Populous (ppt) Coin Nedir? Nereden Satın Alınır?

Populous (ppt) Coin Nedir? Nereden Satın Alınır?

Populous (PTT) Coin Nedir?

Populous coin, 2017 yılında kurulmuş olan online platformun kripto para birimidir. Kuruluş amacı ise; eşten eşe yani P2P olarak faturaların ödemelerin sağlanmasıdır. Ticaret finansmanı ve faturalar için özel olarak tasarlanan bu platform, ilk etere dayalı platform olarak bilinmektedir. Kar paylaşma tokenli bir platform olarak fatura üreticilerine ve de yatırımcılara özeldir.

Populuous platformu, ticaret ortamının daha iyi ve kullanışlı bir hale gelmesi amacıyla tasarlanmıştır. iXBRL, Stablecoin ve akıllı sözleşme kullanarak yatırımcılara, kreditörlere, KOBİ’lere hitap etmektedir.

Populous Coin Nasıl Çalışır?

Populous platformu hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan kişiler Populous coin nedir ve nasıl çalışır gibi soruların cevabını araştırmaktadır. Öncelikle bilinmesi gerekir ki; PPT, Poken ismi verilen tokenlerin dağıtımı çerçevesinde kurulmuştur. Bu bağlamda; yatırımcılar tarafından faturaların finanse edilmesi işleminden sonra Pokenler, fatura satıcılarına gönderilmektedir.

Fatura satıcılarına gönderilen pokenler harici Ethereum cüzdanlarına aktarılabilmekte ve fiat para ile değiştirilebilmektedir. Bu pokenler de iki farklı şekilde; platformun dışına ve içine olmak üzere çalışmaktadır. Platformun dışındaki PPT, her token için akıllı sözleşme sunmakta ve herkes tarafından erişilebilir olmaktadır. Platformun içinde ise Populous coin, her para birimi için ayrı olarak iç defter yönetimi gerçekleştirir.

Bu platformda tokenler, ERC20 standardına dayanmaktadır. Ayrıca RSK ve Ethereum blok zincirlerinin birleşimi olarak Populous blok zinciri oluşmaktadır. PPT ile birlikte kararlı tokenler, Z puanı formülü gibi diğer teknolojiler de kullanılmaktadır.

Populous Coin Nereden Satın Alınır?

Populous coin satın alımları Binance üzerinden yapılabilmektedir. Binance üzerinden PPT alımı yapılabilmesi için ilk olarak Binance kayıtlı üyesi olunması gereklidir. Üye girişi yapıldıktan sonra da ilk olarak Binance platformuna Bitcoin gönderimi yapılmalıdır. Çünkü bu coinlerin satın alınabilmesi için borsada bulunan cüzdanların finanse edilmesi gerekmektedir.

Cüzdanın finanse edilmesi işlemi için sayfadaki Funds bağlantısına gidilmeli ve Deposits and Withdrawals seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir. Bu işlem ile ekranda çıkan listeden Bitcoin tercih edilmeli ve Deposit butonuna tıklanmalıdır. Bu işlem sonrasında oluşturulmuş olan cüzdan adresi ekrana gelecektir. Bu adrese Bitcoin alınacak olan Populous coin tutarı yazılmalıdır.

Burada bulunan Binance logosu yakında yer alan Exchange bağlantısına tıklanmalıdır ve Basic tercih edilmelidir. Ekran yüklemesi gerçekleştiğinde sayfada PPT/BTC çifti bulunmalıdır. Daha sonra da Buy seçeneği tercih edilmelidir. Bu işlem sonrasında satın alınan Populous coin birkaç dakika içinde cüzdana düşecektir.

PTT Coin Fiyatı Ne Kadardır?

Bu yazının hazırlandığı sırada PTT, kripto para piyasası değeri sıralaması 399’dur. Ayrıca PPT’nin ticaret hacmi de 694.414 dolardır. Piyasa değeri 8.133.501 olan Populous’un piyasa değeri hacmi ise 0.0792’dir.

Populous Coin’e Dair Yorumlar

2017 yılına hızlı bir giriş yapan ve kripto dünyasında yeni bir soluk olan Populous coin ne yazık ki popülerliğini günümüze kadar ulaştıramamıştır. Özellikle de 2019 yılında Luxure yaptığı açıklama ile PPT ile bir ortaklığını olmadığını açıkladığında kırılma yaşanmıştır. Bunun yanında Medium’dan duyuruların kaldırılmasıyla piyasaya, PPT’nin bir aldatmaca olduğu algısı hâkim olmuştur. Kripto para değeri sıralaması 399 olan PPT, günümüzde de düşüş göstermektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.