MarkerDAO, 500 Milyon Dolarlık Yatırım Oylamasını Başlattı!

MarkerDAO, 500 Milyon Dolarlık Yatırım Oylamasını Başlattı!

DAI stablecoin dağıtıcısı olarak bilinen MarkerDAO platformu gündeme yeni bir oylama konusu sundu. MarkerDAO, ABD hazine bonolarına ve tahvillerine 500 milyon dolar değerinde yatırım gerçekleştirme hususunda oylama yapıyor. İşte ayrıntılar…

MarkerDAO’dan Gerçek Bir Varlığa Yatırım

MarkerDAO kripto para topluluğunun likit tahvil stratejisi yapmak amacıyla herhangi bir varlık tahsisini kabul etmeleri, ABD bono ve tahvillerine yatırım yapma fikrine ilişkin oylamanın çıkış noktası oldu. MarkerDAO yöneticileri, topluluğun varlık tahsisini kabul etmeleri ardından gerçek dünyadaki bir varlık ile yeni vault’a erişim sağlanabileceğini ifade ettiler. MarkerDAO’nun vaultları ise elinde token olan kullanıcıların teminat kanalıyla DAI stablecoin getirisi alabilmelerini sağlıyor.

Yatırım Oylaması Neden Yapılıyor?

Uzmanlar, Marker DAO tarafından yapılan yeni oylamanın temel sebeplerinden birine değindiler. Uzmanlara göre, şu anda platformun hazinesi yüksek getiri sunamayan stablecoinler üzerine kurulmuş durumda. Getirileri yükseltmek, fazla fonları verimli bir alanda değerlendirmek, kredi risklerini düşürmek için ABD tahvil-hazine bonosu yatırımlarına başlama konusu oylatılıyor.

Oylamanın Güncel Sonuçları Ne Oldu?

MarkerDAO yöneticilerinin aklında yer edinen proje bazında yeni bir vault’ta likit tahvil stratejilerine yapılan yatırımlar korunacak. Daha önce verdikleri karara bağlı kalan topluluk üyeleri ise ABD kısa vadeli hazine tahvillerine ve IG şirket tahvillerine yatırım yapma düşüncesini benimsiyorlar.

Şimdilerde oylama kapsamında, 500 milyon dolar, ABD kısa vadeli hazine tahvillerine mi yoksa IG şirket tahvillerine mi tahsis edilecek? sorusuna yanıt verilmesi gerekiyor. Tahsisin sırasıyla %80 ve %20’lik paylaşımla yapılması planlanıyor. Oylamada şuan için %80’e, %20’i şeklinde paylaştırma şekli en çok oyu aldı. Oylama 2022 senesi 30 Haziranın’da bitecek.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.