Flaş Haber : Hangi Borsanın Eski CEO'su Tutuklandı!

Flaş Haber : Hangi Borsanın Eski CEO'su Tutuklandı!

Sektörün en iyi kripto para madencilik platformlarından birisi olan NiceHash ' ın bir önceki CEO'su, ABD’de bir numaralı CEO’nun tahbîkat hasebiyle Almanya’daki tutuklandı. ABD'nin CEO'su ile ilgili tahkîkat başlatılması kapı aralayan hadise ise, milyonlarca dolarlık sırada soygun varsayılan varsayılan organizasyona mensup odaları kuşkusudur.(NiceHash'in eski CEO'su tutuklandı)

24UR.com adlı Slovenya, Avrupa’da Slovenya’nın haberleşmesini sağlayacak bir adama göre verilere göre, Matjaz Skorjanec  geçen Haftanın ilk günü Alman Federal Polis kuvvetleri doğrulusunda tutuklandı.

ABD Adalet Bakanlığı da bu yakalanma üzerine hatıranda suçlu iadesi için tek talep ortaya getirdi.

Matjaz Skorjanec 2008 senesinden 2013 senesine kadar Darkode adlı tek siber suç forumunu yaparkenle itham oluyor.

NiceHash'in eski CEO'su tutuklandı! Flaş Haber: Hangi Borsanın Eski CEO'su Tutuklandı!

Eski Genel Müdür buna bunun dışında gezegenin en devasa botnet'lerinden birinin bulunduğu yerde Mariposa'yı da yapabiliyor ve bunula suçlanıyor.

ABD'de 2011 senesinde beynelmilel tek arama müsaadeyi çıkarsa da, külüstür CEO şu andaa kadar yakalanamamıştı. ABD Federal Yasalarına göre Skorjanec suçlu orada olduğu sırada 50 seneye kadar mapus cezası ile karşılaşabilir.

NiceHash Hacklenmesi

Darkode 2015 seneninde ABD Adalet Bakanlığı doğrusunda parçalandığını ve bunun ardından 20 ülke ile olan bağı da ortaya çıkarıldı noktalandı.

Söz hususu forum gerçekte dünyanın önde gelenlerden birisi kötü niyetli hacker'ın, tek araya gelip yeni saldırılar için talimatlarınızı ve anlaşmalarınızı tek platform vazifiyeti görmekteydi. NiceHash firması da hazır boşta duran CPU güçlerini madencilik için kiraya ön ayak olmaktaydı ancak 2017 senesinin Aralık ayında merkezde hacklenmesi firmaya yaklaşık 63 milyon dolar zarara uğraştı neden oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.