SEC ve Ripple Arasında Yeni Duruşma Görüldü, Neler Yaşandı?

SEC ve Ripple Arasında Yeni Duruşma Görüldü, Neler Yaşandı?

Türkiye saati ile dün gece Ripple ve SEC arasında önemli bir görüşme daha yapıldı. Davaya bakan Sulh Yargıcı Sarah Netbrun ile bir telefon konferansı yapıldı.

Tele konferans olarak yapılan görüşmede SEC avukatı, Ripple avukatlarının firmaya XRP’nin ayrıca bir para birimi ve menkul kıymet olabileceğini söylediği öğrenildi. Ripple’ın esasında XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu bildiğini öne süren avukat, “Onlar karmaşık oynuyordu. En az 12 hukuk firması ile çalışma yaptılar. Ripple’ın yaşamış olduğu kafa karışıklığı gerçekte ise onlara karşı test edilmelidir,” dedi. Daha önceden de ortaya çıkan haberler kapsamında SEC, Ripple’ın XRP ile ilgili avukatlardan nasıl hukuki tavsiyeler almış olduğunu ortaya çıkarmaya çalışıyor. Bu yüzden gerçekleşen bu tele konferans da beklenen bir savunma olarak görülüyor.

Ripple İçin Belirsizlik Devam Ediyor

Bunun yanında SEC avukatı Jorge Tenreioro, sanıkların davaya kişisel düşüncelerini yansıttıklarına dikkat çekti. Buna yönelik “Savunmalarının bir parçasına bakıldığında ruh hallerini doğrudan davaya yansıttılar,” dedi. Ripple için ise bu savunma kapsamında zor zamanlar devam ediyor. Ripple cephesinden ise bu türden savunmaların söz konusu olmadı ve XRP’nin yatırım sözleşmesi olmadığına yönelik inanç devam ediyor. SEC avukatı, Ripple’dan olumlu savunmayı geri çekmesini talep etti ancak Ripple bu durumu kabul etmedi. Bu durum ise XRP fiyatlarında belirsizliğin sürmesine neden olurken, özellikle davanın da çıkmaza girdiğini gösteriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.