MovieBloc Nedir? Movie Bloc Coin Yorum ve Grafiği

MovieBloc Nedir? Movie Bloc Coin Yorum ve Grafiği

Belli bir merkeze bağlı olmayan bir sistemle geliştirilen MovieBloc, Ontology alt yapısı kullanılarak kripto blok zincir teknolojisinin film portalına entegre edilerek oluşturulan kapsamlı ve geniş bir kitleye hitap eden film ya da içerik dağıtımı yapan platformdur. Bu yeni girişimi ile oldukça ses getiren MovieBloc, 2002 yılından bu yana tüm dünyaya video player hizmeti sunmaktadır.

Bu hizmetleri devam ederken firma, kripto sistemleri üzerine çalışmalar yürüten ve çeşitli kripto ürünlerine (airdrop, cüzdan vs.) sahip olan Cobak şirketini 2020 yılının Şubat ayında satın aldı. MovieBloc ardından vakit kaybetmeden 2020’ nin Mart ayında IP üzerine hizmet sunacak olan MBL Media’ yı oluşturdu.

Platform içerisinde şu anda 100’ den fazla içerik bulunmaktadır ve MBL ekibi zamanla kurulu olan bu ekosistemin daha da büyümesini beklemektedir.

MovieBloc (MBL) Avantajları

  • MBL platformunda hem alıcının hem de göndericinin kazandığı sisteme dayalı olarak işleyen bir protokole sahiptir. Bu platform arasında film yapımcıları ya da içerik üreticileri gibi kullanıcılar yer almaktadır ve bu kullanıcı kitlesi şeffaf bir kazanç paylaşımı, içeriklerinin tanıtımlarını yapma fırsatları ve aynı zamanda yine filmlerine sponsor bulmak gibi birçok avantajı elde edebilmektedir.
  • Diğer yandan izleyici olarak platforma katılan kullanıcılar ise oluşturulan film ekosistemi içerisinde yer alan yapımlarda yöneticilik, altyazı geliştirme gibi görevlerle ödül kazanma ya da birçok yeni film içeriğine erişim sağlama imkanı gibi avantajlara sahip olabilmektedir.
  • Bilindiği gibi film endüstrisi devasa büyüklükte olup milyonlarca film yapım şirketini içerisinde barındırmaktadır. Her sektörde olduğu gibi film sektöründe de büyük ölçekli firmalar daha fazla söz hakkına sahip olup bir nevi tekel olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bu da küçük çaplı film şirketlerinin haklarının çiğnenmesine yol açabilmektedir.

MovieBLoc tam da bu haksızlığın önüne geçebilmek için blok zincir teknolojisini kullanarak firmalara büyük fırsatlar sunmaktadır. En önemlisi de platformda yer alan ve listelenen bütün filmler eşit oranda gösterim hakkına sahip olarak seyircilere sunulmaktadır. Tüm kullanıcılar eşit haklara sahip olarak platformda küçük büyük işletme ayrımı bulunmamaktadır.

MovieBloc İle Token Kazanma

  • MovieBloc’ da iki tür kullanıcı olarak kazanç sağlayabilmektesiniz. Platforma film yapımcısı olarak katılım sağladığınızda, sergilenen premium içerikleriniz için alıcı olan müşteriler MovieBloc’ un kendi Token’ ı olan MBL Coin ile ödeme yapmaktadır. Bu şekilde kullanıcılar gelir elde ederken, katılımcılar aynı zamanda istedikleri yapımlara bağış yapabilmektedir. Bu da beğenilen film içeriklerinin daha da desteklenmesine yardımcı olmaktadır.
  • Diğer kullanıcı profili ise alıcı rolünde olan katılımcılardır. Bu kullanıcılar film içeriklerine alt yazı ya da görsel vs. destek sağlayarak kazanç elde edebilmektedir. Bununla birlikte filmleri yorumlayarak ya da puanlayarak, uygunsuz içerikleri bildirme gibi dönüşlerinde kullanıcılar yine Token kazanabilmektedir.

MovieBloc Kurucuları

Kore menşeili site olan Pandora.TV’ nin yönettiği ICO girişimi olan MBL, 2019 yılında Chris Kang, Jeffrey Jin ve Peter Kim tarafından geliştirilmiştir.  Platformun hem Ceo’ su hem de blok chain takımını yöneten Chris Kang, Boston Üniversitesi Film ve Televizyonculuk bölümünden mezun olmuştur.

Kurucu ortaklarından diğeri olan Jeffrey Jin ise Washington Üniversitesini bitirmiş olup blockchain alanında uzman olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

MovieBloc (MBL) Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

 

[mcrypto id="24856"]

Movie Bloc Coin Yorum

Movie Block Coin Yorum

Movie Bloc Coin 08.04.2021 tarihinde saat 03.09’ da $0.01999’ dan işlem görürken $61,094,930 24 saatlik hacme sahiptir. Bu Coin’ in toplam 30,000,000,000 arzının 6,095,566,434’ü dolaşımdadır.

MBL Binance Nereden Satın Alınır?

2019 yılının Mayıs ayında tanıtım amaçlı ilk olarak Gate.io borsasında listelendi. Ardından birçok borsa da listelenen Coin 31 Aralık 2019’da resmi olarak listelenmeye başladı. MBL Coin 08.04.2021 tarihinde Binance başta olmak üzere toplamda 10 borsada listelenmektedir. Bu Token’ ı Binance aracılığıyla satın alabilirsiniz.

Bunun içinde Binance’ a kayıt olmalı ve kaydınızın onayını aldıktan sonra Papara ya da Advcash gibi cüzdanlardan veya herhangi banka cüzdanından borsa hesabınıza itibari para gönderimi yapmalısınız. Ardından MBL/USDT ya da MBL/BNB paritelerini kullanarak MovieBloc Coin satın alabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.