Paribu Koşullu Satış Nasıl Yapılır?

Paribu Koşullu Satış Nasıl Yapılır?

Yerli kripto borsası Paribu koşullu satış nasıl yapılır, Paribu stop loss nedir ve nasıl kullanılır birçok yatırımcının merak ettiği konulardan bir tanesidir. Paribu aracılığı ile yatırımcılar oldukça çeşitli yollarla yatırımlarını yaparak işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Yatırımcılar Paribu koşullu satış yaparak ya da diğer bir deyişle Paribu stop loss işlemleri gerçekleştirerek ciddi miktarlarda kar elde edebilmektedir. Yazımızda bu işlemler aracılığı ile nasıl kar elde edip işlem yapabilirsiniz, Paribu stop loss nasıl kullanılır hakkında detaylıca bilgi verdik.

Paribu Koşullu Satış Nedir?

Paribu koşullu satış işlemleri klasik olarak gerçekleştirilen satış işlemlerinden biraz daha farklı olarak yapılmaktadır. Paribu koşullu satış nedir kısaca tanımlayacak olursak;

 • Kullanıcıların borsalarda kripto para birimleri ile yapacakları olan satış işlemlerini belli koşullar altında gerçekleştirmesidir diyebiliriz. Kullanıcı elinde var olan kripto paralarını istediği fiyat ve koşulları tek tek belirleyerek satış emri girmektedir. Kullanıcıların belirtmiş olduğu koşulların hepsi bir araya geldiğinde tanımlanan Paribu koşullu satış işlemi anında gerçekleşecektir.

Paribu Koşullu Alış Nedir?

Paribu koşullu alış hakkında da kısaca bilgi verecek olursak;

 • Bu işlemlerin de aslında Paribu koşullu satış işlemlerinden çokta büyük bir farkı bulunmamaktadır. Paribu koşullu alış işlemlerinde kullanıcılar belirtmiş oldukları koşullar bir araya geldiğinde kripto para birimi satın alınmaktadır. Yani Paribu koşullu satış işlemi sırasında kullanıcılar ellerindeki Coinlerin satışını gerçekleştirirken Paribu koşullu alış sırasında da istenen belli koşullar altında yeni Coinler satın alınmaktadır.

Paribu borsasında koşullu işlemler yapılırken bazı kullanıcılar bir takım problemler ile karşı karşıya kalabilmektedir. Özellikle kripto para piyasasında yeni olan ve bu yatırıma yeni başlayan kullanıcılar koşullu satış ve alış, Paribu stop loss işlemi sırasında bazı hatalar ile karşılaşabilmektedir. En sık karşılaşılan ve sorulan problemlerin çözümlerine kısaca bahsedelim.

Paribu Satış Emri Veremiyorum Ne Yapmalıyım?

Paribu koşullu satış ve alış işlemleri yaparken yatırımcılar platform üzerinde ilgili kısımlara istedikleri koşullar hakkında belli bilgiler tanımlayarak emir girmektedir. Paribu satış emri vermek içinde kullanıcıların hangi bilgileri hangi kısımlara girmesi gerektiğini bilmesi gerekmektedir.

Paribu satış emri veremiyorum sürekli hata alıyorum diyen kullanıcılar çoğunlukla bazı bilgileri eksik girmekte ya da yanlış sekmelerde bu işlemleri gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Paribu satış emri veremeyen ve hata alan kullanıcılar aşağıdaki adımları yaparak işlemlerinde var olan yanlışlığı kolaylıkla giderebilmektedir.

 • Öncelikle Paribu satış emri verirken hesabınızın açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz ve kullanıcı bilgilerinizin doğru girildiğinden emin olmalısınız.
 • Ardından uygulama üzerinden işlem yapmaya çalışıyorsanız uygulamanın doğru ve son güncel halinin cihazınızda yüklü bulunduğundan emin olmalısınız.
 • Tüm bunlardan eminseniz ve problem halen devam ediyorsa hesabınızdan çıkış yapmalı ve tekrar giriş yapmalısınız. Ardından yeniden Paribu satış emri vermeyi denemelisiniz.
 • Problem devam ediyor ve platformda bu işlemleri gerçekleştiremiyorsanız hesabınız ile ilgili onaylanmama ya da doğrulama da sıkıntı yaşanıyor olabilir. Bunun içinde doğrudan müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Paribu stop loss çalışmıyor

Paribu stop loss işlemleri de aynı Paribu koşullu satış ve alış işlemleri gibidir. Aynı işlemler olduğundan dolayı Paribu stop loss için kullanıcılar doğru adımlarla istedikleri koşulları platform içinde tek tek belirtmelidir. Paribu koşullu satış nasıl yapılır derseniz şu şekildedir;

 • Öncelikle Paribu borsa hesabınıza kullanıcı bilgilerinizi doğru şekilde girerek giriş yapmalısınız.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra uygulama üzerinde doğrudan koşul sekmesine gelmelisiniz ve buraya giriş yapmalısınız.
 • Ardından burada koşul olarak şart koştuğunuz fiyatı ilgili sekmeye girmelisiniz.
 • Hemen sonrasında da koşul olarak tanımladığınız fiyat sonrasında da satış ya da alış emrinin hangi fiyattan gerçekleşmesini istiyorsanız onu da emir TL yazan sekmeye girmelisiniz.
 • En son olarak da hangi kripto para birimi üzerinden işlem gerçekleştiriyor iseniz onu da hemen alt sekmeye tane adet miktarını girmelisiniz.
 • Böylelikle Paribu koşullu satış yani Paribu stop loss işlemini hesabınıza tanımlamış olmaktasınız. Artık hesabınıza tanımladığınız koşul ve emirlere göre platformda Coin al sat işlemi gerçekleştirilecektir.

Paribu stop loss çalışmıyor ya da hata veriyor ise kullanıcılar öncelikle yukarıda saydığımız tüm adımları eksiksiz tamamlayıp tamamlamadığını kontrol etmelidir. Hesap giriş bilgileri, onayı ya da girmiş olduğu emirleri yeniden gözden geçirmelidir.

Her şey yerli yerinde olmasına rağmen bu hata alınmaya devam ediyorsa kullanıcıların Paribu müşteri hizmetlerini 0850 303 60 00 numaralı telefondan arayarak sabah 09.00 ile akşam 21.00 arasında destek alabilir ve bu şekilde hatayı düzeltebilir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.