Tezos Coin Geleceği 2023- 2027 | Tezos Coin Yorum | Tezos Coin Nedir

Tezos Coin Geleceği 2023- 2027 | Tezos Coin Yorum | Tezos Coin Nedir

Sahip olduğu eşsiz blok chain ve ağ alt yapısıyla kullanıcılarına hizmet alanları sunan Tezos Coin geleceği yatırımcıları tarafından oldukça fazla merak edilmektedir.

Sahip olduğu eşsiz blok chain ve ağ alt yapısıyla kullanıcılarına hizmet alanları sunan Tezos Coin geleceği  yatırımcıları tarafından oldukça fazla merak edilmektedir.  Coinmarketcap’ te 34.cü sırada bulunan tezos coin Bitcoin’ in hareketiyle daha da canlanmış olup yatırımcılarını daha da heyecanlandırmıştır. Bu yazımızda tezos coin yorum, tezos coin fiyat tahminleri ve tezos coin nedir bilgilerine kapsamlı olarak yer almaktadır.

 

Tezos Coin Nedir

 

Tezos nedir, sorusunu cevaplayarak başlıyoruz, bir kripto para birimidir. PoS algoritması kullanılarak yönetilmekte olan bu birim sıfırdan yaratılmış olan az miktarda para olarak bilinmektedir.

 

 

Bu kripto para birimi Ethereum ve Bitcoin’den farklı olarak sert çatallanmaların oluşumunu engellemektedir. Hard fork ihtimaline karşı bu para birimi inovasyon birleşiminden oluşmaktadır. Tezos biriminin kullanılması ile kendi kendini yönetebilen dijital bir platform kurularak, merkeziyetsiz bir blockhain oluşturulmak hedeflenmektedir. Tezos’un sistemi sert çatallanmaların yanı sıra düzgün blok zinciri evriminin oluşturulabilmesini hedeflemektedir.

 

 

Bu nedenle Tezos hakkında alınan tüm kararlar ve hamleler topluluğa danışılarak onay alınması sonrasında yenilenme ve değişim için token ödemesi alınmaktadır. Bu işlem sonrasında ise Tezos’un gelişimi ve değişimi sağlanırken ortak görüş birliği ile hareket edilmiş olmaktadır.

 

 

 

Tezos Kurucuları Kimlerdir?

 

 

Tezos 2017 yılında bir proje sonrasında rekor kırılarak yaratılmış bir kripto para birimidir. Bu nedenle oldukça değerli olduğunu söyleyebilmek mümkündür.  ICO kampanyası kapsamında oluşturulan Tezos’ un kurucusu Arthur Breitman ve Kathleen Breitman’dır.

 

 

Arthur Breitman tarafından ortaya atılan fikir, çiftin bir araya gelmesi ile birlikte tamamen oluşturulmuştur. İkili halen Tezos üzerinden çalışmalarına devam etmektedir. Arthur Breitman büyük finansal kuruluşlarından bazıları olan Morgan Stanley ve GoldmanSachs için oldukça deneyimli bulunmaktadır.

 

 

Bilgisayar bilimcisi ve matematikçi tarafından eğitim alan Breitman Bitcoin ‘i sürekli olarak takip etmiştir. Yükselişi sırasından yakından inceleyen bu kişi Bitcoin’in evrimleşme yeteneğini gözlemlemiştir. Tezos projesi Bitcoin’e göre esnekliği bulunmayan bir kripto para birimidir. Kathleen Breitman ise Bridgewater Associates, R3 gibi birçok başarılı firmanın finansal bölümünde hizmet vermiş bir kişidir.

 

 

Veri tabanı teknolojileri konusunda oldukça başarılı olan Breitman Tezos konusunda eşine oldukça yardımcı olmuştur. Tezos projesinde en önemli fon desteği bulunan kişilerden bir tanesi Tim Draper’dir. Girişim kapitalisti olarak tanınan Tim Draper, bu ağın işletmesinin ödenebilmesi için 1.5 milyon dolar katkıda bulunmuştur. Bunun yanış ıra Arthur Breitman’ın kurmuş olduğu Dynamic Ledger Solutions şirketinde %10 hissesi bulunmaktadır.

 

 

Bunun yanı sıra Tezos projesinde fonu bulunan PolychainCapital’de 10 milyon dolarlık fon satın almıştır. Böylece Tezos ICO’nun günümüz koşullarında 252 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Etheriuma sahip olduğu bilinmektedir. Toplanan fon İsviçre merkezli Tezos vakfı tarafından yönetilmektedir.

 

 

 

Tezos Madenciliği Nasıl Yapılmaktadır?

 

Tezos projesinin giderek yükselen bir grafiğe sahip olduğu açık bir şekilde görülmektedir. Tezos Etherium gibi akıllı sözleşmesi bulunan başarılı bir platformdur. Bu nedenle projede sözleşmeden farklı olarak değişikliklerin yapılabilmesi de mümkün olabilmektedir. Dijital toplum sayesinde değişiklik kararı alınabilmesi sebebiyle bu para biriminin giderek değerleneceği düşünülmektedir.

Bu durumda sert çatallanmaların oluşmasını engellemek açısından oldukça avantajlıdır. Tezos projesi madencilik yapılmasına da olanak sağlamaktadır. Tezos ile madencilik Bitcoin ve Etherium para biriminin aksine PoS sitemi sayesinde yapılabilmektedir.  Bitcoin ve Etherium madencilikte kullanılamamasının temel sebebi, Pow sisteminde güçlü bir elektrik tüketimine sebep olmasıdır.

 

 

Ancak Tezos madencilikte herhangi bir elektrik tüketimine gerek yoktur. Ayrıca herhangi bir cihaza da gerek duyulmayan Tezos projesinde madencilik faaliyeti sanal olarak yapılabilmektedir. Tezos projesinde PoS madencilik yetkisinin verilebilmesi için cüzdan bölümünde yeterli Tezos para biriminin bulunması yeterli olacaktır.

 

 

Tezos Coin Nasıl Alınır

 

Tezos coin nasıl alınır,  Tezos coin binance, coinbase, gate.io, kucoin, kraken, bitfinex kripto para borsalarından alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.    

 

 

Tezos Coin  Grafik

 

Aşağıdaki grafikten, tezos coin grafik bilgilerine ulaşabilirsiniz. [mcrypto id="28353"]

 

Tezos Coin Teknik Analiz

 

Aşağıdaki grafikten, tezos coin teknik analiz bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

 

 Tezos Coin Yorum

 

Uzmanların tezos coin yorumları incelendiği zaman yıl yıl farklı tahminlerde bulunmaktadır. Yazımızın kalan kısımlardaki tezos coin geleceği ile alakalı  kapsamlı bilgiler yer almaktadır.

 

Tezos Coin Geleceği 2023

 

Kripto para tahminleri ile oldukça güvenilen traderlardan biri olan Trading Beasts ekibine göre Tezos Coin geleceği 2023 yılında maksimum olarak  $1,40150’ ı görmesi beklenirken en düşük olarak da $0.63582’ a inmesi beklenmektedir. Ekibe göre bu Coin yıl sonunda ortalama $0,80 bandında olması tahmin edilmektedir. Diğer bir kripto para yorumcusu olan WalletInvestor ekibine göre ise Coin’ de genel bir yükseliş hakim olacak olup en düşük $1.382’ı en yüksek olarak da $2,373’ı yakalaması tahmin edilmektedir. Long ForeCast ekibinin paylaşmış olduğu tahminlere göre; Tezos Coin Ekim ve Kasım aylarında ortalama $2 seviyelerinde seyredecek olup Aralık ayında ufak bir düşüş yaşayarak $2.47 dolaylarında olması ön görülmektedir. 

 

Tezos Coin Geleceği 2024

 

Tezos Coin geleceği 2024 yılı için yapılan fiyat tahminleri ise şöyledir; Trading Beasts ekibine göre Coin Ocak ayına ortalama  $4.94835 bandında başlayacak olup yıl sonuna kadar az da olsa düzenli bir yükseliş yaşayacaktır. Ekibin tahminlerine göre Coin yılsonunda ortalama $5.50 seviyelerinde olacaktır. WalletInvestor ekibine göre ise Tezos Coin bu yıl içerisinde önceki yıla nazaran daha da yükselecektir. Yıl içerisinde zaman zaman düzeltmeler yapması beklenen Coin’ in yine de en yüksek tepe noktasına değmesi beklenmektedir. Coin’ in yıl içerisinde ortalama %20 oranında bir değer kazanması beklenirken yılsonunda bir düşüş beklenmektedir. LongForeCast ekibine göre ise XTZ Coin geleceği 2024 yılında önceki yıla nazaran daha parlak görünmektedir. Coin bu yıl içerisinde önceki yıla göre daha da yükselecek olup 2022’ nin en dip fiyatına Mayıs ayında ineceği beklenmektedir. Coin’ in Mayıs ayında ortalama $5.22’ ı görmesi beklenirken en yüksek değerini de $9.45 olarak Eylül ayında yakalaması tahmin edilmektedir. DigitalCoinPrice ekibi de Tezos Coin’ in giderek yükselmesini ve değerinin de ortalama $11.04 olması ön görülmektedir.

 

Tezos Coin Geleceği 2025

 

Trading Beasts ekibi Tezos Coin geleceği 2025 yılında biraz daha yükselmesi beklenirken yılın en düşük değeri Ocak ayında $5.56 olması tahmin edilmektedir. Ekip Coin’ in yılsonunda Aralık ayında $6.35 seviyelerine en yüksek değerine ulaşması ön görülmektedir. WalletInvestor ekibine göre ise Coin yılbaşında biraz düşüş yaşayacak olsa da genel olarak yıl içerisinde ortalama toplam %50 oranında bir değer kazanacaktır. LongForeCast ekibi ise yaptığı tahminlerde Coin’ in yükseleceği yönünde bir varsayımda bulunmuştur. Ekip Tezos Coin’ in 2023 yılında en düşük $6.94  en yüksekte $10.57’ e ulaşması beklenmektedir. DigitalCoinPrice analistlerine göre ise Coin önceki yıldan daha da yükselecek olup ortalama $$13.58 seviyelerinde olacaktır.

 

Tezos Coin Geleceği 2026

 

Tezos Coin geleceği 2026 fiyat tahminleri ise kısaca şöyledir; Trading Beasts ekibine göre XTZ Coin yıl içerisinde en düşük  $6.43547’ ı en yüksek olarak da Aralık ayında $ 6.43547’ a kadar varması tahmin edilmektedir. WalletInvestor ekibi de Coin’ in önceki yıla nazaran daha da yüksek değerlerde seyredeceği yönünde tahminlerde bulunmuştur. Ekip Coin’ in bu yıl içerisinde %80 oranında bir değer kazanımı yaşayacağı ön görülmektedir. LongForeCast tahminlerine göre ise Coin 2024 yılında en düşük Nisan ayında $8.55 olarak en yüksek değerine de Ağustos ayı içerisinde $14.80 olarak ulaşması beklenmektedir. DigitalCoinPrice’ da diğer analistler gibi Coin’ in daha da değer kazanmasını beklerken ortalama $16.92’ ı görmesi tahmin edilmektedir.

tezos coin grafik

 

Tezos Coin Geleceği 2027

 

Son olarak Tezos Coin geleceği 2027 yılı için yapılan fiyat tahminlerine gelirsek; WalletInvestor’ a göre Coin bu yıl içerisinde daha da değer kazanacak olup %100’ ün üzerinde olacağı beklenmektedir. LongForeCast’ e göre de Coin önceki yıldan devam ederek yine aynı seviyelerde seyretmesi ön görülmektedir. Coin’ in bu yıl içerisinde yılsonuna kadar fazla iniş ve çıkışlar yaşamadan ortalama $11 seviyelerinde olması tahmin edilmektedir. 2027 yılı için DigitalCoin Price ekibinin yapmış olduğu yorumlarda ise Coin’ in daha da yükselmesi beklenirken ortalama $20.67 bandında yer alacağı düşünülmektedir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.