Rusya Önümüzdeki İlkbaharda Kripto Kanunlarını Kabul Edebilir

Rusya Önümüzdeki İlkbaharda Kripto Kanunlarını Kabul Edebilir

Şirketler, son zamanlarda “dijital haklar yasası” nda akıllı sözleşmeler tanımlamasına rağmen, varlıklarının türünü Rusya 'da yasal olarak belirleyemiyor. Ancak, ülkede parlamentonun alt meclisi dijital finansal varlıklar kavramı hakkında oy vermek üzereyken bu durum düzelebilir. Devlet Duma Komitesi başkanı Anatoly Aksakov'a göre, yeni yasa bu baharda kabul edilebilir.

Basın toplantısında milletvekili, “% 99,9 güvenle bu yasayı bahar oturumunda kabul edeceğimizi söyleyebilirim." dedi.

Aksakov, Rusya 'da bulunan işletmelerinin bu yasaya ihtiyaç duyduklarını, çünkü mallarının, özellikle de hammaddelerin satışlarını ülke dışında daha iyi organize etmek için blockchain'den yararlanabileceklerini söyledi.

Moskova Dijital Okulu'nda bir öğretmen olan Yury Brisov, yasalar onsuz etkisiz olacağından kripto para birimi düzenlemesi konusunun netlik kazanmasının gerekli olduğunu belirtti ve şöyle devam ett:

"Bugün Rusya'da kripto para birimleri yasalarla yasaklanmamıştır, bu da dolaşımının yasal olarak mümkün olduğu anlamına gelir. Öte yandan düzenleyiciler, departmanlar, bakanlıklar ve mahkemelerin yasaklayıcı bir eğilim oluşturması daha olasıdır. Bu nedenle, bu yasaya gerçekten ihtiyaç var."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.