SEC Davası, XRP İçin Zarar Vermeye Devam Ediyor

SEC Davası, XRP İçin Zarar Vermeye Devam Ediyor

Ripple SEC arasında görülen dava XRP fiyatlarının zarar görmesine neden oluyor. Özellikle normalde de değişkenlik taşıyan XRP, davanın bir türlü sonuçlanmaması karşılığında sürekli olarak ani değişimler yaşıyor. Esasında davanın sonucunun getireceği olumlu ve olumsuz etkiler hakkında şimdilik uzmanlar arasında da tahminler bulunuyor.

Bunun yanında sonuçtan en çok etkilenecek olan XRP sahipleri olabilir. Ripple, 2017 boğa piyasasını takip etmekte olan kış aylarında olsun, ABD düzenleyicileri ile olan son mücadeleyi takip eden aylarda olsun, XRP topluluğu tarafından her zaman destek aldı. Ancak davadaki son gelişmeler bu desteğin artık sarsıntı yaşamaya başladığını gösteriyor

Ripple, XRP Desteğini Kaybetmek İstemiyor

Özellikle davanın bir türlü sonuçlanmaması XRP topluluğunda yer alan pek çok kişinin projeden ayrılmasına neden oldu. Bu türden endişeler de SEC’in son dava başvurusu sonrasında yükseldi ve Ripple’ın XRP için kullanım durumu geliştirmediği de bazıları tarafından ifade edildi.

Özellikle XRP yatırımcıları, son zamanlarda Ripple’ı suçlamaya başladılar ve markanın durumu lehine çevirmek için hiçbir şey yapmadığını dile getirdiler. Dava aynı zamanda XRP sahiplerinin endişelerinin ortaya çıkmasına neden olurken , güven açısından da sorunların oluşmasına yol açıyor. Son zamanlarda XRP yatırımcıları sayısında azalma yaşanırken davanın bir süre daha bu şekilde devam etmesi birim için daha da kötü olabilir. Ayrıca davanın aleyhte sonuçlanması da ilerleyen dönemde büyük zararlara yol açabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.