Matic Coin Geleceği 2023- 2027 | MATIC Coin Yorum

Matic Coin Geleceği 2023- 2027 | MATIC Coin Yorum

polygon coin geleceği yatırımcılar tarafından en çok aranan konuların başında gelmektedir. Son günlerdeki yükselişinden dolayı yatırımcının dikkatini çekmiştir. Bu yazımızda matic coin geleceği, matic co

Son dönemlerin en popüler altcoinlerinden biri olan polygon coin geleceği yatırımcılar tarafından en çok aranan konuların başında gelmektedir. Son günlerdeki yükselişinden dolayı yatırımcının dikkatini çekmiştir. Bu yazımızda matic coin geleceği, matic coin yorum ve matic coin nedir gibi merak edilen tüm konularda detaylı olarak bilgilerdireceğiz.

 

Matic Coin Nedir?

Polygon, Matıc Network’ün isim değişikliğine gittiği bir borsa yazılım şirketidir. Yazılımcılar için geliştirilmiştir. Hindistan merkezli olan bu yer ethereum blokchain ile uyumlu bir ağ oluşturmasını sağlayan platformu bulunmaktadır. Metamask, MyCrypto, Remix ethereum araçlarıyla uygun bir şekilde çalışan Polygon blokchain ağları hedeflenen yüksek uyum işleminin başarıldığını gösteriyor.

 

MATIC Coin kısaca hızlı ve fazla işlem kapasitesine sahip kripto parasıdır. Ethereum ile bağlantılıdır ve merkeziyetsiz uygulamaların büyük proje çalışmaları için ölçeklendirilebilmesini sağlamaktadır. Geçtiğimiz son 2 senede elde ettiği yükseliş ile borsa piyasasında bir hayli dikkat çekmiştir. MATIC Coin merkeziyetsiz uygulamalar konusunda oldukça iddialıdır.

 

Matic Coin Nasıl Alınır?

MATIC Coin alırken öncelikle borsa platformlarından bir tanesi seçilmelidir. Bunlar arasında genel olarak Binance ve Bitexen önerilmektedir. Binance üzerinden MATIC Coin alma aşamaları şu şekildedir:

 • Öncelikle borsa uygulamasından MATIC Coin almak için para yüklenmelidir. TL’yi kripto paraya çevirerek alma işlemi gerçekleşecektir.
 • Binance’nin web sayfasına girilerek ana sayfada sol üst köşede bulunan “Kripto Al” seçeneğine tıklanır. Çıkan sonuçta “Kredi/Banka Kartı” seçeneğine tıklanır.
 • Açılan sayfada kaç TL para yüklemek istiyorsanız o miktar girilir. Daha sonra Coin yazan yerden Bitcoin (BTC) işaretlenir. USDT yani Tether alınır.
 • Tether alındıktan sonra sol üst köşede bulunan “Al-Sat” seçeneğine tıklanır be “Klasik” sekmesi seçilir.
 • Klasik seçeneğine tıklandıktan sonra açılan sayfanın sağ üst köşesinde BTC simgesi bulunmaktadır. Bu simgenin üzerine tıklayarak arama yerine MATIC yazılır. Altta kısımda çıkan “MATIC/BTC” seçeneği seçilir
 • Daha sonra orta kısımda bir “MATIC AL” sekmesi çıkacaktır. Bu sekmeye almak istediğiniz MATIC Coin miktarını girerek işlem onaylanır.
 • Onaylanan işlem sonucunda MATIC Coinlerinizi almış olursunuz.

Yukarıda verilen aşamalar ile MATIC Coin alma işlemi oldukça kolaydır. Kolay bir şekilde aldığınız coinlerinizi istediğiniz yatırımlara kullanabilme imkânınız bulunmaktadır.

 

MATIC Coin Yorum

Polygon MATIC yorumu son verilere göre şu şekilde yapabilmek mümkündür. Son verilere göre borsa listelerinde 67. sırada yer almaktadır. Son zamanlarda fazla bir artış göstermesi geleceğinin olduğunun da bir göstergesidir. Binance desteğine sahip olan bir kripto parası olmasında dolayı da daha da fazla yükseliş yaşaması beklenmektedir diyebiliriz.

 

Polygon MATIC Güvenilir Mi?

Polygon MATIC, merkeziyetsiz bir yapıya sahiptir. Fakat diğer merkeziyetsiz platformlara göre daha güvenilir bir sisteme sahiptir. Ethereum bağlantılı olması Polygon MATIC’e daha fazla güven yansıtmaktadır.

 

Polygon Hangi Borsalarda Listeleniyor?

Polygon’ın yerel tokenı olan MATIC’ın listelendiği borsalar şu şekilde verilmiştir:

 

 • Binance
 • Coinbase
 • FTX
 • Kucoin
 • Bitexen
 • Uniswap
 • Huobi
 • BitMAX
 • BitForex

matic coin hangi borsalarda

 

MATIC Network Madenciliği Nasıl Yapılır?

MATIC Network kripto paraları bir vakıf tarafından üretildiği için MATIC Network madenciliği yapılmamaktadır.

 

Satın Alınan MATIC’ler Nasıl Saklanır?

Satın aldığınız MATIC kripto paralarını saklamak için, satın aldığınız platform üzerinde tutabilir ya da başka bir cüzdan uygulamasına taşıyabilirsiniz. MATIC Network cüzdan uygulaması bulunmaktadır. Aldığınız platform üzerinden kripto paralarınızı herhangi bir işlem ücreti ödemeden MATIC Network cüzdanınıza daha güvende olması için aktarabilirsiniz.

 

MATIC Network Avantajları Nelerdir?

MATIC Network avantajları diğer kripto paralara göre şu şekildedir:

 • Polygon’un gelişmiş blockchain sistemleri ile yavaş onay işlemlerini ve işlemlerden alınan yüksek işlem ücretlerinin önüne geçmeye çalışmaktadır.
 • Ana platformlar üzerinde kesinliği kabul edilmiş, hızlı aynı zamanda daha düşük maliyetli platformlar kurmayı amaçlamaktadır.
 • Ethereum ağında bulunmasından dolayı, Proof of Stake kontrol noktalarını kullanarak çalışmalarında daha hızlı olmayı hedeflemektedir.
 • Kurulması planlanan MATIC Network zincirleri kurulduktan sonra milyonlarca işlemin aynı anda daha hızlı bir şekilde gerçekleşeceği düşünülmektedir.

 

MATIC Network (MATIC) Gönderme Nasıl Yapılır?

MATIC Network kripto paralarınızı göndermek için, öncelikle başka bir MATIC Network hesabınızın olması gerekmektedir. Başka bir MATIC Network hesabına para göndermek için şu adımlar izlenmelidir:

 • Uygulama üzerinden “Yeni Bir Matıc Network Hesabı Adresi Ekle” seçeneğine basılır.
 • Açılan ekranda hesap adı kısmı çıkacaktır. Hesap adınızı azarak ilerlenir.
 • Daha sonra karşınıza MATIC Network adresi alanı çıkacaktır. Buraya kripto paralarınızı göndermek istediğiniz adres yazılmalıdır. Aşağıda görünen “Hesap Ekle” seçeneğine tıklanarak hesap kaydedilir.
 • Hesap kayıt edildikten sonra uygulama üzerinde artı işareti görünecektir. Buraya tıklayarak göndermek istediğimiz miktar ilgili alana yazılır.
 • Gönderilmek istene miktara ilgili alana yazıldıktan sonra ekli hesaplardan hangisine gönderilmek isteniyorsa o hesap seçilerek “MATIC Network (MATIC) Çek” seçeneğine basılır.
 • Gönderme işleminin onaylanması için iki defa şifre soracaktır. Şifre doğru bir şekilde girilerek işlem onaylanır.
 • İşlem onaylandıktan sonra güvenlik açısından e-posta adresinize bir e- mail gelecektir. Bu e-mail de bir onay e-maildir. Gelen e-maildeki onay butonuna basarak olay güvenli bir şekilde kripto paralarınız diğer hesabınıza aktarmış olursunuz.

Yukarıda verilen bu MATIC gönderme aşamalar Bitlo uygulamasının kripto para gönderme aşamalarıdır.

 

matic coin geleceği

 

 

 

Matic Coin Teknik Analiz

Aşağıdaki grafikten matic coin teknik analizi yer almaktadır.

 

 

 

POLYGON Coin Geleceği 2023

Uzmanlar POLYGON Coin’in geleceğini analiz ederken, projenin 2023 yılı içinde popüler olabileceğini söylüyorlar. Bunun sebebini ise bu projenin yatırımcıların ihtiyaç duyabileceği ölçeklendirilebilirlik alanına değinmesiyle açıklıyorlar. Uzmanlara göre MATIC Coin 2023 Temmuz’da 1$ ile 2.50 $ bandı arasında dalgalanma yaşayabilir. Bu durumda MATIC Coin’in yakın geleceğinde fiyat artışı olabileceğini açıkladılar.

 

POLYGON Coin Geleceği 2024

Uzmanlar POLYGON Coin projesinin 2024 yılının 2023 yılından çok daha hareketli olabileceğini belirtiyorlar.  2024 yılında MATIC Coin’in işlem hacminin genişleyebileceğini ve kurumsal yatırımcı kitlesinin talebinin artabileceğini düşünüyorlar. Uzmanlara göre MATIC Coin 2024 haziran ayı içerisinde 4 $ ile 4.50 $ bandında fiyatı tablosuna alabilir. Bu bağlamda 2024 yılına girişinde değer kazanabileceği yorumları yapılmıştır.

 

Matic Coin Geleceği 2025

matic coin geleceği 2025 yılında priceprediction analiz ekibine göre minimum 3.26 dolar olması beklenirken  aynı yıl içinde  maksimum 4 dolar olması bekleniyor,  yıl ortalaması olarak 3.38 dolar olması beklenilmektedir. Diğer uzman kuruluşların analizleri incelendiğinizde minimum 3 dolar maksimum ise 6 dolar arasında bir fiyatta olması beklenilmektedir.

 

Matic Coin Geleceği 2026

Matic coin Geleceği 2026 yılında priceprediction  ekibine göre minimum 4,84 dolar maksimum 5.69 dolar ortamala olaral 5.01 dolar olması beklenilmektedir. Diğer analiz grupları ve uzmanların görüşleri incelendiğinde ise minimum 4,5 dolar maksimum 9 dolar olması beklenilmektedir.

 

Matic Coin Geleceği 2027

Matic coin geleceği 2027 yılında priceprediction ekibine göre minimum 7,07 dolar maksimum  8,48 ortalama olarak 7,27 dolar olması bekleniyor. Diğer uzmanların yorumlarına baktığımızda ise minimum 7 dolar maksimum 12 dolar arasında bir fiyatta olması beklenilmektedir.

 

MATIC Coin Yükselir Mi?

Uzmanların yorumlarına göre MATIC Coin yükselebilir. Uzmanlar bu yükselişin 2023 yılı içerisinde farklı noktalarda olabileceğini belirttiler. MATIC Coin’in 2023 yılının Temmuz ayında ve Ağustos ayının sonunda etkili bir değer kazanabileceğini öngörüyorlar. Tüm bunların yanı sıra 2023 yılı Şubat ayı ve Haziran ayına girişinde değer kazanımlarına yönelik tahminlerde belirtiyorlar. Uzmanlara göre 2023 yılının Haziran ayında MATIC Coin’in fiyatı 4 $ düzeyine çıkabilir.

 

MATIC Coin ölçeklendirilebilirlik sorununu ortadan kaldıran bir kripto para birimidir. Düşük masraflı oluşu ve işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştiren MATIC Coin, ETH ağındaki akıllı sözleşmelerle çalışmaktadır. MATIC Coin merkezsiz finansal işlemlerde de yer almaktadır. Uzmanlara göre MATIC Coin 2023 senesinin ikinci yarısında 6 $ düzeyine çıkabileceğini öngörüyorlar ve bu durum gerçekleşirse yatırımcılara da iyi bir kar sunabilir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.