Kripto Piyasasında Balinalar Harekete Geçti: Üç Altcoin Hedefte!

Kripto Piyasasında Balinalar Harekete Geçti: Üç Altcoin Hedefte!

Kripto para balinaları, son dönemde hızla yükselişe geçen üç altcoin'i hedef aldı: AGIX, MATIC ve RNDR. Yapay zekanın popülerleşmesiyle birlikte AGIX, MATIC'in DeFi staking aktiviteleri ve RNDR'nın kazanımları, balinaların ilgisini çekiyor.

Mayıs ayında, ABD borç tavanı tartışmaları kripto para piyasasına egemen oldu. Toplam piyasa değerinde %9'luk bir düşüş yaşanmasına rağmen, kripto para yatırımcıları, genellikle "balinalar" olarak adlandırılanlar, belirgin altcoin'lere yatırım yapmaya devam etti.

Bu Hafta Kripto Balinalarının Hedefinde Üç Altcoin Bulunuyor Blockchain üzerindeki veriler, balinaların son dönemde özellikle AGIX, MATIC ve RNDR gibi altcoin'lere yönelmiş olduğunu belgeliyor. Bu altcoin'lerden SingularityNET (AGIX), 2023 başlarında ChatGPT'nin ivmesi ve sonrasında meydana gelen AI trendi ile genel medya dikkatini toplamıştı.

11-25 Mayıs tarihleri arasında, 1 ila 10 milyon arası AGIX coin sahibi olan balinaların ciddi bir toplama süreci yaşandığı görülüyor. Bu süre zarfında, balinaların varlık depolarına yaklaşık 7 milyon daha AGIX ekledikleri belirlenmiştir.

AGIX'nin güncel değeri, gün içi %7,5'lik bir artışla 0,275664 dolar seviyesinde seyrediyor. Balinaların, Mayıs ayı içerisinde toplamda yaklaşık 1,82 milyon dolarlık AGIX topladıkları biliniyor. Bu balina grubu, dolaşımdaki AGIX arzının %65'ine sahip durumda.

Nvidia'nın ilk çeyrek raporundaki açıklamalarıyla birlikte, özellikle AGIX olmak üzere AI coin piyasasına olan ilginin arttığına şahit oluyoruz.

MATIC, Balinalar Arasında Güveni Artırıyor Polygon'un (MATIC) fiyatı, Mayıs ayının ilk 12 işlem gününde %17'lik bir düşüş yaşadı. Ancak, 11 Mayıs'ta 0,83 dolarlık direnci aştığından beri, yaşanan kayıpların büyük bir bölümünü telafi etmeyi başardı. Balinaların DeFi staking'indeki artış ve yükseliş hareketi, son MATIC fiyat iyileşmesinde önemli bir faktör oldu.

Özellikle, 1 ila 100 milyon arasında MATIC tutan balina grubu, bu iyileşme hareketinin öncüsü oldu. 16-25 Mayıs tarihleri arasında yaklaşık 10,5 milyon dolar değerinde MATIC satın aldılar. Bu durum, yaklaşık 11,4 milyon MATIC'in balina cüzdanlarına aktarıldığını gösteriyor.

Balinaların 16 Mayıs civarında MATIC satın almaya başladıkları ve MATIC fiyatının artış gösterdiği Santiment grafiği, dikkat çekici bir ayrıntı olarak ön plana çıkıyor. Bu eğilim devam ederse, Polygon (MATIC) yatırımcıları fiyat artışının uzun süreli bir boğa rallisine dönüşmesini bekleyebilirler.

Altcoin Balinaları Render (RNDR)'a Yoğun İlgi Gösteriyor SingularityNET'e (AGIX) benzer bir şekilde, Render (RNDR) da Ocak 2023'te genel medyanın radarına girdi. RNDR, 2023'ün başından itibaren kazanımlarını istikrarlı bir şekilde artırarak, AGIX'in izinden gidiyor. Bu nedenle, RNDR'nın hala stratejik balina yatırımcıları için çekici olduğu görülüyor.

Grafiğe bakıldığında, 100.000 ila bir milyon RNDR sahibi balinaların 17 Mayıs'tan itibaren yeniden satın almaya başladığı gözlemleniyor. 17 Mayıs ile 25 Mayıs arasında bu balinalar cüzdanlarına toplamda 5,9 milyon RNDR eklediler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.