Monero Coin (XMR) Geleceği 2023-2027  | XMR Coin Yorum |  Monero Coin Fiyat Tahminleri

Monero Coin (XMR) Geleceği 2023-2027 | XMR Coin Yorum | Monero Coin Fiyat Tahminleri

Monero Coin (XMR) geleceği bünyesinde uzman analistlerin önemli araştırmaları sonucu önümüzdeki yıllara dönük tahminler yapılmış bulunuyor.

Monero Coin (XMR) geleceği bünyesinde uzman analistlerin önemli araştırmaları sonucu önümüzdeki yıllara dönük tahminler yapılmış bulunuyor. Ciddi derece de alıcısının yüzünü güldüren coin çeşitleri arasında XMR geleceği önemli role sahip olmasıyla biliniyor. Özellikle de geleceğe dönük uzun vadeli bir yatırım olarak değerlendireceğiniz Monero Coin fiyat tahmini uzun yatırım vaadi sunması yönünde ifade edilmektedir.

 

ByteCoin çatallanması sonucu ortaya çıkan Monero Coin genel bakımdan takip edilemeyen özel güvenli bir kripto paradır. 18 Nisan 20214 yılında coin dünyasındaki yerini alan XMR Coin geleceği oldukça dikkat çekmektedir. Alım satım konusunda yakın zamanda düşüş ve yükselişe geçen coin dünyası anlık takip edilmelidir. Bu konuda uzman analistlerden Price Precdiction ekibinin tahminleri ise yıl bazında belirtilmiş olup alıcıların ilgisine sunulmaktadır.

 

Monero Coin Nedir

Kripto para piyasasında meydana gelen fiyat dalgalanmaları Monero nedir sorusunu gündeme getirmektedir. Kripto para birimi içerisinde yer alan Monero; güvenilir bir para birimi olması ve hızlı işlem yapma imkanı tanıması gibi özellikleri ile dikkat çekmektedir. Monero para biriminin diğer kripto para birimlerinden farklı yönleri bulunmaktadır. Gizlilik söz konusu olduğunda Monero’nun diğer para birimlerinden çok ilerde olduğu söylenebilir. Monero’nun bu denli gizli olması, para birimi kullanıcıları için Monero’yu daha cazip hale getirmektedir.

 

 

Monero kripto para biriminin, Bytecoin’den türetilmesi, 2014 yılına denk gelmektedir. CryptoNote şirketi tarafından 2012 yılında “Bytecoin” isimli bir kripto para üretilmiştir. Bytecoin, piyasadaki diğer kripto paralara nazaran sahip olduğu farklı özellikleri ile dikkat çekmeyi başarmıştır. Gizlilik esasına dayanan sistemi, pek çok kullanıcıyı cezbetmiştir. Kısa sürede piyasada mevcut olan Bytecoinlerin %80’lik kısmının madencilik sonucu üretilmiş olması ve kullanıcılar tarafından bazı konularda tedirginliklerin ortaya çıkması sonucunda, Bytecoin blok zincirinde hard fork yani çatallanma meydana gelmiştir.

 

 

Bytecoin blok zincirinde ortaya çıkan hard fork (çatallanma) sonucunda, Bitmonero ortaya çıkmıştır ve Bitmonero, kullanıcılar tarafından ilgi görmeyi başarmıştır. Kripto paranın önünde bulunan “Bit” takısı da 5 yıl geçtikten sonra atılmıştır. Bugün bilinen Monero da piyasadaki faaliyetine bu şekilde devam etmiştir.

 

Monero nasıl elde edilir sorusu arama motorlarında sıkça aranmaktadır. Monero elde etmek için üç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki, Monero’yu borsa üzerinden satın almaktadır. Öncelikle bir Monero cüzdanı almalısınız. Cüzdana sahip olduktan sonra internet üzerinden Monero satışı yapan pek çok firmadan (borsadan) Monero satın almanız mümkündür. Borsalar üzerinden yapılan satışlarda çok farklı ödeme imkanları sunanları bulunmaktadır.

 

 

Monero elde etmenin bir diğer yolu da kişilerden Monero satın almaktır. Bu alım sırasında, borsa fiyatlarından biraz daha farklı fiyatlarla karşılaşmanız mümkündür. Kişilerden Monero satın almak için de öncelikle cüzdan edinmelisiniz. Kişiler arası kripto para alışverişine imkan tanıyan pek çok internet sitesi bulunmaktadır. Bu işlemler sırasında güvenilir ödeme yöntemlerini kullanmanız yararınıza olacaktır.

 

 

Monero elde etmenin bir diğer yolu Monero madenciliği yapmaktır. Madencilik yapmak için önce bir cüzdana sahip olmalısınız. Ardından da Monero havuzlarından birine katılmanız avantajınıza olacaktır. Havuza katıldıktan sonra bilgisayarınız tarafından hash gücü oranında sağladığınız katkı kadar blok ödülünden pay almanız mümkündür.

 

Monero Coin Nasıl Alınır

Monero coin popüler kripto para borsası  binance üzerinden alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Monero binance, kucoin, kraken, huobi borsalarında yer almaktadır.

 

monero coin nasıl alınır

 

 

 

Monero’da Blok Boyutunun Bir Sınırı Var Mıdır?

 

Monero’da blok boyutu talebe göre zamanla artabilir ya da azalabilir. Enflasyon gibi durumların ortaya çıkmaması için sınırlı tutulduğu belirli bir büyüme oranı bulunmaktadır. Ancak Monero için belirlenen sert bir blok sınırı bulunmamaktadır. Monero ilk çıktığı dönemlerde blok boyutuna sahip bir yapıda değildi. Ancak bu durum sistemin spam hareketlerine savunmasız kalmasına yol açmıştır. Bu nedenle, zaman içerisinde Monero blok boyutuna sınır getirilmiştir. Bu şekilde, Monero nedir sorusu da yanıtlanmış olmaktadır.

 

 

Monero Özellikleri Nelerdir?

 

Monero nedir sorusunu daha ayrıntılı bir biçimde açıklamakta fayda bulunmaktadır. Monero’yu daha iyi anlamak için Monero özellikleri nelerdir sorusunu cevaplamak gerekmektedir. Monero, diğer kripto para birimlerinden farklı olarak, kullanıcılarına finansal işlem gizliliği sunmaktadır. Diğer kripto para birimlerinde, cüzdan adresi bilindiğinde, cüzdandaki işlemleri inceleme imkanı mümkün olurken, Monero’da böyle bir duruma imkan tanınmamaktadır. Monero’daki işlem gizliliği üç uygulama prensibi sonucunda sürekli olarak geçerliliğini korumaktadır.

 

 

Monero’da, transfer yapan kişinin adresini diğer kullanıcı adresleri ile karıştıran ve işlemi kimin yaptığını bulmaya engel olan bir “ring imza” sistemi mevcuttur. Bu sayede işlemlerin kim tarafından yapıldığı anlaşılmamaktadır. “Ring Confidential Transactions” işlemi ile, transfer tutarına dair miktar da gizli kalmaktadır. Ayrıca “Hayalet Adres” nedeni ile kullanıcı adreslerinin gizli tutulması sonucunda, kripto para alıcısının adresi gizlenmektedir.

 

 

Monero aracılığı ile yapılan hiçbir işlem, dış gözlemci kaynak aracılığı ile miktar ve kaynak takibine imkan tanımamaktadır. Monero transfer hareketleri takip edilemediğinden dolayı, Derin Ağ’da yasadışı işlem yapanlar tarafından sıkça tercih edildiği iddia edilmektedir.

 

 

Monero, ASIC madenciliğe dirençli bir yapıya sahiptir. Yani ASIC madenciliğin var olduğu bir piyasada yalnızca pahalı donanımları satın alabilen kişiler kripto para üretiminde yüksek ödüller elde edebilmektedir. Bitcoin’in aksine Monero’da böyle bir durum söz konusu değildir. ASIC madenciliği ile ortaya çıkacak olan tekelciliği önlemektedir. Monero madenciliğini yaygın hale getirmek, aslında sistemin sağlamlığını da artırmaktadır.

 

 

Monero Coin Kurucuları Kim?

 

Monero nedir sorusunun ayrıntılı cevabı için Monero kripto para biriminin kurucularını incelemek yararlı olacaktır. Monero para biriminin projesinde 30 çekirdek geliştirici ve 500 proje geliştiricisinin çalıştığı bilinmektedir. Ekibin ana çekirdek kadrosunda da 7 kişi bulunmaktadır. Yazılımın ana çekirdek ekibindeki ilk isim, “Fluffypony” lakaplı Riccardo Spagni’dir. Riccardo Spagni, ilk başlarda Bitcoin madenciliği için gerekli ekipmanları üretmiştir. Bitcoin madenciliği konusunda da Güney Afrika’da Bitcoin üretiminin elektrik giderlerinin ucuz olmaması nedeni ile karlı olmadığını belirtmiştir. 7 kişilik ana çekirdek kadroda yer alan bir diğer isim ise David Latapie’dir. 7 kişilik ekipten diğer 5 kişinin kimler olduğu ise bilinmemektedir.

 

 

Monero Madenciliği Nasıl Yapılır?

 

Monero nedir sorusundan başka Monero madenciliği nasıl yapılır sorusu da önemlidir. Monero, dağıtık uzlaşıma varmak için “Proof-of-Work” madenciliğine dayanan bir sistemdir. Monero kripto parayı tek başına bir çaba ile elde etmek kolay değildir. Bunun için pek çok havuz bulunmaktadır. Bu havuzlardan birine katılarak Monero elde etmek mümkündür. Bu havuzlar, tüm kullanıcıların bir araya geldiği ve her birinin sahip olduğu hash doğrulama gücünün birleşmesi sonucunda faaliyet göstermektedir. Toplam hash gücü doğrultusunda blok çözüldüğünde, bu faaliyete fayda sağladığına dair iş kanıtı sunan madenciler, sundukları hash rate gücü oranında, blok ödülden pay almaktadır.

 

 

Monero’da, CryptoNight algoritması aracılığı ile CPU ve GPU işlemcilerde, sistemi kullananlara eşit şartlarda mining imkanı tanınmaktadır. Bitcoin’in ilk çıktığı yıllarda kişisel bilgisayarlar kullanılarak da Bitcoin elde edilmekte iken bugün yalnızca profesyonel donanımların kullanılması sonucunda Bitcoin elde etmek mümkündür. Monero ise madencilik işlemlerini halen daha sıradan bilgisayarla yapılabilecek halde sistemini korumaktadır. Aslında Monero piyasa ilk çıktığında, sıradan bilgisayarları kullanarak Monero madenciliği yapmak mümkün olmaktaydı. Ancak Monero geliştiricileri tarafından yapılan düzenlemeler ile sıradan bilgisayarları kullanarak, üretim yapmak zor bir hale gelmiştir.

 

 

Monero madenciliği yapmak istiyorsanız ve güçlü bir CPU ya da GPU işlemcilerine sahip bilgisayarınız da bulunmuyorsa havuzlara katılarak üretim yapmak ve hash gücü doğrultusunda gelirden pay almak daha makul olmaktadır. İşleme başlayabilmek için Monero cüzdanına sahip olunmalıdır. Cüzdan kodunu elde ettikten sonra bir havuza katılmak gerekmektedir. Monero madencilik programı, bilgisayara yüklendikten sonra program çalıştırılır. Açılan programa Monero cüzdan kodu (adresi) girilmelidir. Sonrasında da madenciliğe başlamak mümkündür.

 

 

Monero Coin Teknik Analiz

Aşağıdaki monero coin teknik analizine ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Monero Coin Geleceği 2023

Monero Coin  geleceği 2023açık kaynaklı ve beraberinde gizlilik konusunda benimsenmiş yapısıyla XMR Coin geleceği için 2022 yılının tahmini şu şekildedir. Price Precdiction ekibinin tahminine göre Monero Coin minimum 104,43 dolar olup maksimum fiyatının 185,08 dolar olabileceği ifade edilmektedir.

 

Monero Coin Geleceği 2024

Monero Coin geleceği  2024 kapsamında tahmini yönden teknik analizi yapılmış XMR coin geleceği için Price Prediction ekibinin tahminine göre minim 141,82 dolar maksimum fiyatı ise 234,61 dolara ulaşılabileceği yönünde ifade edilmektedir. Monero Coin geleceği kapsamında 2024 yılı için Price Prediction ekip tahminine göre ortalama fiyatı açısından belirtilen tahmin ise 254,33 dolar şeklinde ifade edilmektedir.

 

Monero Coin Geleceği 2025

Monero  Coin geleceği 2025 yönünden Price Prediction ekibinin tahminine göre gelecek vaat ettiği düşünülen XMR Coin için minimum fiyatının 599,97 dolara ulaşabileceği ifade edilmektedir. Maksimum fiyatının ise 765,46 dolara yükseleceği ifade edilmektedir. Ortalama fiyat açısından belirtilen fiyatı ise 622,68 dolar olabileceği ifade edilmektedir.

 

Monero Coin Geleceği 2026

Monero Coin  geleceği  2026 kapsamında Price Predction ekibinin tahminine göre minimum yönden ifade edilen XMR Coin fiyatı 864,94 dolar olacağı ifade edilirken maksimum fiyatının ise 1.039.97 dolar olabileceği ifade edilmektedir. Yine Price Prediction ekibinin tahminine göre ortalama fiyatının 896,08 dolar olabileceği ifade edilmektedir.

 

Yukarıda belirtilen yıl bazındaki tahminler uzman analist ekiplerinden biri olan Price Prediction ekibinin teknik yönden yaptığı araştırma analiz kapsamında belirtilen ifadeler olup kesinlik içermemektedir. Fakat uzman görüş olmasından dolayı da dikkate alınması gereken durumlardır. Bunun beraberinde 2025 yılındaki sonraki yıllara yönelikte gelecek vaat ettiği düşünülen XMR Coin geleceği hakkında tahminlerini ifade etmektedir. Bu nedenle dikkat gerektiren bir konu olduğu gibi hem kısa hem de uzun vadede değerlendirilmesi gereken coin çeşidi olarak öngörüldüğü belirtilmektedir.

 

Monero Coin (XMR) Yükselir mi?

Monero coin (XMR) yükselir mi? 2014 yılında coin dünyasındaki kripto para borsasına giriş yapmış Monero coin kısa adıyla XMR coin olarak ifade edilen merkeziyetsiz ve açık kaynaklı coin çeşidi olarak bilinmektedir. Yatırımcıların dikkatini çeken yükselişinin gelecek yıllarda da olacağı ifade edilen XMR Coin için yükselir ya da düşer mi şeklinde araştırmalar yapılmaktadır. XMR Coin geleceği açısından uzmanlar yükseleceğini ifade etmekle birlikte alıcıların birçoğu da aynı yönde düşünceye sahip olmaktadır. Çünkü Monero coin gelecek vaat eden bir coin türü olup yatırımcıların dikkatini çeken seçenektir. Bu nedenle gelecekte daha çok kazandıracağı düşünülen bir seçenek olduğu için oldukça yüksek talep görenler arasında yer almaktadır. Her bakımdan iyi bir seçenek olması dolayısıyla da uzun zamandır talep görmektedir.

 

Monero Coin takas edilebilirlik özelliği sayesinde oldukça önemli rol oynayan yapıya sahiptir. Varlık sınıfında bulunan risklerin yanı sıra birçok avantajlarda bulunduran Monero Coin genel bakımdan bu zamana kadar iyi kazandıran seçenekler arasındadır. Dijital para seçeneklerine bakıldığında her biri risk içermekle birlikte önemli avantajlarda sunmaktadır.

 

Görsel kaynak: Namecoinnews

 

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.