Spark Token Nedir? Nasıl Alınır?

Spark Token Nedir? Nasıl Alınır?

Spark token, son günlerin en hızlı yükselişe geçen XRP’yi harekete geçiren Flare ağının yerel tokenidir. XRP’nin son günlerde hızlı bir yükselişe geçeceği ve yatırımcısını memnun edebileceği bazı analistler tarafından yorumlanmıştı. Buna neden olarak ise Spark Token Airdop gösterilmişti. Peki Spark Token nedir? İleri dönemlerde bu ikili arasında neler olması bekleniyor?

Spark Token Nedir?

Flare ağının yerel tokenlerinden biri olan Spark Token, Flare Network ve Federated Byzantine anlaşmasına göre uyarlanarak oluşturulmuştur. Bu ağ Ethereum sanal makinesinden yararlanmakta olup, Avalanche konsensüs protokolünü çalıştırmaktadır. Kısacası sistem Flare’de akıllı sözleşmelere güç verdiği bilinen FXRP tokenleri için bir teminat görevi görüyor. Spark tokenin yaratıcısı Flare Network ise, Ripple destekli bir Blockchain şirketidir. Kendi oluşturduğu bu tokeni, yakın zamanda tüm XRP sahiplerine dağıtmayı planlıyor.

Yaklaşık 45 milyar dağıtılması planlanan bu Spark Token’den sahip olduğu XRP miktarı kadar satın alabilecek. Dağıtılan bu tokenden almak isteyen yatırımcıların, borsada XRP’sini tutması ve Airdop’u destekleyen platformlar üzerinde bir cüzdana sahip olması gerekiyor. Bu noktada Spark Token Airdop ağının şimdilik Poloniex, Uphold ve Bitstamp gibi platformlar üzerinden desteklendiği de bilinmekte. Binance, OKEx ve Huobi gibi platformların ise, kısa zamanda destek paylaşımı yapacağı düşünülüyor.

Spark Token XRP Etkisi

Spark Token’in dağıtımına oldukça az bir zaman kalmışken XRP yükseliş trendi ile yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Bu dönemde Spark Token XRP üzerinde ciddi bir ivmelenme yaşanmasına sebep oldu ve bu para birimi %100 artış grafiği gösterdi. Şu an itibariyle 0.5613 dolar seviyelerinde olan XRP bu artışı ile Tether’i üçüncülük tahtından ederek, yerine yerleşti. Spark Token’in dağıtılması ile birlikte XRP’nin bu yükseliş trendinin devam ettireceği ve en yüksek seviyelerini görebileceği düşünülüyor.

Spark Token Ne Zaman Dağıtılacak?  ( Spark Token Nasıl Alınır? )

Kripto dünyasının değerli yatırımcılarının tamamı Spark Tokenin dağıtılacağı tarihi büyük bir merak ve heyecan ile bekliyor. Kısa süre önce XRP’nin ağ görüntüsünün 12 Aralık itibariyle alınacağı belirtildi. Daha sonra ise Flare Network tarafından Spark Token resmi dağıtım tarihinin açıklanması bekleniyor.

Spark Token Nasıl Talep Edilebilir?

Guarda üzerinden Spark token talep edilebilmesi için  XRP cüzdanından bir işlem gönderilmesi gerekiyor. Aynı zamanda kişinin ETH cüzdanına bağlı olması da token talep edebilmesi için gerekli olan şartlar arasında. ETH cüzdanında özel olarak oluşturulmuş bir anahtar var. Bu işlem sırasında Flare cüzdanda da aynı adrese sahip anahtar oluşacaktır. Bu anahtar bilinmediği sürece Flare cüzdanına girişte yapılamıyor. Bu anlamda bu sistemin oldukça güvenli olduğunu söyleyebilmek mümkün. Ledger üzerinden herhangi bir talepte bulunmak için ise, XRP Ledger adresinde yer alan mesaj alanı düzenlenmelidir.

Mesaj alanına Flare adresi girildikten sonra, spark token talebinde bulunulabiliyor. Ancak her iki cüzdandan da token dağıtımına sahip olunabilmesi için, bu tokeni destekleyen borsalardan birinde XRP’nizin bulunması gerekiyor. Eğer size ait XRP bu borsalardan birinde bulunuyor ise borsa size özel dağılımı yapacaktır. 1 XRP için 1 token verilecektir. Spark Token’in değeri hakkında ise net bir açıklama yapılmamıştır.

Spark Token Dağıtımı Nasıl Gerçekleştirilecek ?

Kendinize ait bir cüzdan bulunması halinde, Flare ağı açılır açılmaz Spark token dağılımı gerçekleştirilecektir. Spark token’in ancak ağ aktifleştirildikten sonra talep edilebilmesi mümkündür. Cüzdan oluşturuldu ise ve 6 aylık süreç içerisinde ağ aktifleştirilirse Spark token alınabilecektir.

Ancak 6 ayı geçmesi halinde token alınamayacaktır. Talep işlemi sonrasında tokenler Flare adresine teslim edilecektir. Bu nedenle var olan cüzdanın Flare adresi ile uyumlu olması gereklidir. Bunun yanı sıra XRP’nizin de Spark Token Airdop’u destekleyen bir borsada bulunması şartı var. Tüm bunlar mevcut ise zaten borsa dağıtımı yapacak ve flare adresinize iletecektir.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum