NXT Coin Nedir?

NXT Coin Nedir?

NTX Coin; Bitcoin ile herhangi bir ilişkisi bulunmayan, ikinci nesil açık kaynak kodlu, blok zincirli ve merkeziyetsiz bir platformun yerel para birimidir. 2013 yılında oluşturulan bu para birimi en eski Altcoinlerden bir tanesidir. Stabil hareket eden bir altcoin olması sebebiyle 2017 yılına dek belirli bir popülarite kazanamamıştır. Sonrasında ise yakaladığı yükseliş ile adından çok söz ettiren bir altcoin haline gelmiştir. NXT coin’in bu denli ilgi görmesine, İgnis isimli kripto para dağıtımının yapılması sebep olmuştur.

NXT Nedir?

NXT platformunun yaratıcısı adının anonim olarak kalmasını istemiştir. Yalnızca Bitcointalk kullanıcısı olduğu bilinen bu kişi bu platformu 2013 yılında oluşturmuştur. NXT platformu ilk olarak Bitcoin bağışı yapılması amacıyla oluşturulmuştur. Ancak bu konuda yeterli bir başarı yakalanamamıştır. Daha sonra yaratılan 1 milyar Bitcoin bu platformun katkı sağlayan yatırımcılarına pay şeklinde dağıtılmıştır.

Böylece NXT platformu ilk kez ortaya çıkmış sayılmıştır. Merkezi olmayan platformda, ikinci nesil açık kaynak kodlu bir yazılım sistemi kullanılmaktadır. Bitcoin’den farklı bir kaynak kodu kullanıyor olması ise, kısa zamanda diğer altcoinler arasında ilgi çekmesini sağlamıştır. NXT’de kendisine özel olarak tasarlanan orijinal kodlamalı Java sistemi kullanılmaktadır.

Bu platform üzerinden yatırımcıların NXT coin yaratabilmesi, borsada al- sat işlemlerini gerçekleştirebilmesi mümkündür. Bunun yanında platformda Bitcoin kaynak kodunda mevcut olan bloklar arası zaman, başlangıç zorluğu, hash mekanizması gibi birçok kriter yer almaktadır. NXT blok zincirinde tüm işlem geçmişi hakkındaki bilgilere ulaşılabilecektir. Yeni işlemlerde blok zincirinin içerisinde hiçbir merkezi sistem kullanılmadan kaydedilmektedir. Güvenilir, hızlı ve istikrarlı olduğu bilinen bu sistem teknolojiye öncülük edebilmiştir.

NXT Coin nedir?

NXT coin diğer Altcoinlerden farklı oluşu ile dikkat çekmektedir. NXT coin merkezi olmayan varlık değişimlerine, Pazar alanı ve oylama sistemine imkan sağlamaktadır. Ayrıca kolay, izinsiz ve özgürlükçü bir kullanım sağlaması da diğer avantajları arasındadır. NXT coin ile madencilik yaparak token üretilebilmekte ve hesaplar arası para transferi yapabilmektedir.

NXT üretimi için farklı bir sistem kullanılmaktadır. POW sistemine dayalı olan bu madencilik enerji ve harcama unsurları üzerine kurulmuştur. NXT üretimi için yatırımcıların yalnızca bilgisayarlarına Java kurması ve bir cüzdan sahibi olması yeterli olacaktır. NXT coin tutan yatırımcıların staking ile elde ettikleri miktar hesaplarına düzenli olarak aktarılmaktadır.

NXT Coin Geleceği

Analistler NXT coin geleceği hakkında olumlu görüşlerini bildirmektedir. Bitcoin kaynak kodundan bağımsız olarak oluşturulan bu platform, diğer altcoin platformları arasından ayrılmayı başarmıştır. Özellikle merkeziyetsiz, ikinci nesil açık kaynak kodunu benimsemesi ve güvenilir bir platform oluşu sebebiyle NXT coin’in gelecek vaad eden bir altcoin olduğu düşünülüyor.

Nxt Coin Yorum

Nxt coin yorum içeriklerinde yatırımcıların ikiye ayrıldığı görülebiliyor. Özellikle uzun yıllar durağan bir seyir izleyen bu altcoinin, ilerleyen dönemde nasıl bir yol sergileyeceği bazı yatırımcılarda endişe uyandırıyor. Bazı yatırımcılar ise bu altcoinin gelecek vaad edeceğini öne sürerek, bu altcoinin uzun vadede kazandıran bir seçim olduğu düşüncesini bildirmektedir.

Nxt Coin Grafik

Nxt coin grafik verilerine bakıldığında ise altcoinin 2017 yılından sonra önemli bir yükseliş gösteremediği görülebiliyor. 3 yılı aşkın süredir düşüş döneminde olduğu belirlenen NXT coin en düşük seviyesini 0.00616 dolar ile 2013 yılında yaşamıştır. En yüksek seviyesi ise 2017 yılının Aralık ayında gördüğü 2.16 dolar seviyesidir. Yazı esnasında 0.011715 dolardan işlem gören altcoin, bu değeri ise borsa listelerinde 508. Sırada yer alıyor.

NXT Coin Nasıl Alınır?

NXT Coin Binance borsası üzerinden alınabilecektir. Yatırımcılar sol üst köşede bulunan al sat bölümünden NTX coin’i aratmalıdır. Çıkan sonuçlarda NXT/BTC ve NXT/ USDT çiftlerinden biri tercih edilerek miktar girilmelidir. İşlem bitimi sonrasında onay veren yatırımcılar, NXT coin’lerini cüzdan hesabından kontrol edebileceklerdir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.