Mina Coin Geleceği 2023- 2025, Mina Coin Hedef Fiyat, Mina Coin Yorum

Mina Coin Geleceği 2023- 2025, Mina Coin Hedef Fiyat, Mina Coin Yorum

Mina coin geleceği, Mina coin yorum, Mina coin fiyat tahminleri, Mina coin nasıl alınır, Mina coin alınır mı

Mina coin geleceği bu yıl içerisinde çokça merak edilmiş bir konudur. Söz konusu kripto paranın 2021 yılında piyasaya sürülmüş olması ve kısa sürede birçok yatırımcıyı bünyesine çekerek büyümesi, yatırımcıların merakını uyandırıyor. Özellikle ülkemizden birçok yatırımcının MINA’ya olan ilgisi azımsanacak ölçüde değildir.

MINA Haziran 2021 tarihinden bugüne dek, birçok başarıya ima atmıştır. Uzmanlara göre sağlam projeli varlıklardan biri olan MINA, ilerleyen dönemlerde ilk 20 kripto para listesine girmeye aday olabilir. Bizlerde bugün, sıkça merak edilen MINA coin yorum ve MINA coin fiyat tahminlerine ilişkin detayları aktardık. İşte uzmanlardan yıllara göre MINA coin fiyat tahmini…

Mina Protocol Nedir?

Minimal ölçekte, "kısa ve öz blockchain" olan Mina Protocol, merkeziyetsiz uygulamaları (DApp) daha verimli biçimde çalıştırmak için hesaplama gereksinimlerini azaltıyor. Mina, kullanımı artsa da boyutun sabit kalması üzerine tasarlandığından, dünyanın en küçük blockchain yapısı olarak öne çıkıyor. Ayrıca, güvenlik ve merkeziyetsizlik açısından dengeli biçimde çalışıyor. Eski adı Coda Protocol olan proje, Ekim 2020'de Mina olarak yeniden markalaştı.

Mina Protocol Temel Amacı Ne?

Mina, kullanıcıların platformu doğrudan genesis blok üzerinden doğrulamasını sağlayan verimli bir dağıtık ödeme sistemi meydana getirmek üzere çalışıyor. Teknik makalesinde "kısa ve öz blockchain" tabiri yer alıyor.

Protokol; Zero-Knowledge Succinct Non-Interactive Arguments of Knowledge (zk-SNARK) ismi verilen, herhangi bir veri ifşa edilmeden kimlik doğrulaması yapılmasını sağlayan kriptografik ispat sistemi kullanıyor. Gelgelelim kullanıcının, genesis blok sürecine kadar platformu izlemesini sağlamak büyük ölçekli ağlarda pratik olmayabilir. Bu nedenle Mina, yalnızca son birkaç bloka odaklanan SNARK'ları aşamalı olarak hesaplıyor. Yani son kullanıcılar, tüm işlem geçmişi yerine zk-SNARK ile sıkıştırılmış ispat verisini kontrol ediyor.

Mina protokolünün kalbinde, hem yardımcı program para birimi hem de değişim aracı olarak işlev gören yerel sanal varlık olan MINA yer alıyor.

Mina Protokol Nasıl Çalışıyor?

Mina, işlemlerin ele alınma şekli dışında Bitcoin ağına benziyor. Hesap modellemesi içinse Ethereum ağındaki yöntemler kullanılıyor.

Bu bağlamda Bitcoin ve Ethereum ağları arasındaki temel fark ön plana çıkıyor. Bitcoin, harcanmamış kripto para birimlerinin listesine odaklanırken Ethereum ağında hesap bakiyeleri ele alınıyor.

Mina ise, bir sağlayıcı (veya istenirse snarker) kullanıyor. Madenciye benzer biçimde çalışan bu öğe, her blokun kurallara uygun şekilde meydana gelmesini sağlıyor.

Mina, genesis bloktan itibaren önyükleme yaparak çalıştığından, kısaltılmış merkeziyetsiz ağlar için özel olarak tasarlanmış bir PoS mekanizması türü olan Ouroboros Samasika'yı kullanıyor.

Kısaltılmış blockchain ağları doğrulama ve güncelleme özellikleri üzerine odaklanıyor. Doğrulama; fikir birliği, blockchain özeti ve blok içeriklerine odaklanırken güncelleme işlevi konsensüs ve zincir özeti üzerinden çalışıyor.

Yukarıdaki uygulamaların yanı sıra proje, işlem hızını optimize etmek için paralel tarama özelliğini kullanıyor. Burada kanıtlanmamış bloklar gruplara ayrılıyor ve süreç paralel ispatlayıcılara atanıyor.

Mina Coin Geleceği 2022

Mina coin geleceği 2022 yılı boyunca merak edilmiştir. Uzmanlar 2022 yılı için tahminlerini atkarıyor. MINA Protokolü’nün yerel tokeni olan MINA coin Haziran 2022’de piyasaya 0.60$ seviyelerinden sürülmüştür. Piyasaya sürüldüğü ilk ayda çok yüksek bir sıçramayla 1,8$ seviyelerini görmüştür. Digitalcoin şirketi ilerleyen aylarda sert yükseliş ön görüyor. Yılsonu fiyat tahminleri 0.76$’dır. Coinarbitrage şirketi, geri kalan aylarda hafif geri çekilme olabileceğini düşünüyor. Yılsonu fiyat tahminleri 0.61$’dır.

Mina Coin Geleceği 2023

Mina coin geleceği 2023 yılında tarihinin en iyi seviyelerini görebilir. Priceprediction.net sitesindeki ünlü analistlere göre MINA coin 2023’nin başında 1.80$ seviyelerinde olabilir. Yılın ilk aylarında 2$ bandının kırılmasını ön gören şirketin yılsonu fiyat tahmini 9.58$. Projesi itibariyle MINA coin geleceğine çok olumlu gözlerle bakılıyor. Coinskid şirketinin Ocak 2024 fiyat tahminleri 1.54$. Mart ayında 1.15$’ı bulacağını düşünen analistler, yılsonuna doğru ayı sezonu beklentisi içerisinde. Yılsonu fiyat tahminleri ise 1.22$’dır.

MINA Coin Geleceği 2024

Mina coin geleceği 2024 yılı boyunca kademeli şekilde yükselebilir. Digitalcoin şirketinin 2024’ün başındaki fiyat tahmini 9.90$ seviyesi. Hızlıca 10$’ın kırılacağını düşünen analistler, yıl ortasına kadar 11$’ın da geçileceğini düşünüyorlar. Yılsonu fiyat tahminleri 12.56$. MINA coin geleceği için tahminde bulunan diğer şirket Coindataflow. Bu şirket Bitcoin’in büyüme oranına bağlı olarak MINA coini tahmin etmiş. MINA’nın, Bitcoin'in önceki yıllık ortalama büyümesinin %10'una sahipse, 2023’ü ortalama 9.09$ seviyelerinde kapatacağını düşünüyorlar.

MINA Coin Geleceği 2025

Mina coin geleceği 2025 yılında tap seviyelere ulaşabilir. Coinarbitrage şirketinin 2025 başındaki fiyat tahminleri 17.64$. İlk üç ayda 20$’ın geçileceğini düşünen şirket, 2025’te coinin çok yüksek hacim toplayacağını ön görüyor. Şirketin yılsonu fiyat tahminleri günümüzdeki fiyattan %399 yükselişle 28.54$. Coinskid şirketi 2025 için daha ılımlı tahminlerde bulunmuş. İlk aylarda 10.35$ seviyesini hedef gösteren şirketin Haziran 2024 tahmini 10.50$. Bu aylardan sonra hızlı yükseliş yaşayacağını düşünen analistlerin, yılsonu fiyat tahminleri %50 büyümeyle 15.17$’dır.

MINA Coin Geleceği 2026

Mina coin geleceği 2026 yılı yorumlarına göre, kripto para geleceğini parlak olarak görenlerin oranı azımsanacak düzeyde değildir. Örneğin Digitalcoin şirketi 2026’in başındaki fiyat tahminleri 15.17$. Yılın ortasına kadar geri çekilme yaşayacağını düşünen analistler, coinin yılsonuna doğru toparlayacağını düşünüyorlar. Yılsonu fiyat tahminleri 17. 52$. Priceprediction.net sitesindeki analistlere göre Ocak ayı fiyat tahminleri 23.80$. 2026in ilk çeyreğinde 25$’ı aşacağını düşünen analistlerin yılsonu fiyat tahminleri minimum 28.02$’dır.

Mina Coin 10 Dolar Olur mu?

Mina coin 10 dolar olur mu?, mina yatırımcılarının en çok merak ettiği konuların başında gelmektedır. MINA yazının hazırlandığı sırada 5.77 dolardan işlem görmektedir. Son 24 saatte %2.30 oranında düşüş yaşayan kripto para birimi, Bitcoin’in etkisiyle hanesinden sildiği seviyeleri yeniden toparlamaya çalışıyor. Uzman yorumlarına göre MINA’nın 10 dolar seviyesine ulaşması 2022 yılını bulabilir.

Hatta 2022 yılı sonuna kadar daha yüksek seviyeler de beklenmektedir. Konuyla alakalı MINA coin fiyat tahmini ve analizinde bulunan Price Prediction şirketine göre MIAN oldukça başarılı bir proje ve bahsi geçen seviyelere ulaşabilecek potansiyele sahip.

Mina Coin Analiz

Mina coin analizine baktığımızda mina coin yüzde 1,96 oranında bir düşüş yaşadığı görülmektedir. Mina coin orta bollinger bandını zorlamaktadır. Orta bollinger bandı kırılırsa üst bollinger bandı hedefi olan 4.11 dolar hedefine ulaşacaktır. Chaikin indikatörü yatırımcıların alım yapmaya başladığı sinyalini vermektedir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.