Pi Coin, Pi Network Nedir? Nasıl Kullanılır?

Pi Coin, Pi Network Nedir? Nasıl Kullanılır?

Pi Coin dünyada en yaygın olarak kullanılan kripto parasını üretmeyi ve bu kripto paralarla Pi coin platformunda üyeler arası bir dijital pazar bünyesinde yapılacak hizmet/ürün alışverişleriyle büyük ölçekli bir ekonomi yaratmayı hedeflemektedir.

Pi Coin dünyada en yaygın olarak kullanılan kripto parasını üretmeyi ve bu kripto paralarla Pi coin platformunda üyeler arası bir dijital pazar bünyesinde yapılacak hizmet/ürün alışverişleriyle büyük ölçekli bir ekonomi yaratmayı hedeflemektedir.

Pi Network Pi Coin Madenciliği

Madenciliği yapılmış olan diğer kripto paralarda da olduğu gibi Pi coin'de de yarılanma (halving) durumu mevcuttur. Yarılanmayı tetikleyense üye sayısıdır. Hali hazırdaki mevcut üye sayısı 10 'nun her yeni kuvvetine ulaştığında (yüz bin, bir milyon, on milyon…) mobil madencilerin de temel kazım hızları (pioneer + contributor) yarıya inmiş oluyor. Böylelikle zaman içinde Pi'nin nadir elde edilmiş olan bir dijital varlık olarak değerini koruması ve attırması düşünülüyor.

Pi coin kaç tl : 1 Pi Coin ₺0,052029 Türk Lirasıdır

Uygulama ise kazıya başladığımız andan itibaren bizlere 24 saatlik periyotlar halinde saniye başına Pi kazandırmaktadır. 3 adet 24 saatlik kazım periyodu bittiğinde katkıcı rolüne kavuşur ve böylece güvenlik çemberini de kurabiliriz. Güvenlik çemberine istediğimiz sayıda üye ekleyebiliriz ama bunların sadece 5 tanesinden faydalanıyoruz. Güvenlik çemberindeki her üye temel kazım hızımızı yani toplam kazım hızımızı yüzde 20 arttırmış oluyor.

Bu sisteme üye olabilmeniz önce akıllı bir telefona ihtiyacınız var.

  • iOS işlemcili akıllı telefonlarınızdan '' Pi Network''u indirip kullanabilirsiniz.
  • Android işlemcili akıllı telefonlarınızdan da “Pi Network”u indirip kullanabilirsiniz.

Tabi kayıt olmanız içinde bir üyenin sizi davet etmesi gerekmektedir yoksa kayıt olamazsınız.

Pi Network ne zaman değer kazanacak

Pi coin'in değer kazanabilmesi için öncelikle blok zincirini tamamlayıp mainnet sürecini başarı ile tamamlamalıdır. Bu süreçten sonra borsalarda yer alıp değerlenebilir. Şuan binlerce kişi tarafından kullanılması mainnet sürecini hızlandırabilir. Ancak kesin olarak gelecek vaad eden bir coin denilmesi doğru olmaz.

Güvenlik Çemberi Nedir?

Pi Network uygulamasını indirdikten sonra 3 kere 24 saatlik kazım işlemini tamamladıktan sonra sistem sizi katkıcı rolüne yükselterek korumaya almaktadır.

Güvenlik çemberine sadece davet ettiğiniz 5 kişi gelebilir. Oluşturulan güvenlik çemberi sayesinde daha fazla kazım yaparak pi coin elde edersiniz.

Pi Borsalarda Ne Zaman Listelenecek? Pi coin ne zaman borsaya girecek?

Picoin şuan herhangi bir borsada yer almamaktadır. Borsalarda yer alabilmesi için öncelikle blok zincire geçip mainneti tamamlaması gerekmektedir. Bunun dışında blok zincirlerinin tamamladıktan sonra testnet ağında deneme yapmaları gerekmektedir. Yapılacak testelerden sonra Pi coin sorunsuz çalışır ve güvenlik açığı bulunmaz ise ana blok zincir olan Mainnet’e geçebilir. Bütün bunlar tamamlandıktan sonra kripto para borsalarında listelenmesi için başvuruda bulunabilirler.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
20 Yorum