QuarkChain(QKC) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

QuarkChain(QKC) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Quarkchain platformunun para birimi olarak bilinen Quarkchain coin, aynı zamanda bir ERC- 20 tokenidir. Etkili ve kullanışlı bir blockhain çözümü geliştirmek için hizmet veren Ouarkchain sistemi, saniyede bir milyon civarında işlem yapabilme imkanı sunabilmektedir. 2018 yılının başlarında çevrimiçi olarak yayınlanan bu proje, işletmelerin gerçekte nasıl bir blockhain çözümüne ihtiyaç duyduğunun belirlenmesi amacı ile oluşturulmuştur.

Quarkchain (QKC) Nedir?

Quarkchain, küresel ticari standardın karşılanabilmesi esası ile oluşturulan bir Blockchain sistemi olarak tanımlanıyor. Bu sistem 100.000’in üzerinde zincirin güvenli, hızlı ve ölçeklenebilir bir şekilde sunulabilmesi için, bir blok zinciri çözümü sağlamayı hedeflemektedir. Qkc coin nedir sorusuna, yanıt vermeden hemen önce Quarkchain’in özelliklerine değinmek gerecektir. Buna göre;

 • Quarkchain kendisini güvenilir, merkezi olmayan, ölçeklenebilir ve izinsiz kullanılabilen bir blockchain çözümleme ağı olarak tanımlamaktadır.
 • Quarkchain’in amacı bu blockchain çözümleme gelişmiş işlem kapasitesi sunarak sektörün daha ileri bir noktaya erişebilmesini sağlamaktır.
 • Bu sistem iki katmanlı bir yapıya sahip olmaktadır. Bu yapılar sayesinde herhangi bir merkeze bağlı olmaksızın madencilik havuzlarına doğrudan katılım sağlanabilir.
 • Quarkchain token ekonomisinin korunabilmesini sağlamak amacı ile yerel tokenleri desteklemektedir. Ayrıca çapraz ve ölçeklenebilir olan parçaların yapabileceği işlemleri de destekleyebilmektedir. Bunun için ise yalnızca bir hesap oluşturmak ve bu hesapta cüzdan oluşturabilmek gerekiyor.
 • Quarkchain birden çok fikir birliğini, işlem modelini , token ve defter ekonomisini desteklemektedir. Halka açık olarak kullanılabilen bu zincir sistemi özelleştirmeler yaparak blok zincirinde yeniliklere anında adapte olabilmektedir. Pos ve PoW algoritmalarını destekleyen bu ağ sistemin ayrıca EVM akıllı projesi ile tam uyumlu olması nedeniyle her DApp bu sistemde kullanılabiliyor.
 • 2020 yılında geliştirilerek yüksek depolama ve yüksek işlem verimliliği sunan güvenli bir sistem haline gelmiştir. Henüz araştırma aşamasında olsa da bu sistem heterojen parçalama teknolojisini kullanabilmeyi hedeflemektedir.

Quarkchain Coin Nasıl Kullanılır?

Quarkchain coin; QKC sisteminde aktif olarak kullanılan bir para birimi ve tokendir. ERC 20 olarak da adlandırılan bu tokenler 2018 yılının son çeyreğinde kullanılmaya başlamıştır. EVM projesi ile uyumlu olması sebebiyle genel olarak Ethereum’daki QKC coinlerin Quarkchain coinlerine dönüştürülmesi ile kullanılır. QKC coin bir para birimi, bir değer ve bir ödül türü olarak bilinmekte ve bu şekilde kullanılmaktadır.

QKC Coin Yorum

Quarkchain coin yorumları incelendiğinde yatırımcıların bu coine oldukça ilgili olduğu görülebilecektir. Hızlı fiyat hareketleri ve yüksek votalitesinin olduğu bilinen bu token, kar marjı ile yatırımcısının yüzünü güldürmektedir. Ancak yüksek votalite konusunda çekimser olan bir grup yatırımcı OKC coin konusunda çekimser kalabilmektedir.

QKC coin yorum içeriklerini daha iyi şekilde analiz edebilmek ve bu token hakkında karar verebilmek için güncel fiyat hareketlerinin detaylı olarak incelenmesi gereklidir. Piyasa değeri bakımından henüz ilk 165’te yer alan bu token, şu sıralar 0.0049 dolardan işlem görmektedir. 2018 yılının başlarında 0.3415 dolarlık seviyesi ile rekor kıran bu coin, 2020 yılının Mart ayında küresel nedenlerden dolayı en dip seviyeyi görmüştür. 13 Mart 2020’ye bakıldığında 0.0013 dolara düştüğü görülebilmektedir.

Bitcoin karşısında Quarkchain coin 0.00000029 BTC ile işlem görmektedir. Aynı zamanda bu tokenin dolaşımda yaklaşık 10 milyar seviyelerinde bir arzının olduğu bilinmektedir. Analistlerin QKC coin grafik içeriklerini yorumlaması ile bu coinin bu dönemde yükseliş trendinde olduğu, teknolojik gelişmeler sebebiyle bu yükselişin devam ettirileceği düşüncesine varılabilir. Bu nedenle kripto topluluğu yatırımcıları tarafından QKC coin yatırım aracı olarak tercih edilebilir.

Quarkchain Coin Nasıl Alınır?

Quarkchain coin satın almak için tercih edilebilecek güvenilir platformlardan bir tanesi Binance’dir. Binance üzerinden bir hesap açmanız ve sonrasında açılan bu hesapta bir cüzdan oluşturmanız gerekecektir. Bunun için yapılacak işlemler ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Binance üzerinden oluşturulan cüzdana sağ üst bölümden Funds bağlantısına oradan da Deposits&Withdrawals’a tıklanarak Bitcoin gönderimi yapılmaktadır.
 • Bunun için açılan sekmede Bitcoin seçilerek Deposid’e tıklanmalıdır.
 • Deposid’e tıklandığında özel olarak bir cüzdan oluşturulur. Oluşturulan cüzdanın adresi kopyalanarak, saklanmalıdır.
 • Kopyalama sonrasında herhangi bir BTC borsası kullanılarak bu cüzdana Bitcoin gönderimi yapılmalıdır.
 • Bitcoin gönderildikten sonra önce Exchange sonrasında ise Basic butonu seçilmelidir.
 • Daha sonrabu platform üzerinden QKC/BTC çifti bulunarak Buy butonuna tıklanmalıdır.
 • Açılan sayfada yer alan Price bölümüne alınacak miktar, Amount bölümüne ise QKC’nin alınacağı fiyatın yazılması gereklidir. Bu aşamanın da tamamlanması ile Buy Quarkchain coin butonuna yeniden tıklanarak satın alma gerçekleştirilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.