Mask Network Coin Nedir, Mask Network Coin Yorum ve Grafiği

Mask Network Coin Nedir, Mask Network Coin Yorum ve Grafiği

İlk olarak 2019 yılında kripto piyasasına giriş yapan Mask Network Coin, kullanıcılarına Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarından gönderilen iletilerin şifreli olmasına imkan tanıyan bir platformdur. Bu çok yeni olan platform kullanıcıların internetlerinin belli bir merkeze bağlı olmayan ağ üzerinde yürütülmesine yardımcı olmakta ve bir aracı görevi görmektedir diyebiliriz.

Bu platform ilk olarak 2019 yılında kullanıcıların Facebook ve Twitter hesapları üzerinde var olan gönderileri şifrelenmesiyle kullanıldı. Ardından Network ekibi, 2020 yılında HashKey ve Hash Global ile anlaşarak ortak olarak finans sağlamak amacıyla bir tura girişmişlerdir ve bu turdan toplam 2 milyar dolar toplamayı başarmışlardır.

Ekip ardından Digital Currency Group ve Fundamental Labs ile birlikte yeniden bir tura çıkarak bu turdan da kendilerine 3 milyon dolarlık bir finansman elde etmeyi başarmışlardır.

Günümüzde Mask Network platformu doğrudan Twitter üzerinden Gitcoin ile alakalı olan hibe kampanyalarını finanse etmektedir ve bununla birlikte peer to peer protokollü ödeme işlemlerini ve belli bir merkeze bağlı olmadan kullanıcıların bilgilerini ve varlıklarını depolama imkanı sunmaktadır.

Aynı zamanda bu merkezi olmayan portal, kripto işlem ücretlerinin ödenmesini, merkeziyetsiz finans işlemlerini ve yine belli bir merkeze bağlı olmadan depolama, NFT gibi dijital varlıkların e ticaretini yani trade edilmesini, mevcut sosyal medya kaynaklarından faydalanılması ve merkezi olmayan tüm organizasyonların yapılması gibi birçok faaliyette DApps kullanımına izin veren bir ekosisteme sahiptir.

Mask Coin Kurucuları

Mask Network, Shangai merkezi olmak üzere Suji Yan tarafından ilk olarak geliştirilmiş bir sistemdir. Bu platformu geliştirmeden önce  Dimension.im’ i kurmuş olan Yan, Suji Tech ve

Takefive Interactive gibi kuruluşlarda Ceo ve yöneticilik yapmıştır. Sujı Yan, başarılı mühendislik kariyerinin yanında bazı kanallarda gazetecilik görevini de üstlenmiştir.

Mask Coin Nedir

Mask Coin, bu platformun sisteminde aktif olarak kullanılabilen ve çeşitli hizmetlere erişimi sağlayan ETH tabanlı kendi Token’ıdır. Bu Coin, Proof of Stake (PoS) protokolüne göre işlemekte ve sistem yine bu protokole uygun olarak Ethereum ağı üzerinde çalışmaktadır.

Mask Network, kullanıcılarına hesaplarında çevrimiçi olarak yapmış oldukları bütün işlemler ve girişimler dahil olmak üzere hareketlerinde gizlilik sağlanmasına olanak tanınmaktadır. Kullanıcılar bu sistem sayesinde sosyal medya hesapları dahil istedikleri kanaldan diledikleri kişiye şifrelenmiş halde mesaj gönderebilmektedir.

Bununla birlikte yine kullanıcılar isterse Mask Coin ya da diğer kripto para birimlerini, diledikleri dosya ya da belgeyi istedikleri hesaba gönderim yapabilmekteler ve merkezi olmayan bütün DApps’ ler ile etkileşimde bulunabilmektedirler.

Mask Network (MASK) Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

[mcrypto id="24769"]

Mask Coin Yorum ve Mask Coin Grafik

Mask Coin, 06.04.2021 tarihinde Saat 02.18’ de $19.39 dolardan işlem görürken Coin’ in 24 saatlik hacmi yaklaşık olarak %27 kadar azalma göstermiş olup $62,086,327’ dır. Toplam arzı 100,000,000 olan Coin’ in 9,905,343’ü dolaşımdadır.

Mask Network Coin Nereden Satın Alınır?

14’den fazla borsada listelenen Coin’ i Huobi Global ya da OKeX borsaları aracılığıyla satın alabilirsiniz. Satın almak istediğiniz borsaya kaydınızı oluşturup tamamlamanız ve ardından hesabınıza Papara ya da Advcash gibi hesaplarınızdan itibari gönderimi yapmalısınız. Daha sonra bu Coin’ i Huobi Global ve OKEx borsalarından MASK/USDT paritesi üzerinden satın alabilirsiniz.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.