Telegram: SEC kararıyla şaşırdık ve hayal kırıklığına uğradık

Telegram: SEC kararıyla şaşırdık ve hayal kırıklığına uğradık

SEC, projenin Telegram’dan askıya alınmasını istiyor. Fakat Telegram, SEC’in nazarında oluşan yasal konum ile aynı fikirde değil.

Telegram: SEC kararıyla şaşırdık ve hayal kırıklığına uğradık Telegram: SEC kararıyla şaşırdık ve hayal kırıklığına uğradık

Geçtiğimiz 18 ay boyunca, TON geliştiricilerinin bölümle iletişim kurmaya ve geri bildirim almaya çalıştıkları iddia edildi.

“SEC kararıyla şaşırdık ve hayal kırıklığına uğradık.”

Telegram avukatları, ortaya çıkan sorunların çözümü için çeşitli seçenekler üzerinde çalışıyor. Yatırımcılarla yapılan sözleşmede projenin 31 Ekim'e kadar son teslim tarihi olduğu da biliniyor. 31 Ekim tarihine kadar proje yetişmezse yatırımların iade edilmesi gerekecek .

Yatırımcılar için özel açılmış olann Telegram kanalında, TON Kurulu önceki tüm mesajları sildi ve şimdi TON ve Gram'ın yasal statüsü netleşmesini beklemekte. Netlik sağlanınca faaliyete devam edeceğini de belirttiler.

Şuanda yatırımcılar karlara güveniyor, Gram için ürün veya hizmet satın alınamıyor.

Acil olarak açılan dava için Telegram'ın çağrıları aldığında işbirliği yapmayı reddettiği iddiasıyla idari mahkemeyi atlayarak, derhal Manhattan federal mahkemesine sunuldu. Bir federal hakimin geniş yetkileri vardır ve emsalleri belirleyebilir.

The Block ile yapılan röportaja göre, Amerikalı yatırımcılardan biri, geliştiricilerin yasal alanda bir çatışmayı önlemek için projeyi daha “merkezi olmayan” hale getirme niyetinde olduklarını söyledi. Şimdi, Gram token satışını, kurulan “A +” pozisyonuna uygun olarak, Blockstack emsaline benzer şekilde başlatmak ve kayıt altına almak için bir gecikme olacağı ön görülüyor.

Duruşma 24 Ekim 'de yapılacak.

Daha önce, SEC , EOS ICO sırasındaki kayıtsız menkul kıymetlerin satışı için Block.one girişimine 24 milyon dolar para cezası verdi. Topluluğun bazı temsilcileri, Telegram'a karşı alınacak önlemlerin çok daha zor olduğunu belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.