NEAR Coin Analizi! NEAR Protokol’un NFT Hamlesi Sonuç Getirir mi?

NEAR Coin Analizi! NEAR Protokol’un NFT Hamlesi Sonuç Getirir mi?

NEAR Coin kademeli şekilde yükselişe devam ediyor. Tarihsel bazda bakıldığında popüler kripto para ağları NEAR Protokol’ü dönem dönem geride bıraksa da büyüme oranında herhangi bir düşüş söz konusu değil. Ancak protokol yeni bir atakla Atlantis projesini devreye alıp, NFT sektörüne dahil oldu. Peki, bu yeni girişim fiyat artışını beraberinde getirir mi? İşte detaylar…

NEAR Atlantis, Few an Far Pazarında!

NEAR ağında bu hafta, büyüme fırsatını bir kez daha gündeme getirebilecek bir gelişme yaşanıyor. NEAR Protokol NFT pazarına atıldı. Few and Far isimli yeni bir NFT pazarı artık NEAR protokole özgün olacak. Bu şekilde NFT pazarından bir büyüme verimliliği elde edilmesi, NEAR Coin’e olan taleplerin yükseltilebilmesi hedefleniyor.

Lansman ardından NEAR Coin fiyatı üzerinde bir değişiklik henüz oluşmamıştı. Ancak, ilerleyen saatlerde NEAR Coin fiyatı 4.5 dolara çıkış sağladı. 24 saatlik sürede mütevazi oranlarda yükseliş yapan NEAR Coin yazının kaleme alındığı dakikalarda 4.38 dolardan işlem görerek, %4.71 oranında değerlenmeyi korudu.

Önümüzdeki günlerde NEAR Coin fiyatının artışı devam ettirme olasılığı ne kadar yüksek? Bu soruya ancak hem NFT sektör verilerini hem de NEAR Coin grafiğini inceleyerek yanıt verebiliriz.

NFT Sektörü Verileri Ne Gösteriyor?

Son günlerde NFT ticaret hacminde artış olduğunu ifade etmek gerekiyor. NFT işlemleri Temmuz ayının ikinci haftasına baktığımızda önemli artışla zirve yaptı. Temmuz ayı ortasında ise işlemlerde bir nebze düşüş oluştu. Ek olarak, 100 bin üzeri NFT alımı gerçekleştiren adresler incelendiğinde, Temmuz ayı için adet bazında artış olduğu verilere yansıyor.

NEAR protokole bağlı projede NFT satın alan adreslerin ise genellikle 1.000 ABD doları altında işlem yapmayı tercih etmedikleri, diğer bir ifadeyle minimum bütçe değeri üzerinde alımlara yöneldikleri görülüyor. Bu NEAR Coin fiyatı açısından pozitif koşul yaratan bir veri.

NEAR Coin Artabilir mi?

Tüm gelişmeler NEAR Coin’in ilerleyen süreçte fiyat artışına gitmesini sağlayabilir. Kısa vadeli grafik görünümü pozitif havayı yansıtan NEAR Coin için ilk direnç seviyesi 4.59 dolarda yer alıyor. Son 24 saat içerisinde grafiğe gelen en düşük NEAR Coin fiyatı 4.08 dolar seviyesindeyken, en yüksek fiyat 4.57 dolar düzeyindeydi.

Fiyat grafiği incelendiğinde, NEAR Coin işlem hacminin son 24 saat içinde %29.59 oranındaki değişimi artış yönünde gerçekleştirdiğini görmek mümkün. Dünkü kapanış fiyatı 4.37 dolar NEAR Coin, kısa vadede 4.59 direncini kırabilirse, 4.77 dolarlık seviyeden yükselen bir kanala giriş sağlayabilir. Bu kapsamda son bir haftadır kayda aldığı en yüksek fiyat değeri olan 4.75 dolar üzerinde bir işlem fiyatı grafiğe yansıyabilir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.