Savix Token (SVX Coin) Nedir?

Savix Token (SVX Coin) Nedir?

Savix token olarak açılan SVX, stake özelliğine sahip bir tokendir. Stake özelliği, ödül elde etmek için kripto paraları cüzdanda tutma işlemidir.

Merkezi olmayan finansmanın yani defi olanaklarından yeni yatırım fırsatlarını sorunsuz şekilde yüksek bir kâr ile elde etmektir. Stake esnasında jeton kullanımını özgür kılan ve tamamen otomatik stake özelliğini kullanıcılara sunan Savix coin, birden fazla geliri de birleştirme imkanıyla daha fazla kâr elde etmeyi amaçlamaktadır.

Savix Kontrol Paneli Nedir?

Savix’in kontrol paneli belirli uygulamaların birleştirilmesidir. Savix coin kullanıcılarına birden çok geliri birleştirme, stake konumundayken jeton kullanımından yararlanma gibi yenilikler sunmaktadır. Kontrol paneliyle gerçekleştirilecek işlemler ise şunlardır:

  • Bakiye, ödül ya da ikisinin gelişimini gösteren finansal bir bakış
  • Mevcut köprüleme teknolojileri kullanılarak Fiat para birimlere ya da diğer blok zincirlere dönüştürmek için merkezi olmayan değişim entegrasyonu
  • Borç verme, para piyasaları, likidi sağlama, merkezi olmayan sentetikler ya da değiştirilemez token piyasaları gibi farklı defi ürünleri için yönlendirme modülleri

Bütün bu uygulamalar kripto para dünyasına yeni girenler için kolaylaştırıcı olacaktır.

Savix, Defi Kontrol paneli için en önemli şey işlevselliği ön plana çıkararak kullanıcılar için karmaşıklığı azaltmak ve uygulamanın sorunsuz, düzenli işlemesini garantilemektir.

Savix diğer kullanıcı ara yüzlerinin aksine kontrol panelinde entegre uygulamaların ana özelliklerine bağlı kalmayı amaçlar.

Bu kontrol paneli ile kullanımı kolay bir ara yüzde önceden tanımlanan süreçler ve tipik kullanım serileri için tasarlanmış iş akışlarıyla desteklenen defi ürünlerinin karmaşık ayrıntılarını işleyen tek bir seçenek sunacaktır.

Savix Coin İşlevleri Nedir?

Savix coinin işlevleri Savix ekosisteminde şöyle açıklanabilir. SVX belirteçleri, protokole gömülü stake etme mekanizması tarafından oluşturulan öngörülebilir düzenli çıkarlar oluşturur. Temel Savix tokenleri, geleneksel tasarruf hesaplarının DeFi cevabıdır, çünkü bir zamanlar klasik fiat tasarrufları kadar düzenli ve öngörülebilir olan ödüller alma seçeneğini içerirler.

Aynı zamanda stake etme yani cüzdanda para kilitleme özelliğini sisteme katarken tüm Savix coinlerinin kilidinin açılmasına izin verir ve böylece işlem yapma esnekliği tanır.  Aynı zamanda DeFi yatırımları için teminat kullanma imkânı tanır. Böylece çoklu pasif gelir akışı sağlar.

Savix Coinlerinin Değeri Nereden Gelir?

Savix coinlerinin değeri ekosisteme kattığı yeniliklerden gelmektedir. SVX belirtecinin birbirinden bağımsız iki ana kullanım durumu vardır ve bu nedenle birleştirilebilir:

  • Savix kendi kendine stake etme sayesinde, doğrudan sahiplerinin cüzdanlarına ücret içermeyen ödüller verir.
  • Diğer üçüncü taraf DeFi ürünleriyle birleştirmek için bir DeFi teminat madeni para olarak kullanılır.
  • Birden fazla gelir akışını aynı anda birleştirme özelliğine izin veren, bahsedilen iki özelliğin bağımsızlığıdır.

Savix coin ticaretinin başlamasından hemen sonra, DeFi projesiyle henüz kurulan pek çok ortalıklık yoktur. Bu nedenle, Savix sahiplerinin teminat olarak SVX tokenleri ile kullanabilecekleri DeFi projelerinin aralığı, ilk proje aşamalarında küçük olacak ve başlangıçta mevcut pek büyük hacimli olmayacktır. Öte yandan Savix stake etme mekaniği, stake etme ödüllerinin bu erken proje aşamalarında en yüksek olacağı şekilde tasarlanmıştır.

Bu durumda Savix’in değeri, özellikle de Savix’in sürekli büyüyen kullanıcı tabanı tarafından ağ etkileri tarafından yaratılmalıdır. Bu nedenle pazarlama, Savix'in ilk proje aşamalarında merkezi bir rol oynayacak.

Stake etme ödüllerinin yüksekliği zamanla yavaş yavaş azalacak olsa da, SVX tokenlerinin teminat olarak kullanılabileceği DeFi projeleriyle ortaklık miktarı, Savix DeFi kontrol panelinin işlevselliği kadar istikrarlı bir şekilde artacaktır. Kullanımı kolay DeFi işlevlerinin özelliği, Savix jetonlarını tutmanın ana motivasyonu haline geldikçe, Savix'in stake etme ödüllerinin yüksekliği daha az önemli olacak ve jetonun enflasyon oranı düşebilir. Stake etme ilgisi, Savix tokenlerini tutmak için ana teşvik olmaktan, DeFi'ye yatırım yaparken risk dengeleme için kullanılabilecek rahat bir yan etkiye dönüşecek.

Bu şekilde Savix, kendisini özel bir stake jetonundan uzun vadede canlı bir ortak proje ekosistemi ile genelleştirilmiş bir DeFi teminat parasına dönüştürecektir.

Savix (SVX) Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

[mcrypto id="25874"]

Savix Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Savix coin alım satımları da diğer coinler gibi kripto para borsalarından gerçekleştirilir.İşlemlerinizi hangi borsadan yapacağınıza iyi bir araştırma sonrası karar vermelisiniz.

Savix coin artık Ethereum ana ağında yayında olan bir coindir. Savix coin için belirteç adresi “0xc434b27736a6882d33094d34792999702860a13c” şeklindedir.

Bundan farklı bir belirteçten coin almamaya özen gösterin çünkü belirteçler kolaylıkla taklit edilebilir. Alım satım işlemleri yaparken belirtece dikkat edin.

Cüzdanınızda işlem ücretlerini karşılamaya yetecek kadar Ethereum coin bulunduğundan emin olun. Öncelikle büyük kripto para birimlerinden birini satın almanız gerekecek, genellikle Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Binance (BNB) ve benzeri gibi coinler tavsiye edilir. İtibari para yatırma işlemlerini kabul eden en büyük kripto borsalarından güvenilir bir tanesini kullanmaya özen gösterin.

Seçtiğiniz borsaya kimlik bilgileriniz girip hesabınızı açtıktan sonra ödeme yönteminizi eklemeniz gerekir. Kredi kartı ya da banka kartı veya banka havalesi ile hesabınıza para aktararak Savix coin satın alabilirsiniz. Savix coin ticareti için en iyi borsa şu anda Uniswap, Bilaxy ve ExMarkets'tir. Hangi borsada işlem yapacağınızı seçerken borsanın makul günlük hacmine, kullanıcı tabanının büyüklüğüne bakmanız gerekir. Böyle borsalarda kripto paralarınızı alıp satarken ödeyeceğiniz ücretler, ek kesintiler ya da komisyonlar genelden daha düşük olmuş olur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.