Sweatcoin Nedir?  Sweatcoin Nasıl Kullanılır?

Sweatcoin Nedir? Sweatcoin Nasıl Kullanılır?

Sweatcoin Nedir?

Sweatcoin para birimi, Apple kullanıcıları için özel olarak sunulan bir piyasadır. Kişisel bazda atılan adımlar üzerinden kazanılan paranın çok fazla Apple kullanıcısı tarafından tercih edildiği bilinmektedir. Sweatcoin para birimi aynı zamanda yürüdükçe para kazandırdığı için sağlık alanında da etkili bir proje olarak sunulmaktadır.

Sweatcoin kazandıktan sonra pek çok farklı alanda da kullanılabilen bir para birimi olması nedeniyle diğer kripto paralardan farklılaşmaktadır. Özellikle spor alışverişlerinde ya da IOS satın almalarında kullanılan Coinler ile yatırım da yapılması sağlanabilmektedir.

Sweatcoin Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Sweatcoin uygulamasının kullanılması için App Store üzerinden indirme işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. Uygulamanın cihaza indirilmesinden sonra 95 Sweatcoin kazanmak için ortalama olarak 1000 adım atılması gerekmektedir.

Uygulama üzerinden GPRS ile bağlantı kurulmakta ve bu bağlantı üzerinden adım sayarlar yardımıyla para kazanılmaktadır. Kazanılan paralar belirli bir tutara ulaştıktan sonra anlaşmalı iş yerleri üzerinden harcama da yapılabilmektedir.

Uygulama üzerinden para kazanmak için aynı zamanda dış mekan yürüyüşü yapılması da zorunlu olmaktadır. GPRS üzerinden yapılan kontrollerde farklı konumlar olmadığı tespit edildiğinde herhangi bir ödeme yapılmamaktadır.

Sweatcoin Biriminde Nakit Değişim Var Mıdır?

Sweatcoin biriminden nakit değişim olanağı bulunmamaktadır. Yalnızca sanal para olarak kullanılmakta ya da belirli iş yerlerinden indirim hakkı kazanılarak bu indirim üzerinden nakit sağlanabilmektedir.

Bitcoin piyasasında en çok bilinen Pay Pal ödemeleri gibi herhangi bir durum olmamasının yanı sıra Sweatcoin ile nakit bir dönüşüm de yapılmadığı için belirli noktalarda sınırlayıcı olduğu düşünülmektedir.

Sweatcoin Yorum

Sweatcoin yorumları bu para biriminin bireysel anlamda nasıl bir kazanç sağlayacağına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Paraların hesapta birikmesinin ardından bu tutarlar ile borsaya çıkılmadığı gibi nakit dönüşümler de sağlanamamaktadır.

1000 adım üzerinden 95 coin olarak tanımlanan tutarların aynı zamanda gerçek lokasyon değişiklikleri için kabul edilebilir olması, coin kazanmayı da belirli şartlara ve kriterlere bağlamıştır.

Ülkemizde henüz kullanılmaya başlanmayan bu uygulamanın yut dışında çok fazla talep edildiği bilinmekte olup yakın zamanda daha yüksek değerler kazanan yeni bir kripto para olacağı da düşünülmektedir.

Sweatcoin Ne Kadar Kazandırıyor?

Sweatcoin adında bir uygulama tarafından artık yürüyüş yaptıkça, egzersiz yaptıkça daha doğrusu efor sarfederken para kazanılabilecek. Peki bu uygulama nasıl para kazandırıyorSweatcoin uygulaması, her 1000 adım karşılığın 0,95 Sweatcoin kazandırmaktadır.

Sweatcoin Sınırlılıkları Nelerdir?

Sweatcoin sınırlılıkları kripto para piyasası içerisinde şu maddelerden oluşmaktadır:

  • Kazanılan tutarların nakit olarak kullanılma olanağı bulunmadığı gibi farklı bir kripto cinse de dönüştürülme olanağı bulunmamaktadır.
  • Henüz ülkemizde kullanılmadığı için çok yaygın olduğu düşünülmemektedir.
  • Yalnızca IOS işlemcili cihazlar için uygun olması, diğer cihazlardan kullanıcıların olmasını engellemektedir.
  • Uygulama üzerinden kazancın sürekli olması için telefonun hep adım sayabiliyor olması gerekmektedir. Bazı durumlarda telefonunu yanına almak istemeyenler için sınırlayıcı olabilmektedir.
  • Uygulamanın da kullanılabilmesi için aktif bir halde bulunması gerekmektedir. Arka planda çalışmayan uygulama adım saymayacağı için diğer uygulamalarla bağlantı da kurması beklenmemektedir.
  • Koşma ve yürüme dışında herhangi bir fiziksel aktivite alternatif olarak kullanılamamaktadır.

Sweatcoin Uygulamasının Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sweatcoin uygulamasının kurulumu için öncelikle IOS işletimci cihazlardan uygulamanın indirilmesi gerekmektedir. Uygulama indirildikten sonra kayıt için istenen kişisel bilgiler de girilerek entegrasyon sağlanmaktadır.

Giriş esnasında GPRS bilgilerinin alınabilmesi için konum bilgisinin açık tutulması gerekmektedir. Aynı zamanda adım bilgilerinin de farklı uygulamalardan alınabilmesi için uygulamaların kullanımına yönelik de onayın kayıt esnasında verilmesi gerekmektedir.

Sweatcoin parası kazanmak isteyenlerin kayıt oluşturduktan sonra yapacakları tel şey açık alanda istedikleri tempoda yürüyüş yapmalarıdır. Adım hızına dair herhangi bir sayım yapılmamakta olup adım adedi üzerinden sayım yapmakta ve bağlantıları da yine bu sayı üzerinden sağlamaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.