Terra Yine Ateş Altında: Çalışana Zimmet Soruşturması

Terra Yine Ateş Altında: Çalışana Zimmet Soruşturması

  • Güney Kore polisi, bir Terra çalışanını Terra şirket fonlarını zimmete geçirmekten soruşturuyor.
  • Bu suçun 2021 yılının Mayıs ayında işlendiği söylendi.
  • Polis, "Konuyu belirliyoruz ve gerçek bir zimmete para geçirip geçirmediğini kontrol ediyoruz" diyor.

Güney Kore'den gelen haberlere göre, bir Terra çalışanı, Luna ve Terra kurumsal fonlarının zimmete geçirilmesiyle bağlantılı olarak soruşturuluyor. Bu suistimalin Mayıs 2021'de gerçekleştiği bildirildi.

 

Bu ayın başlarında, Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı'nın Siber Soruşturma Bölümü, bir kişinin şirket fonlarını zimmetine geçirmiş olabileceğine dair bir ihbar aldı. Bunu takiben, ülkedeki polis yetkilileri, kar amacı gütmeyen Luna Foundation Guard grubuyla bağlantılı varlıkları dondurdu.

Luna Foundation Guard, Terra projesindeki yatırımcıları korumak için kuruldu. Grubun ilk ve birincil hedefi, Terraform Labs'ı UST stabilcoin'inin yönetiminden sorumlu tutmaktır .

Yerel raporlardan edinilen bilgilere göre, Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı Siber Soruşturma Birimi şu anda davayla ilgili gerçekleri kontrol ediyor. Mali suçu araştıran bir polis yetkilisinin, "Konunun tespitini ve zimmete para geçirme olup olmadığını kontrol ediyoruz" dediği bildirildi.

Ancak Terraform Labs CEO'su Do Kwon'un tüm bunlara nasıl uyduğu net değil. Girişimci, en güvenilir teknoloji kişiliği olmadığı için bir üne sahip olsa da, şu anda bu zimmete para geçirmeyle ilgisi yok gibi görünüyor.

Luna ve TerraUSD'nin feci düşüşünün ardından, Terra ekosistemi için işler kontrolden çıkıyor gibi görünüyor. Daha da kötüsü, Do Kwon, Güney Koreli yetkililer tarafından vergi kaçakçılığı nedeniyle soruşturma altında. Mali suçları soruşturmakla görevli bir polis birimi olan Azrail, bu davayı inceliyor. Yaralanmalara hakaret ek olarak, en az beş Terra/LUNA yatırımcısı Do Kwon'a dava açtı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.