Ripio Credit Network Coin Nedir?

Ripio Credit Network Coin Nedir?

Ripio credit Network coin, Ethereum platformu üzerinde çalıştırılan bir para birimidir. Bu sistem kredi ve borç verme işlemlerinin büyük bir saydamlık ile gerçekleştirilmesini sağlayabilecektir. Blok zincir teknolojisi ile kullanılabilen kütlesel kredi ağı, Latin Amerika’da kurulduğu günden bugüne 100 bin civarında bir kullanıcı kitlesine sahip olmuştur. Bu ağ genel anlamda geleneksel kredi sistemlerinde oluşan sorunları çözümlemeyi amaçlamaktadır.

Ripio Credit Network Nedir?

Rcn coin nedir sorusuna yanıt vermeden hemen önce, Ripid credit Network ağının ne olduğundan bahsetmek gerekecektir. Borç piyasasının arz ve taleplerini karşılayarak kredi kullanılabilmesine imkan sağlayan bu sistem, Ethereum akıllı sözleşmelerine uyumludur. Bunun yanı sıra Ripid Credit Network bir merkezi olmayan finansal sağlayıcılarına sahiptir.

Alacaklıları korumak amacı ile oluşturulan bu kredi ağında faiz oranları belirlenmekte, KYC gerçekleştirilmekte ve değerlendirilmesi yapılmaktadır. Bunun yanı sıra temerrüt ve tahsilat hizmetleri de yönetilmektedir. Bu sistemde alıcı cosigner destekli kredi talebinde bulunacaktır. Ardından alacaklıya verilecek Ripio credit Network coin finans desteği, merkezi olmayan piyasa üzerinde yayınlanacaktır.

Bu ağ sisteminde herhangi bir kaynağın olmaması halinde ise, kripto para birimini teminat göstererek belirli bir süre, faiz oranları, LTV oranı ve amortisman programları sayesinde kredi talebinde bulunabilecektir. Kredi talebinde teminatlandırılmış fonlar ise, sözleşme üzerinde saklanarak kredi tamamen ödenene dek finansal güvenlik sağlanabilecektir. RCN protokolü aynı zamanda bir Ethereum akıllı sözleşmesidir. Buna göre, token verilen değer sınırı boyunca ve para birimleri arasındaki blok zinciri sorunsuz bir şekilde hareket edebilir.

Ripio Credit Network Ağının Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Ripio credit Network coin tokeni ve bu ağ sisteminin olumlu- olumsuz yönleri bir hayli fazladır. RNC ağının en olumsuz yanı ise, erişilebilirlik sorunudur. Gelişmiş ya da gelişmemiş ülkelerin büyük bir kısmında bu ağ kısıtlı bir erişime sahiptir. Oluşturulduğu Latin Amerika’da bile yalnızca %65’lik kesim kullanmaktadır. Bunun dışında RNC ağının olumsuz ve olumlu yönleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Bu sistemde bürokratik ve işletme maliyetlerinin tamamı alıcıya yansıtılmaktadır.
  • RNC sistemi gerçekçi hedefleri bulunan şeffaf ve güvenilir bir bültendir.
  • Kredi sisteminde değerlendirme süreci asimetriktir. Kredinin riski ise tarafsız bir kesim tarafından değil, yalnızca alıcı tarafından değerlendirilmektedir.
  • Ağa erişim sorunları yaşandığında borç veren hesap sorunlarla karşılaşabilmektedir.
  • RNC sisteminde kullanıcılar dilerse Ripid credit Network coin değil, yerel para birimlerini de kullanabileceklerdir. Yerel para kullanımı sebebiyle bu ağ sistemi bankalara ihtiyaç duymaktadır.
  • Pantera Capital, Boost VC gibi yatırımcılar tarafından desteklenen RNC ağı, 8 farklı stratejik desteğe sahiptir.
  • Bu ağ sisteminde çalışan ekip oldukça tecrübelidir. Bu nedenle tüm işlemler sorunsuz bir şekilde halledilebilmektedir.

RNC Coin Yorum

RNC coin yorum içerikleri, bu tokenin geleceği hakkında ipuçları verebilecektir. Bu ağ kredi platformu olması nedeniyle, yatırımcıların ileriki dönemlerde ne yapacağı konunda kararsız kalmasına neden olabiliyor. Bazı analistler Ripio credit Network coin tokeninde artışın yaşanacağını düşünüyor. Ancak bazı analistlerin düşüncesi ise bu coinin önümüzdeki yıl içerisinde dip seviyeleri göreceği yönünde.

RNC Coin’in hakkında net detaylara yer vermek için öncelikle fiyat içeriğine göz atmak gerekiyor. Şu sıralar 0.03995 dolara işlem gören RNC Coin, Bitcoin karşısında da 0.00000024 BTC’den işlem görmesidir. 508.404.746 dolar işlem hacmi olduğu bilinen bu coin’in CoinMarketCap verilerine göre 476. Sırada olduğu görülmektedir. Yükseliş trendinde olduğu gözlenen tokenin Şubat 2019’da en dip seviyesini gördüğü, en yüksek rakama ise 2017 Ocak ayında ulaştığı bilinmektedir. RNC Coin’in, Ripio credit Network Twitter hesabı üzerinden de kolay bir şekilde takip edilebilmesi mümkündür.

Ripio Credit Network Coin Nasıl Alınır?

Ripio Credit Network coin, almak isteyen yatırımcılar piyasa hacmi bakımından en büyük kripto topluluğu olduğu bilinen Binance platformunu tercih edebilmesi mümkündür. Binance üzerinden bir hesap açan kullanıcının hesap oluşturabilmesi gereklidir.

Oluşturulan hesap üzerinden bir cüzdan oluşturması, daha sonrasında ise bu cüzdanın adresini kopyalayarak BNC borsası ile Bitcoin gönderimi yapması gereklidir. BTC para birimi yerine BNB ya da ETH gönderimi de yapılabilecektir. Gönderim sonrasında Binance’nin satın alma bölümüne gelen hesap sahibi, yatırdığı kripto para birimine göre RNC,/BNB, RNC/BCN ya da RNC/ETH çiftini tercih etmelidir. Bu aşamadan sonra da alınacak RNC miktarı ve fiyatı girildikten sonra Ripio credit network coin alım işlemi tamamlanabilecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.