür.

Tüm bunların aksine; her gün arzının arttığını söyleyen bir kesim yatırımcıya göre de TOMO çıkış yakalayabilir. Özellikle Bitcoin çıkış yapmışken, TOMO satın almak isteyen bireyler, kademeli olarak alım işlemleri yapabilirler. Şu anda 18 bin dolara yaklaşan Bitcoin giderek değer kazanırken, diğer altcoinler için de bir yorumda bulunabilmek pek de sağlıklı olmayacaktır. Yine de yukarıda yer alan hiçbir bilgi ve görüşün, yatırım tavsiyesi olmadığını hatırlatmakta fayda var.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.