Siacoin Nedir? Siacoin Nasıl Alınır?

Siacoin Nedir? Siacoin Nasıl Alınır?

SiaCoin Nedir?

SiaCoin blockhain altyapılı kullanılmayan depolama alanlarını boşaltılan merkezsiz bir bulut depolama platformudur.

Depolama alanı ise hali hazırda kullanılan geleneksel depolama sağlayıcılarından daha düşük maliyetler ve daha güvenilir bir veri depolama pazarı oluşturmak adına dünya genelinde kullanılmaya devam eden  sabit disk kapasitesini kullanır.

SiaCoin Nasıl Çalışır?

SC;  Dropbox, Google Drive ve Amazon Cloud tarzı bulut depolama alanıdır. Siacoin'i diğer depolama platformundan ayıran başlıca özellikleri ise ; Açık Kaynaklı , Merkezi Olmayan, Blockhain Tabanlı, Gizli, Dosyaların Dağıtılmasıdır.

Açık kaynaklı: SC'nin açık kaynaklı özelliğinde lider yazılım mühendislerinin katkısı vardır. Yazılım mühendilseri SiaCoin'in API inovatif uygulamalar geliştirmeye çalışıyorlar.

Gizlilik: SC dosyalarınızın önceden şiftrelenmesini yapar ve merkezsiz ağa dağıtımını gerçekleştiri. Özel olarak şifrelenmiş anahtarları ile kişisel verilerinizi dilediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz.

 Düşük Masraf: Piyasada olan bulut depolama alanlarına oranla SC'nin merkezsiz bulut depolama sistemi yüzde 90 daha az masraflıdır.

Dosyaların Dağıtılması: Olduğundan daha büyük dosyaları dünyanın çeşitli yerlerindeki node'lara dağıtarak burada depolama yapar. Böylelikle de bir noktada olsa sorun çıkmasını engeller.

Blockchain Tabanlı: SC'nin  blockchain tabanlı marketi kullanıcılara depo hizmeti sunanları bir araya toplar. Bu durumda oluşacak olan rekabet ortamında da kullanıclar en düşük fiyatı ödemiş olurlar.

SiaCoin Faydaları Nelerdir?

  • Gizlilik:  Ağda işlenmiş olan tüm veriler güvenlidir, sağlayıcılar bu verilere erişemezler. Depolama alanlarına erişim  sadece kullanıcıların bildiği özel bir anahtar ile gerçekleşir.
  • Güvenlik: Müşterinin verilerini hatadan korur ve ağa yüklenmiş olan belgeleri de farklı sağlayıcılara pay ederek bölünmesine imkan tanıyan merkezsiz bir sistem aracılığı ile elde etmiş olur.
  • Satın alınabilirlik: SiaCoin'deki fiyatlandırma piyasaya yönelik ve esnektir. Fiyatlandırma diğer modellere oranla daha düşüktür ve böylelikle müşteriler düşük bir fiyatla depolama alanı  almak için teklif verirler , madencilik yada ticaret yapılabilen SC'ler ile ödeme yapabilirler.

SiA Nereden Alınır?

SiaCoin (SC) popüler kripto para borsası Binance'den alınabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.