STORJ Coin Geleceği 2023-2025, STORJ Coin Yorumları

STORJ Coin Geleceği 2023-2025, STORJ Coin Yorumları

STORJ Coin geleceği 2017 yılından bu yana merak ediliyor. Zira söz konusu kripto para 2017 yılında piyasaya sürülmüştür.

STORJ Coin geleceği 2017 yılından bu yana merak ediliyor. Zira söz konusu kripto para 2017 yılında piyasaya sürülmüştür. STORJ birimini o dönemden bu zamana kadar büyük bir ilgi ile takip eden kitle, kripto para fiyatına ilişkin tahminleri merak etmektedir.

STORJ’un 2017 yılında piyasaya çıkmış olmasına rağmen ATH değerini 2021 yılında tazelediğini görebilmekteyiz. STORJ esasen Bitcoin’le birlikte artış ya da azalış gösteren bir kripto para olmuştur. Tüm zamanları içeren grafiğinde de bunu görebilmekteyiz. Geleceği için ise STORJ coin fiyat tahmini ve yorumunda bulunan uzmanlar, bu tezden yola çıkarak görüşlerini aktarmaktadır.

Storj Coin Nedir

Depo ile anılan Storj Coin platformu kullanıcıların bilgilerini ve kripto varlıklarını muhafaza eden bir alan olarak geliştirilmiştir. Esasında kullanıcılar bu platformda sistem ağ üzerinde yer alan node denilen düğümlerde merkeziyetsiz bir şekilde saklanmaktadır.

Platformun kriptografik şifrelendirme sistemi ile de veriler tamamen güvenilir bir şekilde depolanmaktadır. 2014 yılının Aralık ayında bu platform ile ilgili geniş kapsamlı sistem içeriği yayınlanıp tanıtılmıştı.

Platform, belli bir merkeze bağlı olmadan tamamen Peer to Peer protokolü ile verileri işlemekte ve gizli olarak şifrelemeler yapılmakta, ayrıca kullanıcı verileri de o şekilde sistem üzerine depolanmakta olduğu belirtilmişti.

Fakat bu tanıtımın üzerinden tam olarak iki sene geçtikten sonra sistem ile alakalı yeni bir protokol ve bilgi güncellemesi yayınlandı. Bu yeni yayınlanan taslağa göre platform sistem aracılığıyla depo alanı için alıcı ve satıcı niteliğinde olan kişileri bir araya getirdi.

Buna göre depolama alanı olan bulut hesabı ihtiyacı olan ve bunun için de hard disk arayışında bulunan kişilere, platformda kayıtlı olarak bulut hesabıyla depolama satışı yapan diğer kullanıcılardan bu hizmeti satın alabileceklerdi. Tamamen herhangi bir merkeze bağlı olmadan ilerleyen tüm işlemleri sürdüren platform net olarak 2018 yılı içerisinde piyasaya giriş yaparak kullanıcılara sunuldu.

Platforma katılım sağlayabilmek için kullanıcıların sabit disk alanlarına ve iyi bir internet bağlantısına sahip olmaları gereklidir. Kullanıcılar sistem ağı üzerine katılım sağlayarak ağda bulunan node’ lar üzerinde çalışabilirler.

Platforma sistem üzerine depolama alanı sağlamak için katılım sağlayan ve bu konuda besleme yapan kullanıcılar ise verdikleri hizmet kapsamına göre ekstra Storj Coin elde edebilmektedir.

Storj Coin Kurucuları

2014 yılının Mayıs ayında Shawn Wilkinson tarafından geliştirilen platform aslında günümüzde hemen hemen her kişinin çokça ihtiyaç duyduğu bulut depolama hizmetlerini daha da kolay satın alabilmek ve ulaşılabilir kılmak için kripto sitemi ile entegre hale getirilmiştir.

Burada oluşturulan depolama alanlarının her biri blok zincir üzerine kayıtlı olarak işlerken, merkeze bağlı olmadan yönetilmesi kayıt edilen verilerin üçüncü şahıslar tarafından ulaşılabilir olmasına engel olmaktadır. Bu da platformu çok daha cazip hale getiren özelliklerinden bir tanesi olmuştur.

Platformun ana kurucusu olan Shawn Wilkinson yazılımcı olarak çalışmalarını sürdüren bir araştırmacıdır. 2014 yılının sonuna kadar platformu tek başına yürüten Shawn’ ın ekibine daha sonra John Quinn katıldı.

Kurucu ortağı Quinn ile 2014 yılının bitimine doğru platformun bazı çalışma protokol ve prensiplerinde güncelleme yapıldı. Şu anda hali hazırda platformun güncel sürümü olan V3 2019 yılı içerisinde yayınlanmış olup hala aktif olarak kullanılmaktadır.

Platformun kurucu ortağı olan Quinn, girişimciliği yüksek olan bir kişi olmasının yanında son trend olan blok zincir ve teknolojileri ile yakından ilgilenmektedir. Storj Coin platformundan önce birçok alanda çalışmaları bulunan Quinn bankacılık alanında hizmet veren kuruluşlarda çalışmaktaydı. Daha sonra 2015 yılının Mayıs ayında Shawn ile yolları kesişerek bu platform üzerinde çalışmaya başladı.

Storj’ da şu anda temel olarak görev alan üç isimden bir diğeri de Ben Golub oldu ve Ben günümüzde bu platformda CEO olarak görev yapmaktadır. Shawn ve Quinn ise Storj’ un strateji ve yönetim alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

Storjun Farkı Avantajları Nedir?

Platform aslında kripto sektöründe işletilen birçok sistem ve hizmetlerden farklı olarak çalışmaktadır. Storj kullanıcılarına depolama alanı konusunda kapsamlı olarak olanaklar sunmaktadır.

  • Diğer platformlardan farklı olarak sistem kullanıcılarına bulut hesabı üzerinde depolama alanı sunarken bu depolama sistemini tek bir cihaz üzerinden değil de yüzlerce cihaz ile sağlayabilmektedir.
  • Platformun herhangi bir merkeze bağlı olmadan çalışıyor olması da yine güvenilirliği açısından platformu daha avantalı kılan özelliklerden biri olmaktadır.
  • Platform üzerinde ekstradan Storj Coin kazanmak isteyen kullanıcıların birkaç terabayttan daha fazla depolama alanını platform üzerinde işleme sokması yeterli gelmektedir. Bu alana sahip kullanıcılar Tardigrade uygulamasını cihazlarına indirmeleri halinde platform ağı üzerinde node şeklinde işletilebilmektedir. Bu gibi girişimlerde önemli olan tek nokta ise kesintisiz, hızlı erişim sağlayan ve güçlü çekime sahip olan bir internet bağlantısıdır.
  • Platform ağı sayesinde kullanıcılar ihtiyaç duydukları depolama alanını bulut sistemlerine daha az miktarda ödeme yaparak ulaşım sağlayabilmektedir. Ağ sisteminde verimlilik arttıkça maliyette aynı oranda azalacaktır.

Storj Coin Güvenilir Mi?

Storj Coin firması, kullanıcıların datalarını meydana getirmek ve güvenilir bir şekilde ortam oluşturmak için node üzerine çalışan bilgisayar ya da cihazlar üzerine yüklenen Tardigrade adlı uygulamadan yardım almaktadır.

Her bir kullanıcı satın alacağı bulut depolama hizmetlerinde kendi cihazlarında anonim olarak bir düğüm gibi çalışmaktadır ve bu anonimlik kullanıcıların depolama yaptıkları satıcının bulut hesabında da her zaman daha güvenilir kalmalarını sağlamaktadır.

Sistemin Peer to Peer ve kriptografik olarak şifrelenmesi dosyaların ya da bilgilerin ana cihaza dağıtım öncesinde ve sonrasında her zaman şifreli olarak gözükmesini sağlamaktadır. Dosyaların sahip olduğu bu şifreleme ile siber saldırı ya da hack gibi istenmeyen durumların yaşanması daha da zor olmaktadır.

Platform ayrıca depolama alanı hizmeti sunan ve güvenliğini sağlayan yatırımcı pozisyonundaki kullanıcılarına PoW yani Proof of Work protokolü ile mining’ e benzer Storj Coin olarak kazanç elde etme sistemi sunmaktadır. Bununla birlikte yine bu platformda hizmet satın alabilmek için kullanıcılar bu Coin’ i kullanmaktadır.

Güvenilirliğini artıran diğer bir sistemde platformda kullanıcıların bilgileri ya da dosyaları tek bir bulut hesabı üzerinde değil de rasgele şekilde olan hesaplarda muhafaza edilmektedir bu da kişilerin toplu veri kaybı yaşamalarının önüne geçen en büyük engeldir.

Storj Coin Nereden Alınır?

Storj Coin başta Binance olmak üzere 10’ dan fazla borsada listelenmektedir. Bu Coin’ i listelendiği herhangi bir borsadan satın alabilirsiniz. Binance aracılığıyla satın almak için ise borsaya kayıt olmalı ve ardında banka hesaplarınızdan itibari para yüklemesi yapmalısınız.

Storj coin USDT paritesini kullanarak bu Coin’ i Binance’ dan alabilirsiniz. Binance üzerinde STORJ/USDT ve STORJ/BTC pariteleri bulunmaktadır.

STORJ Coin Geleceği 2022

Storj coin 2022 yılına 0.27 dolar seviyesinden giriş yapmıştı. Mart 2022’de 3.83 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştır. 10 Ekim itibariyle Storj coin 0,45 dolardan işlem görüyor. Storj coin geleceği 2022 yılı ile ilgili bazı büyük analiz şirketlerinin tahminlerine göz atmakta fayda var. Wallet Investor şirketi coinin yılsonuna kadar iyi bir yükseliş sergileyeceğini düşünürken yılsonu fiyat tahminleri ise 0.63 dolardır. Digital Coin şirketinin tahminleri de Wallet Investor şirketi ile aynı doğrultuda. Yılsonu fiyat tahminleri ise 0.54 dolardır.

STORJ Coin Geleceği 2023

STORJ Coin geleceği 2023 yılına ait birçok uzmanın görüşünü barındırıyor. Bu uzman sistemlerden biri olan Trading Beasts şirketi coinin 2023 yılına 1.74 dolar seviyesinden başlayacağını tahmin ediyor. Yıl içinde minimum 1.47 doları görebileceğini düşünen analistler, coinin Ekim ayında 2.18 dolara ulaşabileceğini de eklediler. Yılsonu fiyat tahminleri ise 1.76 dolardır. Coinarbitrage şirketi ise coinin yıla 1.40 dolardan başlayacağını düşünüyorlar. Yılın ortasına kadar çok hızlı hareket beklemeyen analistler, yılın son çeyreğinde bir boğa sezonu bekliyorlar. Yılsonu fiyat tahminleri ise 1.57 dolardır.

STORJ Coin Geleceği 2024

Uzmanlar tarafından STORJ Coin geleceği 2024 yılında iyi yerlere geleceği düşünülen bir coin olmaktadır. Gov Capital şirketi coinin 2024’e 1.73 dolardan giriş yapacağını düşünüyor. Mart ayında 2 doların aşılabileceğini aktaran analistlerin Ağustos ayı fiyat tahminleri ise 2.52 dolardır. Yılsonuna kadar hafif geri çekiliş beklense de çok büyük hareketler beklenmiyor. Şirketin yılsonu fiyat tahminleri ise 2.41 dolar. Digitalcoin şirketi coinin yıla 2.24 dolardan başlayacağını düşünüyor. Haziran ayına kadar 2.50 doların aşılacağı düşünülse de Ekim ayına kadar 2.30 dolara bir düşüş beklentisi mevcut. Yılın son aylarında tekrar yükselişin başlayacağını düşünen analistlerin yılsonu fiyat tahminleri 2.68 dolar.

STORJ Coin Geleceği 2025

STORJ Coin geleceği 2025 yılında tap seviyelere ulaşabilir. Uzman analiz sistemleri bu konu hakkında makul tahminlerini aktarıyor. Priceprediction.net sitesinin ünlü analistleri Storj coin geleceğini analiz eden bir diğer analiz grubu. Analistler coinin yıla 3.69 dolardan başlayacağını tahmin ediyorlar. Yılın ortasına kadar 3.84 dolar olabileceğini aktaran analistler yılın 2. yarısının sert geçeceğini tahmin ediyorlar. Yılsonu fiyat tahminleri ise 4.44 dolardır.

STORJ Coin Geleceği 2026

STORJ Coin geleceği 2026 yılında oldukça iyi seviyelerde olabilir. Wallet Investor şirketi Storj coin geleceğini oldukça olumlu gören şirketlerden biri. Yıla 4.80 dolardan başlayacağını düşünen analistler Mart ayında 5 doların aşılacağını düşünüyorlar. Ağustos ayına kadar sabit bir ivme bekleyen analistlerin yılsonu fiyat tahminleri ise 5.72 dolar. Coinarbitrage şirketi en iddialı tahminde bulunan şirket. Yıla 4.52 dolardan başlayabileceğini aktaran analistlerin yıl ortası fiyat tahminleri ise 6.12 dolardır. Yükseliş eğiliminin yılsonuna kadar devam edebileceğini düşünen şirketin yılsonu fiyat tahmini ise 7.32 dolardır.

Storj (STORJ) Coin Yükselecek mi?

Popüler analiz sistemi Price Prediction şirketine göre STORJ, önümüzdeki 5 yıl içerisinde ikiye katlayabilir. Bu durumun Bitcoin’e bağlı olarak değişebileceğini öngören uzmanlar, 2021 yılı sonunda da bir boğa rallisi beklediklerini belirtiyorlar. Dolayısıyla, fiyatın artacağını söyleyebiliriz. Ancak kripto para projesinin vaatlerini yerine getirmesi ve ortaklık ilişkilerini geliştirmesi ile birlikte, fiyatın bahsi geçen seviyelerden daha yukarıda seyredebileceği öngörülmektedir.

Görsel kaynak: Cryptokopen

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.