Theta Fuel Coin Nedir?

Theta Fuel Coin Nedir?

Theta Fuel Coin, Theta Network sisteminin yerel kripto para birimidir.  Bu token Theta blok zincirinde yer almaktadır. TFUEL coin, akıllı sözleşmeler ile etkileşim kurabilmek ya da dağıtmak, canlı yayın veya video akışını paylaşabilmek gibi işlemler için etkileşim sağlayabilmek için kullanılır. Bu işlemlerde aktarım yapan yatırımcılar, blockchain ağındaki diğer kullanıcılara aktardıkları her video akışı içinde TFUEL kazanabileceklerdir.

Theta Fuel Nedir?

Yatırımcıların son zamanlarda sık arama yaptığı Theta Fuel nedir konusuna, kullanıcılar tarafından desteklenen bir video platformu olduğu söylenebilecektir. Theta ağı, canlı yayın endüstrisinde meydana gelebilmesi söz konusu olan sorunların çözümü için kullanılabilecektir.

Video platformu izleyicileri için oluşturulan bu platform, video kaydı katılımcılarının derinleştirilmesi, görüntü netliğinin sağlanabilmesi ve buna bağlı olarak gelir düzeyinin arttırılabilmesini hedefliyor. Theta Fluel protokolüne göre şu anda var olan video platformlarının 3 temel sorunu bulunabiliyor. Bunlar ise;

  • Video platformlarının hemen hepsi, erişim sorunları yaşamaktadır. Yaşanan bu sorun nedeniyle video oldukça yüksek süreler içerisinde yüklenebilmektedir.
  • Video platformlarının hemen hepsinde kullanıcılar 4k,8k gibi yüksek kaliteli görüntü talep etmektedir. Ancak yetersiz altyapı sayesinde bu mümkün olamamakta ve görüntü kalitesi kullanıcıları tatmin etmemektedir.
  • Video platformlarının merkezileştirilmiş bir doğaya sahip olması, kullanıcıların ve platformların daha az gelir elde etmesine neden olabilecektir.

Theta Fuel Platformunun Avantajları Nelerdir?

Theta Fuel platformu oluşan bu sorunların tamamına çözüm getirebilmektedir. Bu sistem üzerinden izleyicilerin tamamı ödül olarak Theta Fuel Coin kazanabileceklerdir. İzleyiciler bu ağa dahil olduklarında yüksek bant genişliği ve kaynaklar paylaşılmakta ve ödüllendirilmektedir. Bu platform sayesinde, video görüntü kalitesi kullanıcıları tatmin edebilmektedir.

Videolar 4k, 8k gibi yüksek görüntü kalitesinde paylaşılabilecektir. Herhangi bir merkeze bağımlı olmayan bu sistem sayesinde, akış verimli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra bu platform üzerinden yapılan video akışı paylaşımlarının maliyeti oldukça düşüktür. Bu sistem sayesinde video platformlarının pahalı ve herhangi bir merkeze bağımlı alt yapı oluşturmasına gerek kalmayacaktır.

Platform açık kaynaklı olan bir ağ ve protokol sunabilecektir. Ağın geliştirilebilmesi için geliştiricilere ve ortaklara verilen bu açık hizmet sayesinde herkes özelleştirilmiş Dappler oluşturabiliyor. Ayrıca bu sistem sayesinde, video dağıtımının gerçekleştirilebilmesi için yerel bir blok zinciri de oluşturulmuştur. Merkezi olmayan bu sistem video sunumlarına teşvik edilebilmesi ve sürdürülebilirliğin sağlanabilmesi amacıyla çalışmaktadır.

TFUEL Coin Geleceği

Yatırımcılar şu an düşüşte olan TFUEL Coin geleceği hakkında, biraz çekimser kalmış durumda. Ancak analistler TFUEL coin’in uzun vadede yatırımcısını memnun edeceğini düşünüyor. Kapsamlı ve merkeziyetsiz hizmet içeriği sayesinde kaliteli bir video platformu olmayı vadeden Theta Fuel ağının, kitlesini genişletebileceğine kesin gözü ile bakılıyor. Dolayısı ile uzun vadede Theta Fuel coin para biriminin önemli bir ivme yaşaması olası görünüyor.

TFUEL Coin Yorum

TFUEL coin yorum içeriklerine bakıldığında, Theta Fuel platformunun çok güçlü göründüğü ve bu nedenle olumlu yorumlar aldığı görülebiliyor. Özellikle bu platformun benimsenmiş olması, Theta Fuel Coin para biriminin ise uzun süredir borsalarda yer alması pek çok yatırımcıya güven veriyor. Kripto para topluluğunda yer alan önemli analistler TFUEL coin’in özellikle uzun vadede bir yükselişe yaşayacağını, bu nedenle bir yatırım aracı olarak tercih edilebileceğini ifade ediyor.

TFUEL Coin Grafik

TFUEL coin grafik verileri incelendiğinde şu sıralar bir düşüş içerisinde görülebiliyor. Dalgalanma döneminde olduğu görülen bu altcoin, şu sıralar 0.013433 dolardan işlem görüyor. Dolaşımda ise 4.962.631.792 TFUEL coin yer almaktadır. TFUEL coin tarihsel sürecine bakıldığında ise, en dip seviyeyi 2020 yılının Mart ayında 0.000889 dolar ile görmüştür. En yüksek seviyesini ise 2019 yılının Mayıs ayında, 0.025061 dolar ile yaşamıştır.

TFUEL Coin Nasıl Alınır?

Theta Fuel Coin; Binance, OKEx, Livecoin gibi dünyanın en büyük işlem hacmine sahip borsalar üzerinden satın alınabilecektir. Binance üzerinden satın alabilmek için öncesinde bu platform üzerinden hesap açılması gereklidir. Hesap açıldıktan sonra, sağ üstte bulunan Kripto al- sat bölümüne giriş yapılmalıdır. Bu bölümde Theta Fuel Coin aratıldıktan sonra işlem çifti seçilmelidir. Daha sonra miktar ve fiyat bilgisi girilerek işlem onaylanmalıdır. İşlem sonrasında TFEL coin alımı tamamlanmış olacağı için, cüzdan bölümünden kontrol edilebilecektir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.