Son Bir Yılın En Büyük Günlük Yükselişlerinden Birini Yaşayan Bitcoin(BTC) ile Birlikte 5 Altcoin Daha Büyük Oranda Değerlendi!

Son Bir Yılın En Büyük Günlük Yükselişlerinden Birini Yaşayan Bitcoin(BTC) ile Birlikte 5 Altcoin Daha Büyük Oranda Değerlendi!

Son bir yılın en büyük yükselişlerinden birini yaşayan Bitcoin, 28 Şubatta günlük grafikte yaklaşık %15 oranında değer kazanmıştır.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmeye başlaması ile birlikte Bitcoin değeri 34.700 dolara kadar çekilmişti. 28 Şubatta gün içerisinde 37.450 dolara kadar gerileyen Bitcoin gece saatlerinde 44.225 dolar seviyelerine kadar yükselmiştir. Yüzdesel olarak günlük en büyük artışlarından birini yaşayan Bitcoin günü %15'lik yükseliş ile kapatmıştır.

Uzman yatırımcı Mark Mobius'a göre Ukrayna'yı işgal etme girişiminde bulunan Rusya'a diğer ülkeler tarafından yaptırım uygulanması ile Rus ekonomisindeki yatırımcıların kripto paralara geçiş yapması Bitcon'in yükselmesine neden olmuştur.

Haberin yazılmaya başladığı an itibari ile 43.158 dolar seviyelerinde olan Bitcoin'de görülen bu yükseliş CoinGecko  verilerine göre bazı altcoinlerin yaklaşık %40 oranında değerlenmesine neden oldu.

En Çok Değer Kazanan 5 Altcoin

Waves (WAVES)

Coin listesinde 69. sırada olan Waves (WAVES) 17,04 dolardan işlem görmektedir. Son 24 saatte yaklaşık %38,6 oranında değerlenirken günlük ticaret hacmi 633 milyon dolardır. Piyasa değeri 1.71 milyar dolar olan Waves 'in listelendiği borsalar Bitexen, Binance, Gate.io, Crypto.com,  Waves.Exchange şeklindedir.

THORChain (RUNE)

Coin listesinde 84. sırada olan THORChain (RUNE) 4,30 dolardan işlem görmektedir. Son 24 saatte yaklaşık %22,9 oranında değerlenirken günlük ticaret hacmi 84.5 milyon dolardır. Piyasa değeri 1.29 milyar dolar olan ThorChain 'in listelendiği borsalar Bitexen, Binance, Gate.io, Crypto.com, THORChain şeklindedir.

Near (NEAR)

Coin listesinde 23. sırada olan Near(NEAR) 10,49 dolardan işlem görmektedir. Son 24 saatte yaklaşık %22 oranında değerlenirken günlük ticaret hacmi 524.4 milyon dolardır. Piyasa değeri 6.7 milyar dolar olan  Near'in listelendiği borsalar Bitexen, Binance, Gate.io, Crypto.com, şeklindedir.

Terra (LUNA)

Coin listesinde 7. sırada olan Terra(LUNA) 89,77 dolardan işlem görmektedir. Son 24 saatte yaklaşık %20,9 oranında değerlenirken günlük ticaret hacmi 3.8 milyar dolardır. Piyasa değeri 33.4 milyar dolar olan Terra'nın listelendiği borsalar Bitexen, Binance, OKX, KuCoin, Crypto.com şeklindedir.

Theta Network (THETA)

Coin listesinde 45. sırada olan Theta Network 3,25 dolardan işlem görmektedir. Son 24 saatte yaklaşık %18 oranında değerlenirken günlük ticaret hacmi 293.9 milyon dolardır. Piyasa değeri 3.24 milyar dolar olan Theta Network'ün listelendiği borsalar Bitexen, Binance, Crypto.com şeklindedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.