Tezos Kathmandu Protokol Yükseltmesini Yayımladı, Fiyatı Tırmandı!

Tezos Kathmandu Protokol Yükseltmesini Yayımladı, Fiyatı Tırmandı!

Tezos Kathmandu protokol yükseltmesi tamamlandı. Yükseltme, ölçeklendirme yetenekleriyle birlikte yayına giriyor.

Tezos fiyatı, bu hafta kripto para piyasasında görülen güçlü karşıt güçlere meydan okuduktan sonra yazım sırasında 1,50 dolarda fiyatlanıyor. Yatırımcılar, özellikle ABD ve Avrupa'da enflasyonun tavan yapmasıyla birlikte, küresel olarak kötüleşen ekonomik ortam konusunda tedirgin olmaya devam ediyor.

Birleşik Krallık, GSYİH'sında %0,1'lik bir düşüşün ortasında bir resesyona işaret ederken, Almanya 2023'te -%3,5'lik bir ekonomik büyüme riski altında bulunuyor. Bunların yanında, Kathmandu yükseltmesi ile gündeme gelen XTZ, bu hafta 1,400 dolarlık destekten yaklaşık yüzde 4 artış kaydetti. Ancak XTZ alıcıları bunu yarıda kesti ve yükseliş kısa sürdü. İşte Tezos’ta yaşananlar…

Tezos Kathmandu Yükseltmesi Nedir ve Ne Sunuyor?

Tezos, 23 Eylül'de Katmandu adlı 11. protokol yükseltmesini duyurdu. Ekip, yazılım yükseltmesinin iyimser toplamalar gibi Katman 2 çözümlerini kullanarak zincir dışı hesaplamayı destekleyecek şekilde donatıldığını söyledi. Kullanıcılar, daha yüksek bir işlem hacmi elde etmek için akıcı blok zinciri süreci nedeniyle genellikle daha iyi bir deneyim bekleyebilirler.

Ekip, yükseltmenin resmi önerisine, Tezos'un artık yeni özellikler denerken kullanılacak özel bir test ağı protokolüne sahip olduğunu ekledi. Ağ güvenliğini artırmak için tasarlanmış bir hareket olan ana ağ delege seçiminin rastgele yapısını iyileştirir.

kathmandu.png

Yatırımcılar ise, Katmandu protokolünün yükseltilmesine yeni pozisyonlar alarak olumlu tepki verdi. Bununla birlikte, ayı piyasası, yatırımcılara erken kar bıraktı. Böylece 100 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) ve 200 günlük SMA tarafından oluşturulan sağlam bir birleşme direncinden devam eden bir geri çekilme başlattı. Peki, XTZ fiyatında şimdi beklenen seviyeler neler? İşte detaylar…

Tezos (XTZ) Beklendiği Kadar Artış Gösteremedi

Tezos yükseltme haberinin etkisiyle, 1,40 dolardan artış kaydetti ve yaklaşık %4 yükseldi. Buna rağmen, alıcılar sahneden erken çekildi ve yükseliş ivmesi yarıda kaldı. Fiyat 1.550 dolarlık fiyatı gördükten sonra yükseliş durdu. Kripto paranın haftalık ilerlemesini durdurmasından kaynaklanan kayıpları önlemek adına 1.5170 dolardaki desteğin devam etmesi gerekiyor. İşte XTZ fiyatını bekleyen diğer senaryolar…

XTZ Coin Teknik Analizi

XTZ fiyatı yazım sırasında 1,50 dolardan fiyatlanıyor. Yaptığımız analizlere göre, XTZ için yükselmenin devam edebilmesi için 1.5170 dolarlık desteğin altına inmemesi gerekiyor. Şu anda 1,50 dolarda seyretse de, sağlam bir günlük mum üretmediği sürece, nötr hareket gösterebilir.

xtz.png

Analistlerin yorumlarına göre ise, tüm gözler %38.2 Fibonacci düzeltme seviyesinin 1.5192 dolarda yükselen satış baskısını absorbe etme yeteneğine odaklanmış durumda. MACD verileri olumlu görünümünü sağlam bir şekilde korursa, alıcılar kontrolü geri alabilir. MACD ortalama çizgisinin üzerine yerleştiği sürece, oranlar fiyatı yukarı doğru hareket ettirecektir.

1.5192 dolarlık destek bozulursa, yatırımcılar 50 günlük SMA'da (kırmızı) yeni giriş pozisyonları arayacaklar. Bir satış gelirse de, 1.440 dolara ve 1.4000 dolarlık alana kadar düşüşler gelebilir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.