Shiba Inu (SHIB) Fiyatı Uzun Vadeli Destekte Sıçrama Yapıyor: Yeni Bir Yükselişe mi Hazırlanıyor?

Shiba Inu (SHIB) Fiyatı Uzun Vadeli Destekte Sıçrama Yapıyor: Yeni Bir Yükselişe mi Hazırlanıyor?

Shiba Inu (SHIB) fiyatının uzun vadeli destek çizgisinde bir sıçrama başlattığı görülüyor. Analizimize göre, SHIB fiyatının potansiyel bir yükselişe hazırlandığı ve üçgenin direnç çizgisine doğru ilerleyebileceği belirtiliyor.

Uzun vadeli bir desenin destek çizgisine nihayet ulaşan Shiba Inu (SHIB) fiyatı, bir sıçrama başlatma sürecindedir, ancak geçerliliği henüz doğrulanmamıştır.

Fiyat, üçgenden aşağıya doğru kırılırsa, bir yıldır mevcut olan destek yapısı geçersiz kılınmış olacaktır. Ancak bir sıçrama, fiyatın belirgin ölçüde artmasına ve potansiyel olarak üçgenin direnç çizgisine ulaşmasına yol açabilir.

Shiba Inu Fiyatı Nihayet Uzun Vadeli Destekte Sıçrama Yapıyor Günlük analize dayanarak, Shiba Inu coin fiyatı Haziran 2022'den beri bir simetrik üçgen deseni içinde işlem görmüştür. Bu desen nötr kabul edilir. Bu nedenle, fiyatın ya yukarı doğru kırılması ya da aşağı doğru kırılma olasılığı eşittir.

8 Mayıs'ta, SHIB fiyatı üçgenin destek çizgisinde geri döndü. Bundan önce, çizgi yılın başından beri ulaşılmamıştı. O zaman, sıçramanın ardından keskin bir artış geldi (yeşil ikon).

Sıçrama hemen gerçekleşmese de, SHIB fiyatı, üçgenin direnç çizgisine doğru bir artışa katalizör olabilecek bir boğa mum çubuğu oluşturma sürecindedir.

Shiba Inu (SHIB) Fiyat Hareketi SHIB/USDT Günlük Grafik. Kaynak: TradingView Günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) çoğunlukla boğa sinyalleri verir. Yatırımcılar, momentumu ölçmek, bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu belirlemek ve alım satım kararları vermek için RSI'yi kullanır.

RSI okuması 50'nin üzerinde ve trend yukarıdaysa, bu boğalar için bir avantajı işaret eder. Tersine, okuma 50'nin altındaysa, tam tersi doğrudur.

Her ne kadar 50'nin altında olsa da, RSI şu anda artıyor ve aşırı satım bölgesinden dışarı çıkmış durumda. Ayrıca, bir boğa ayrışması oluşturmuştur (yeşil çizgi).

Bu, bir momentum düşüşünün fiyat düşüşüne eşlik etmediği bir tür olaydır. Çoğunlukla önemli yukarı yönlü hareketlere yol açar.

SHIB Fiyat Tahmini: Sıçrama Geçerli mi? Kısa vadeli altı saatlik zaman diliminde teknik analiz, sıçramanın geçerliliğini destekler. Bunun için ilk neden, 16 Nisan'dan bu yana fiyat hareketinin bir düşüş paralel kanalı içinde olmasıdır.

Bu kanallar düzeltici desenler olarak kabul edilir, yani çoğu zaman kırılmalarına yol açarlar.

Daha önce belirtilen sıçrama, bu kanaldan bir kırılmaya neden oldu, bu hareket altı saatlik grafikte kapanışla doğrulandı. Sonuç olarak, bu, 16 Nisan'da başlayan düşüşün artık bittiğini gösterir.

Günlük zaman dilimine benzer şekilde, sıçrama, RSI'da bir boğa ayrışması (yeşil çizgi) ile önceden belirlenmiştir. Sonuç olarak, en azından $0.000010 direncine ve belki de üçgenin $0.000012'deki direnç çizgisine doğru bir artış en olası senaryodur.

Ancak, fiyatın üçgenin destek çizgisinin altına düşmesi, bu boğa SHIB fiyat tahminini geçersiz kılardı.

Bu durumda, bir sonraki düşüş fiyatı Haziran 2021'den bu yana görülmemiş olan $0.0000057 seviyesine getirebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.