Telcoin Nedir, Telcoin Yorum ve Grafiği

Telcoin Nedir, Telcoin Yorum ve Grafiği

Kripto platformları, blok chain teknolojisi ve telekomünikasyonu bir arada buluşturan Telcoin, herhangi bir merkez tarafından yönetilmeyen ETH tabanlı bir kripto platformudur. 2017 yılında Singapur merkezli kurulan platform, kullanıcılara faturalarını ödeme konusunda son teknolojik gelişimlerle kolaylık sağlamayı hedeflemektedir. Bu nedenle Telcoin, telekomünikasyon sektöründe oldukça bilindik firma ve markalarla işbirliği yapmayı planlamaktadır.

Telcoin, platformda kullanıcılarına daha kısa sürede ve daha az komisyon maliyeti ile mobil ve online ödeme kolaylığı sağlamak için haberleşme platformları ile birlikte çalışmalarını sürdürmektedir. Bu firmalarla ortak bir şekilde hareket eden platform, son dönemlerde trend olan dijital para teknolojisini de global anlamda insanlara sunmayı planlamaktadır.

Telcoin Nedir?

Telcoin,  platformunun yerel kripto para birimi olup, ETH tabanlı olan ERC 20 Token’ ıdır. Bu Coin, kullanıcıların online alışverişlerinde ya da ödemelerinde platformun ekosistemi içerisinde harcanabilmektedir.

Tel Coin Kurucuları

Kişilerin kısa sürede global anlamda kısa sürede istedikleri kadar para havale etmelerine olanak tanıyan platform, 2017 yılında Paul Neuner ve Claude Eguienta tarafından geliştirilmiştir. Platformun başında bulunan Paul, telekomünikasyon sektöründe 12 yıl kadar çalışmış olup bu alanda oldukça fazla deneyime sahiptir.

Daha sonra Paul, bu sektörde edindiği bilgi ve deneyimleri ile blok zincir teknolojisini bir araya getirerek insanların ihtiyaçlarına yönelik hizmet alanı oluşturmuştur. Paul’ un haberleşme alanındaki teknolojik çalışmalarının ilki, telefon ağları aracılığıyla yapılan dolandırıcılık ve suç gibi problemlerin önüne engel oluşturmak adına geliştirdiği Mobius olmuştur.

Bununla kalmayıp bu alandaki çalışmalarını hız kesmeden devam ettiren Paul, yazılım ve mobil alanında çeşitli teknolojik çalışmalar sürdüren büyük ölçekli Pangea K.K. firmasını 2012 yılında kurmuştur. Telcoin’ i oluşturmadan daha önce aynı yıl içerisinde Ikou adında farklı bir uygulama geliştirip tanıtan Paul, mobil uygulamalarının lansmanı için birçok etkinlik planlamıştır.

Mobil ağlar için siber saldırıların kontrol altında tutulması adına çalışmalarına sürekli devam eden Paul, 2018 yılında ise kullanıcıların mobil ödemeler konusunda yapmış oldukları her türlü finansal işlemlerde meydana gelebilecek dolandırıcılık alanına yönelik yeni uygulaması Sedona’ yı geliştirmiştir.

Platformun Ceo’ su olan Claude Eguienta ise firmanın başında bulunan isimdir. Firmadaki geliştirilen ürünlerin kontrolünü ve sürdürülebilirliğini yöneten Claude, bilgisayar ve teknolojileri alanında yüksek lisans yapmış olup bu alanda birçok başarısı bulunmaktadır.

10 yıldır bu alanda birçok başarılı işe imza atan Claude, günümüzde hala teknolojik anlamda kullanıcılara birçok fonksiyonlu finansal hizmet ve platformlarını geliştirmektedir.

Telcoin Avantajları

Bilindiği gibi uluslararası özellikle yapılan havale işlemlerinde kullanıcılardan yüklü miktarda ödeme alınmakta bu da kişilere fazladan maliyete sebep olmaktadır. Telcoin, insanların global olarak ödeme ve havale işlemlerinde bu maliyeti aza indirmek ve kullanıcılara bu alanda daha fazla kolaylık sağlamayı amaçlamaktadır.

Kullanıcılara hem kısa sürede havale işlemlerini gerçekleştirmelerini hem de sıra vs. beklemeden istedikleri işlemleri herhangi bir komisyon ücreti kesimini olmadan tamamlamalarını sağlamaktadır. İnsanların ödeme ve havale gibi ödemelerini yaptıkları alanlarda ihtiyaç duydukları hizmetleri gözlemleyen Telcoin, bu alandaki teknolojiyi blok zincir ile buluşturarak son akıma ayak uydurmayı başardığını söyleyebiliriz.

Bilindiği gibi geleceğin piyasası olarak görülen blokchain teknolojileri ve uygulamalarında giderek kullanıcı sayısı daha da artmaktadır. Bu da bu alanda ihtiyaç duyulan sektörlerin ve hizmetlerin sayısını da artmasına neden olmaktadır.

Platform, hizmetlerini kullanıcılarına ulaştırmak adına global olarak işleyen çeşitli operatörler ve online ödeme sistemlerini entegre ederek çalıştırmaktadır. Telcoin böylece kullanıcılarının, uzaktan herhangi bir temas gerektirmeden istenilen ürünleri satın alabilmelerini sağlamaktadır.

Kripto sistemlerinde var olan birçok merkeziyetsiz uygulamalar gibi Telcoin’ de kullanıcılarının ellerinde tuttukları tüm varlıklarına mobil cihazları ile erişim kolaylığı vermektedir. Global olarak hizmet veren platformda kullanıcılar dilediği gibi istedikleri bölgeye ve hesaba para aktarımını gerçekleştirebilmektedir. Platform içeriğini tamamen kullanıcılarını düşünerek tasarlamış olup % 100 kullanıcı dostu olarak geliştirilmiştir.

Platformda kullanıcılar ne kadar fazla Tel Coin işletir ve kullanırsa, elinde bulundurursa o oranda sistem tarafından teşvik ödülü kazanmaktadır.

Telcoin (TEL) Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

[mcrypto id="25793"]

Tel Coin Güvenilirliği

ETH tabanlı ERC 20 Token’ ı olan Telcoin, Ethereum alt yapısına uygun olarak çalışmaktadır. Bu ağda var olan merkezi sistem kaynaklarından yararlanan platformda, stake işlemleri mümkün olmamaktadır. İşlem kanıtı olarak herhangi bir doğrulayıcı ile çalışmayan platformda bundan farklı olan kavram kanıtını kullanmaktadır.

Platforma kaydolan ve ağ sistemine entegre olan firma operatörleri Proof of Stake protokolüne uyumlu olarak çalışmakta ve doğrulayıcı hükmünde bulunmaktadır. Ayrıca platform kullanıcıların verilerini ve kimlik bilgileri gibi birçok detayı saklı tutup korunaklı hale getirmek adına kriptografik şifreleme ve multising sistemlerini kullanmaktadır.

Bu da kişilerin sisteme girişlerinde veya bilgilere erişim hakkı alabilmelerinde 2 adımlı doğrulamayı tamamlamalarını zorunlu kılmaktadır. Bunun yanında kullanıcılar şahsi olarak kendi hesaplarında diledikleri kadar doğrulama aracı ekleyebilmekte ve güvenlik konusunda istedikleri tedbiri uygulayabilmektedir. Telcoin kullanıcılarına kendi platformunun özel cüzdanını verse de isteyen kişiler operatörlerinin hesapları ile cüzdanlarını birleştirebilmektedir.

Telcoin Nereden Alınır?

7 farklı borsada listelenen Coin bu borsaların herhangi birinden satın alınabilmektedir. Listelendiği borsalar ise şunlardır;

  • KuCoin
  • Balancer
  • Bitbns
  • 1inch Exchange
  • Bilaxy
  • HitBTC
  • Simex

TEL Coin Yorum

24 saat içerisinde yaklaşık olarak % 7 oranında değer kaybı yaşayan Coin $0.03558 olarak işlem görmektedir. 24 saatlik hacmi %50 oranında azalmış olup $108,612,396’ dır. Coin gün içerisinde en yüksek $0.0412’ e ulaşırken en düşük değeri de $0.03179’ dur. Toplam arzı 100,000,000,000 olan Coin’ in 51.27B’ i dolaşımdadır.

Telcoin Kucoin İle Satın Alma

Telcoin Kucoin ile satın alınabilmektedir. Bunun için öncelikle bu borsaya kayıt olmalı ve kendi borsa hesabınızı oluşturmalısınız. Hesap onayınızı aldıktan sonra cüzdanınıza banka hesaplarınız aracılığıyla itibari para göndermelisiniz. Ardından Telcoin, Kucoin üzerinden TEL/USDT, TEL/BTC ya da TEL/ETH pariteleri ile satın alabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.