Scam Coin Nedir?

Scam Coin Nedir?

Tamamen dolandırıcılık için piyasaya sürülen scam coin, tek bir kişi yerine bir takım tarafından kontrol altında tutulur. Bu takım piyasaya yeni sürülen kripto paranın reklamını iyi bir şekilde yaparak kısa süre içinde insanların bu paraya yatırım yapmasını sağlar. Oldukça profesyonel şekilde ilerleyen çalışmalar İnternet üzerinden çok farklı mecralar üzerinden simultane bir şekilde ilerler. Kripto paranın arkasında bulunan takım insanları dolandırmak için hiçbir harcamadan kaçınmaz. Çünkü kazanç çok çok daha fazla olacaktır.

Scam Coin İkna Üzerine Kurulu

Piyasaya çıkmadan önce dahi bazı kripto paralar kendilerine alıcı bulabilirler. Hatta bu süreçte ön satış bile yapanlar görülmüştür. Piyasaya sürülen paradan çok daha fazlası parayı piyasaya sürenlerin elinde tutulur. Herkes yeterince para alınca paranın değeri oldukça yükselir. Bir noktada ise parayı piyasaya sürenler ellerinde bulunan ve piyasada o anda dolaşan paranın 1000 ila 2000 katını piyasaya sürerek paranın değerinin bir anda düşmesini sağlarlar. Bu düşüş o kadar sert ve dibe doğru olur ki paranın değerini herhangi bir gerçek para birimi ile karşılaştırmak dahi mümkün olmaz. Bu sayede insanlar zarar ederken parayı piyasaya sürenler kar ederek ortadan kaybolurlar.

Scam Coin Ponzi mi?

Scam coin tam anlamıyla bir dolandırıcılık zinciri olan ponzi olarak adlandırılabilir. Ortada bu işi gerçekleştiren bir takım ve kripto paradan kazanç sağlamaya çalışırken organize bir dolandırıcılık içinde kendisini bulan insanlar vardır. Bu kripto paralar genellikle yüksek kazanç vaat ederek insanları kendilerine çekerler. Kısa zaman içinde normal olmayan şekilde 5 kat kazanç elde edileceği söylenir. Bu tarz oluşumların genellikle kendilerine ait herhangi bir sosyal medya hesapları bulunmaz. Bunun amacı ise dolandırıcılıktan sonra kolay bir şekilde ortadan iz bırakmadan kaybolmaktır. Çalışmalarını genellikle başka gruplar üzerinden ilerletirler. Ayrıca bu kripto parayı satın alanların oluşturdukları bir topluluk yoktur. Bu sayede insanlar birlik olup olan bitene itiraz edemezler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.