MATIC Teknik Analiz: Polygon Yükselecek mi? 7-13 Haziran Haftası MATIC Analizi

MATIC Teknik Analiz: Polygon Yükselecek mi? 7-13 Haziran Haftası MATIC Analizi

MATIC analiz ve fiyat hareketleri incelendiğinde fiyatında bir haftalık konsolidasyondan sonra bir yükselişle boğa trendini yakalama ihtimali görünmekte. Son dönemin en çok konuşulan kripto para birimi olan Polygon (MATIC), 3 ayda 30 katına kadar çıkarak geçtiğimiz günlerde kendi rekorunu kırmıştı.

7 – 13 Haziran haftasında fiyatında yükselmeler beklenen Polygon teknik analiz ve yorumlarını sizler için aşağıda detaylıca aktardık. Şimdi gelin, MATIC için beklenen seviyeleri ve olası senaryolarda oluşabilecek durumları birlikte inceleyelim.

MATIC Analiz: Fiyatında Yükselmeler Çok Yakın

Yazının hazırlandığı sırada analizlere göre Polygon’un fiyatında %27 oranına kadar bir yükseliş formasyonu oluşabilecek olarak görünmekte. Birim son bir haftadır konsolidasyon yapmaktaydı. Fiyat aralığına bağlı bu hareketler, arz-talep dengesi olduğunu işaret etmekteydi.

Ancak uzmanların Polygon MATIC analiz yorumlarına göre son hareketleri incelendiğinde patlama düzeyinde bir hareketlilik gelebilir. Bahsedilen patlama, pozitif ve negatif yönde olmak üzere 2 şekilde de gerçekleşebilir. MATIC’in bu olası senaryolardan hangisini izleyeceğini aşağıda yakından inceleyelim.

7-13 Haziran haftası MATIC coin analiz yorum ve son durumuna göre birtakım çıkarımlarda bulunabiliriz. Yukarıdaki grafiğe göre MATIC 0.745 – 2.438 dolar bandı aralığında seyrini sürdürmekte. En son Mayıs ayının son döneminde bu bant aralığında bir ralli gerçekleştirmişti.

O zamandan Haziran’a kadar ise bu seviyeler arasında ilerledi ve yavaş bir düşüş trendine girdi gibi gözükmekte. Genel durumu için %50 Fibonacci (1.592 $) izleme seviyesinden bir fiyat yükselmesi, tekrar boğa trendine girmesine sebep olabilir. Fakat fiyat düşerse de iyi bir alım noktası oluşabilecektir.

MATIC’in Fibonacci seviyesinin üzerine yükselmesiyle artan alım baskısı meydana gelebilir. Bu senaryo gerçekleşirse fiyatında ortalama %15’lik bir yükselme beklenebilir. Bu durumda 1.825 dolar bandına kadar ulaşabilir.Öte yandan bu yükseliş durumu devam ederse de, bir sonraki hedefi 1.972 dolar civarı olacaktır. Burada ad yükseliş gelirse en az 2.206 dolar seviyelerine çıkabilir bu da mevcut durumu olan 1.561 dolar fiyatından %27 oranında bir artış meydana gelmesi demektir.

MATIC analiz yorumlarına ve tüm bu senaryolara ek olarak; söz konusu yükseliş trendinin 1.244 dolar sviyesindeki %70.5 Fibonacci seviyesinden de olabilme ihtimali olabileceğini hatırlatmakta fayda var. Bu durum gerçekleşirse bile yükselişte beklenilen hedefler sırasıyla aynı olacaktır. Ayrıca yukarıdaki senaryoların gerçekleşebilmesi için MATIC fiyatı 1.972 dolar üzerinde kalmalıdır. Eğer bu seviyeden bir düşüş meydana gelirse “boğa trendi senaryosu” geçersiz olacaktır.

Not: Yukarıda anlatılan Polygon teknik analiz ve yorumları yatırım tavsiyesi değildir. Uzman analistlerin ve yorumcuların görüşleri derlenerek oluşturulmuş bilgilerden ibarettir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.