RENBTC Nedir? RENBTC Coin Nasıl Alınır?

RENBTC Nedir? RENBTC Coin Nasıl Alınır?

RENBTC, Ethereum tabanlı ERC-20 tokeni olup, Bitcoin’e 1:1 oranında sabitlenmiştir. 1 RENBTC daima 1 Bitcoin’e eşit olacaktır. RENBTC Ethereum üzerindeki Bitcoin ağı değil, Bitcoin’in Ethereum tabanı üzerindeki bir temsilcisidir. Bu nedenle tüm zaman dilimi içerisinde, herhangi bir miktarda BTC, RENBTC’ye eşit olabilecektir.

RENBTC Coin Nedir?

RENBTC coin Ethereum tabanlı olan, ancak Bitcoin’i temsil eden ERC-20 tokenidir. Bu altcoinin arkasında Ren platformu bulunmakta olup, farklı tokenler üzerinden Bitcoin’in temsil edilmesini kolaylaştırabilmektedir. RenVM ise, herhangi bir merkezi olmayan ve izin gerektirmeyen sanal makine protokolüdür. Bu protokol, merkezi olmayan platformların çalışma stilini güçlendiren, kredi alma ve verme işlemini kolaylaştıran, takas, teminat ve daha fazla işlemin etkinleştirilebilmesini sağlayan dijital bir ağdır.

RenVM protokolünde yatırımcıların güvenliğini Shamir’s Secret Sharing sistemi ile sağlayabilecektir. Bu sistem hızlı bir şekilde verilerin sayıca fazla bölünmesini sağlayarak, bölünmüş bir şekilde saklanmasına yardımcı olacaktır. Yatırımcının herhangi bir veriye ulaşabilmesi için ise parçaları bir araya getirerek, veriyi tek bir parça haline getirmesi gerekiyor.

İşte bu sistem sayesinde RENBTC coin ile üst düzey bir güvenlik sistemi mümkün bir hale getirilebiliyor. Bunun yanı sıra RenVM protokolü eş zamanlı olarak Byzantine Fault Tolarence ile dinamik bir şekilde çalışmasını sürdürmektedir. Darknodes kullanılamaz olsa bile bu sistem sayesinde ağ büyümekte, komut dosyaları çalışmaya devam edebilmekte ve veri güvenliği sağlanabilmektedir.

RenVM ölçeklendirme problemine de pratik bir çözüm sağlıyor. Birden çok girdiye ve birden çok gizli hesaplamaya yer veren bu sistem, Defi uygulamalarının tamamına daha işlevsel bir kullanım imkanı sunabilmektedir. RENBTC ise bu başarılı sistemin üzerinde oluşturulmuş sabit bir BTC tokenidir.

RENBTC Yorum

RENBTC coin ERC-20 tabanlı olması, Bitcoin’i desteklemesi ve Ethereum ağının üzerinde yer alması nedeniyle önem kazanmıştır. Bu nedenle Ethereum ağını kullanmak isteyen ve Bitcoin’i destekleyen tüm yatırımcılar bu altcoini tercih etmeye başlamışlardır.

RENBTC yorum içerikleri incelendiğinde tüm bu nedenlerden dolayı, popülaritesini artıracağı ve yükselişe geçeceği düşüncesinin hakim olduğu görülebilecektir. Ancak tam anlamıyla yorum yapabilmek için tarihsel sürecinin ve fiyat değerlerinin değerlendirilmesi gerekecektir.

RENBTC Grafik

RENBTC grafik verileri incelendiğinde, bu altcoinin dolaşımda 5.123.455 USD miktarda yer aldığı görülmektedir. Şu sıralar düşüş yaşayan bu altcoinin yakın tarihine bakıldığında önemli yükselişler yaşadığı fark edilebilmektedir. Bu altcoin en dip seviyeyi 22 Temmuz 2020 yılında 9.0117 dolar seviyesi ile görmüştür. Yine grafiklere bakıldığında en yüksek seviyesinin ise 1 Aralık 2020 yılında 19.8232 dolar seviyesi ile olduğu görülmektedir. Şu sıralar 18.3602 seviyesinde olduğu bilinen RENBTC coin bu değeri ile altcoin sıralamasında 57. Sırada yer almaktadır.

RENBTC Coin Nasıl Alınır?

Dünyanın hacimsel ve işlemsel olarak en büyük borsalarından biri olan Binance üzerinden RENBTC coin alımı yapılabilecektir. RENBTC 9 Kasım 2020 yılından bu yana Binance üzerinden listelenmektedir. Binance borsasına hesap açan yatırımcılar cüzdanlarına yükleme yaparak, Al- Sat bölümünden RENBTC coin satın alabileceklerdir. Bunun için öncelikle RENBTC/BTC ya da RENBTC/ETH çiftlerinden herhangi biri tercih edilmelidir. Seçim sonrasında miktar ve fiyat bilgisini giren yatırımcılar, alım emrini verebileceklerdir. İşlem sonrasında ise cüzdan hesapları üzerinden RENBTC kontrolü yapılabilecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.