OneCoin Ponzi Dolandırıcılığı Yeni Adı OneLink

OneCoin Ponzi Dolandırıcılığı Yeni Adı OneLink

Özet olarak:

  • OneCoin’in eski yetkilisi Simon Le, OneLink ismiyle yeni ponzi dolandırıcılığı başlattı. Le, OneCoin'de Vietnam da gerekli işemleri  yürütüyordu ve üst yönetimin de yer alan kişilerden biridir
  • Kripto para yatırımcıların OneLink ve benzeri scam coinlere dikkat etmesi gerekmektedir

 

OneCoin'in devamı olarak nitelendirelen scam coinlerden biri olan OneLink yeni kripto para yatırımcılarını tokatlamak için geri geldi.. OneCoin ponzi şeması, aynı metodolojiyi uygulayarak masum yatırımcıları soymaya hazır.  OneLink adlı yeni scam coin , dünya  genelinde 4 milyar dolarlık vurgun yapan onecoin'in devamı olduğu ileri sürülmektedir.

Ruja Ignatova öncülüğünden başlatılan OneCoin binlerce kripto para yatırımcını dolandırarak mağdur etti.  Yaklaşık 500 milyon euro ile sıra kalem basan  Ruja Ignatova dışında  toplam 98 kişi hakkında dolandırılık soruşturması açıldı. Yapılan tüm çalışmalara rağmen  Ruja Ignatova’nın izi tespit edilemedi.

OneCoin Ponzi Dolandırıcılığı Yeni Adı OneLink OneCoin Ponzi Dolandırıcılığı Yeni Adı OneLink

 

 

OneCoin ponzi şeması OneLink Döndü

OneCoin’in eski yetkilisi  Simon Le şu anda Onelink dolandırıcılığının yetkili ismi . 'Onelinknetwork' adı ile faaliyet gösteren yeni tüzel kişilik 5 Mart 2020 tarihinde kayıt edildi. Le, OneCoin'de Vietnam operasyonlarından sorumluydu ve üst yönetimde yer alan önemli bir parçasıdır. Şirket polis tarafından basıldığı anda bile onecoin pazarlaması devam ediyordu. Abd'nin iade talebi henüz yanıt bulmuş değil.

OneLink tıpkı onecoin gibi çalışmaktadır. Ortada ne bir ürün ne de bir hizmet vardır. Temel amaç kişiler getirdiği üye başına komisyon alması sağlanarak muazzam bir vurgunun zemini hazırlanıyor.

Masum kripto para  yatırımcıları yemi yiyor

Masum  kripto yatırımcıları ise maalesef yemi yiyor. En çok kazanan kişilere dünyanın en iyi saat markalarından biri olan  Rolex saat gibi özel ödüller sunulmaktadır. OneLink ponzi dolandırıcılığınde kripto para yatırımcılardan giriş ücreti minimum  40 dolar istenilmekte, ancak genelde kripto yatırımcıları 5 10 bin dolarlarla başlamaktadır.

Ne yazık ki bu tarz scam coinlerle binlerce kişi mağdur edildi. Dolandırıclar yatırımcıların para kazanma zaaflarını çok iyi kullanıyorlar. Kişilere yüksek komisyon oranları sunarak scam coini cazip hale getirmektedir. Kazanma hırsına yapılan yatırımcı coinin gerçek olup olmadığını düşünmemekte ve tamamen üye kazanılmasına odaklanmaktadır. Sayının da her geçen gün artması kişilerde bu kadar insan yanılıyor olamaz düşüncesini empoze etmekte ve sayının artmasına neden olmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.