STX Coin Nedir | Stacks Coin Geleceği: 2022 – 2025 | STX Yorum

STX Coin Nedir | Stacks Coin Geleceği: 2022 – 2025 | STX Yorum

STX coin Stack projesine ait yerel token’dır. Stacks platformu, merkezsiz uygulamalar ve akıllı sözleşmeler için BTC’nin güvenliğinden ve sermayesinden yararlanan, açık kaynaklı bir blok zinciri ağı olarak bilinmektedir. Bu yazımızda; STX nedir? Stacks coin nasıl alınır, hangi borsalarda bulunur, Stacks coin geleceği nasıldır? Tüm bu soruların yanıtını aktardık.

Stacks (STX) Coin Nedir?

STX coin Stack projesine ait yerel token’dır. Stacks platformu, merkezsiz uygulamalar ve akıllı sözleşmeler için BTC’nin güvenliğinden ve sermayesinden yararlanan, açık kaynaklı bir blok zinciri ağı olarak bilinmektedir. Stx coin nedir sorusunu bu şekilde tek başına cevaplayabilmek mümkün olmayacaktır. Çünkü Stacks projesi yola çıktıkları zamandan bu yana, Bitcoin üzerinden kullanıcıya ait bir internet oluşturmak için çalışan bağımsız varlıklar ve topluluklardan oluşmaktadır.

Stacks 2.0, Bitcoin ağını etkileyen yardımcı program ve ölçeklenebilir sorunları ele alan Blockstack’ın markalaşmış başka bir versiyonudur. Katman-1 blok zinciri olarak bilinen Stacks, akıllı sözleşmelerin ve dApp’lerin BTC ağında dolaylı olarak kullanılmasında etkin rol oynamaktadır. Stacks projesinin coin’i ilk kez 2019 yılında CoinMarketCap üzerinde listelenmeye başlanmıştır.

STX Coin Yorum ve Fiyat Grafiği

Yatırımcıların, uzmanların ve kripto para analiz sistemlerinin yorumlarına göre stx coin yorum ve görüşleri şekillenmektedir. Yatırımcıların yorumlarına göre STX coin, son zamanlarda çöküş yaşayan "$UST coin’in yerine geçebilir", denilmektedir. Uzman analiz sistemlerine göre ise STX projesi biraz daha aktif olursa, ilerleyen dönemlerde 1 dolara ulaşabilir.

Fiyat grafiğini incelediğimiz STX, piyasada meydana gelen dalgalanmalar neticesinde 1.5 dolardan 0.50 dolara kadar düşüş kaydetti. Şu sıralar yukarı ivmelenmeye çalışan kripto para, yazım sırasında 0.56 dolardan fiyatlanıyor ve son 24 saatte yüzde 16’dan fazla artış kaydediyor. STX coin Twitter üzerinde de aktif takip edilen bir kripto para ve STX ekibi orada da yatırımcılarla aktif şekilde etkileşim kuruyor.

STX Coin Hangi Ülkenin Kripto Parası?

STX biriminin merkezi New York’ta bulunmaktadır. Blockctack PBC tarafından geliştirilmiştir. Günümüzde Hiro Systems PBC adına faaliyet göstermektedir. Stacks platformu üzerine inşa edilmiştir ve geniş bir şirket portföyüne sahiptir. Blockctacks PBC, Muneeb Ali ve Ryan Shea adında blockchain uzmanları tarafından kurulmuştur.

STX Coin Hangi Borsada Var?

Stacks coin şu borsalarda listelenmektedir: Binance, Gate io, Coinbase, Coinlist Pro, Bybit, Liquid, OKX… Yatırım yapmak isteyen bireyler önce borsalara kayıt olmalı, ardından valrık gönderimi yaparak ilgili işlem çiftinden kripto parayı satın alabilir.

STX Coin BtcTurk’te Var mı ve Nasıl Alınır?

STX birimi BtcTurk Pro platformunda STX/USDT işlem çifti ile listelenmektedir. Yatırım yapmak isteyen bireyler, borsaya kayıt olmalı ve varlık gönderimi yapmalıdır. Ardından borsanın satın alma ekranından STX’i satın alabilecektir.

STX Coin Geleceği 2022

Uzman analiz şirketleri STX coin için yorumlarını aktarıyor. Priceprediction şirketine göre 2022 yılında Stacks fiyatı minimum 0.62 dolarda olacak. Maksimum beklenen fiyatı ise 0.73 dolar bandında. Yıl içinde beklenen ortalama fiyat seyri ise 0.64 dolar olarak belirtilmektedir.

Digital Coin Price şirketine göre STX coin geleceği 2022 yılında oldukça parlak görülüyor. Şirkete göre coin 2022 yılında maksimum 0.79 dolar civarına ulaşmış olacak. Beklenen en düşük değer ise 0.70 dolardır.

STX Coin Geleceği 2023

Uzman analiz şirketlerine göre STX coin için 2023 yılı oldukça verimli geçebilir. PricePrediction şirketine göre 2023 yılında Stacks fiyatı minimum 0.88 dolarda olacak. Maksimum beklenen fiyatı ise 1.07 dolar bandındadır. Yıl içinde beklenen ortalama fiyat seyri ise 0.92 dolar olarak belirtilmektedir.

stx coin

Digital Coin Price şirketine göre STX coin geleceği 2023 yılında artışla kendini gösterecek. Şirkete göre coin 2023 yılında maksimum 0.88 dolar civarına ulaşmış olacak. Beklenen en düşük değer ise 0.75 dolardır.

STX Coin Geleceği 2024

Analistlerin STX coin yorum ve görüşlerine göre coin için 2024 yılı yükseliş için ideal görünmektedir. PricePrediction şirketine göre 2024 yılında STX fiyatı minimum 1.28 dolarda olacak. Maksimum beklenen fiyatı ise 1.57 dolar bandındadır. Yıl içinde beklenen ortalama fiyat seyri ise 1.32 dolar olarak belirtilmektedir.

Digital Coin Price şirketine göre STX coin geleceği 2024 yılında tap seviyelerini görecek. Şirkete göre coin 2024 yılında maksimum 0.97 dolar civarına ulaşmış olacak. Beklenen en düşük değer ise 0.70 dolardır.

STX Coin Geleceği 2025

STX coin geleceği 2025 yorumlarına göre, bu yıl coin için yükselişlerin zirvesi olacak. PricePrediction şirketine göre 2025 yılında STX fiyatı minimum 1.98 dolarda olacak. Maksimum beklenen fiyatı ise 2.23 dolar bandındadır. Yıl içinde beklenen ortalama fiyat seyri ise 2.03 dolar olarak belirtilmektedir.

Stacks (STX) Coin’in 2025 yılındaki seyri için yorum yapan Digital Coin Price şirketine göre, 2025 yılında coin fiyatı maksimum 1.23 dolarda olacak. Bu rakamın yıl içinde 0.97 ila 1.10 dolar arasında gidip gelmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.