Swerve Coin Nedir? Swerve Coin Yorum ve Grafiği

Swerve Coin Nedir? Swerve Coin Yorum ve Grafiği

Swerve, Ethereum zincirinde stabil coinlerin daha az maliyetle al sat işlemlerinin yapılmasına olanak tanıyan likidite havuzu curve’ n forku olarak çalışan merkeziyetsiz likidite havuzudur. Curve havuzuyla aynı yolu izleyen platform tamamen stabil coinlere yönelik olarak çalışmaktadır.

Bu platform geliştirildiği ilk zamanlar yalnızca 4 coin (Dai, Usdc, Tether, TUSD) ile oluşturulmuştu. Giderek daha da büyüyen ve geliştirilen likidite havuzun geçtiğimiz Aralık 2020’ de değerinin 1 milyar dolar kadara ulaştığı bilinmektedir.

Geliştirilen bu havuz tamamen kendine has protokolleri ile işlerken merkeziyetsiz olmasıyla kullanıcılarına daha konforlu ve güvenilir bir alan sunmaktadır. Bunun yanında bu likidite havuzuna yönelik olan yatırımları teşvik etmek amacıyla platform kullanıcılarını ödüllendirmek için ERC 20 tabanlı olan yerel Token’ ı SWRV Coin kullanmaktadır.

Swerve Coin Kurucuları

2020 yılının Eylül ayında duyurulan ve yayınlanan platform, anonim hesap adına sahip olan bir kişi tarafından oluşturuldu. Kendisini John Deere olarak tanıtan kurucu, geliştirmiş olduğu bu ürününün tamamen tutkusundan dolayı ortaya çıkan bir proje olduğunu belirtmiştir.

John Deere ayrıca katıldığı bir sohbet esnasında kendisine bu işe neden başladığı sorulmuştur ve o da kendisinin kriptolarda düşük seviyede olan bir çiftçi olduğunu ve o zamanlarda kendisinin token dağıtımlarıyla ilgili bazı fikirlere sahip olduğunu belirtmiştir. Bunun yanında John, yazılım ve kriptolar konusunda da sahip olduğu deneyimden de bahsetmiştir.

John, geliştirdiği bu platformun daha da büyümesi için kredi kullandığını ve sistemin sahip olduğu avantajlar ile gelişimini tüm topluluğa aktarmak istediğini dile getirmiştir.

Swerve Coin 

Swerve Avantajları

John Deere, geliştirmiş olduğu bu platformu Curve likidite havuzunda görmüş olduğu eksiklikleri ve hatalı bulduğu noktalardan yola çıkarak geliştirmiştir. John, Swerve’ i tamamen Curve havuzuna muadil olarak piyasaya sürmüştür.

Topluluklara hizmet etmesi planlanan bu yeni platform ile John kullanıcılarına daha adil bir hizmet sunacağını belirtmiştir. John’a göre Curve ile katılımcılara adil olarak hizmetler sunulmuyor, platformun en başındaki isimler daha fazla ayrıcalığa sahip oluyordu. İşte Swerve’ in katılımcılarına sunduğu başlıca avantajları şunlardır;

  • Öncelikle bu platform aracılığıyla kullanıcılar ellerinde bulunan kripto varlıklarını takas sırasında daha iyi fiyatlandırabilmekte ve yine kullanıcıların stabil coinlerinden yıllık olarak daha fazla kazanç elde etmektedir.
  • Platformda kullanıcılar yalnızca likidite sağladıklarında değil ellerinde bulunan token miktarı kadar ve yine depo ettikleri yani kilitli tuttukları süre boyunca ek olarak ödül kazanabilecekleri bir imkana sahiptir.
  • Platform üzerinde yapılan al sat işlemlerinden elde edilen kazancın yarısı likidite sağlayan kullanıcılara, diğer yarısı da tamamen idari hizmetlere dağıtılmaktadır. Bunun yanında sistem üzerinde 200 bin dolar ile sınırlandırılan SWRV Token hazinesine de % 0.003 oranında katkı sağlanmaktadır.
  • John kurmuş olduğu bu platformun hacmini artırmaya yönelik çalışmaların öncelikleri olduğunu belirtmiştir.

Swerve Güvenli Mi?

Swerve platformu tamamen ETH tabanlı olarak oluşturulmuş olup yerel Coin’ i de yine ERC 20 token’ ı olarak geliştirilmiştir. Sistem onay ve doğrulama süreçleri tamamen Ethereum ağ sistemi ile uyumlu olarak ilerlemektedir.

Bunun yanında sistem akıllı sözleşmelerinin her biri ayrıntılı olarak kripto piyasasında oldukça bilindik firma olan Cryptic Labs ve Peckshield tarafından incelenmiştir ve sistemde herhangi bir güvenlik açığı bulunmamıştır. Güvenlik konusunda bu firmalardan tam not alan platform daha sonra güvenlikle ilgili ufak bir açıkları olduğunu ve bunun üzerine çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.

Swerve (SWRV) Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

[mcrypto id="24976"]

Swerve Coin Yorum

Swerve Coin, 12.04.2021’ de Saat 05.21’ de $2.84 olarak işlem görürken 24 saatlik hacmi %200 oranından fazla artış göstermiş olup $85,083,178’ dir. Bu Coin’ in toplam 13,540,935 arzının 11,777,403’ ü dolaşımdadır.

Swerve Coin Nereden Alınır?

15’ den fazla borsada listelenen Coin’ i en sık kullanılan Binance borsası aracılığı ile satın alabilirsiniz. Swerve Coin Binance aracılığıyla satın almak için öncelikle bu borsaya kayıt olmalısınız ve ardında borsa hesabınıza Papara ya da Advcash gibi hesaplarınızdan itibari para gönderimi yapmalısınız.

Daha sonra bu Coin’ i SWRV/BUSD ya da SWRV/BNB pariteleri üzerinden satın alabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.