Kripto Piyasası Hakkında Yaptığı Olumlu Yorumlar İle Yatırımcıları Umutlandıran Binance CEO’su Düşüncelerini Paylaştı!

Kripto Piyasası Hakkında Yaptığı Olumlu Yorumlar İle Yatırımcıları Umutlandıran Binance CEO’su Düşüncelerini Paylaştı!

Kripto piyasasının uzman isimlerinden biri olarak anılan uzman Binance CEO’su piyasanın gidişatı hakkında olumlu düşüncelere sahip. Akşam saatlerine doğru attığı tweet’te 2018 ayı piyasası ile günümüzün piyasa durumu hakkında kıyaslama yaptı.

Şimdiki Kripto Piyasasında Daha Çok Kaldıraç Var

Binance CEO’sunun yaptığı 2018 ayı piyasası ve şu anki mevcut piyasalarının karşılaştırması birçok kişi tarafından şaşırtıcı bulundu. CZ’nin söylediklerine göre güncel kripto piyasası geçmişteki 2018 ayı piyasasından daha çok kaldıraca sahip. CZ kaldıracı hızlı ve yavaş olmak üzere iki kısma ayırıyor. Hızlı kaldıracın genellikle merkezi borsaların vadeli işlemlerinde yavaş kaldıracın ise fonlar şayet farklı DeFi protokollerine borç verdiğinde ortaya çıktığını iddia ediyor.

CEO, bütün kripto piyasasının şok etkisi yaşamasının önemli nedenlerinden birisinin yavaş kaldıracın sisteme dahil olmaması konusuna vurgu yapıyor. Ayrıca kripto ile alakalı bazı projelerin esasında balinaların sponsorluğunda gerçekleştiği için şanslı olduğunu diğerlerinin ise herhangi bir şekilde güçlü şirketlerden katkı görmediğini söylüyor.

“Kötü Kripto Projeleri Bırakın Aynı Kalsın”

CZ bazı kripto projelerinin altyapısının kötü olduğunu ve kurtarılmaya ihtiyaç olmadığını vurguluyor. Sözlerine şu şekilde devam ediyor:

Kötü kripto projeleri bırakın aynı kalsın. Çünkü hiçbir şekilde önü açık olmayan abartılmış projeler. Başarısız olurlarsa müdahale etmeye gerek yok. Yeni projelere şans vermek gereklidir. Bunlar genel olarak saf ponzi şemaları ya da pazarlama yoluyla elde edilmişlerdir.

CZ ve MikeGlone’nin Bitcoin Fiyatına İlişkin Düşünceleri

CZ Bitcoin fiyatının komple kötü bir durumda olmasa da düşük olduğunu belirtiyor. Ve şu sözleri ekliyor:

2017 yılında 20.000 doların gerçekten uçuk bir rakam olduğunu savunuyorduk. Şimdilerde ise bu rakam bizi hiç tatmin etmiyor. Bunun nedeni ise sektörün giderek ilerleme kaydetmesidir.

McGlone ise Bitcoin için 20.000 dolarlık piyasa değerinin 5.000 dolar değerinde olduğunu söylüyor.

CZ’den Geleneksel Piyasalar Riskte Vurgusu

CZ daha önceki piyasaların fiyat azalışları yaşanmadan önce 3 Trilyon değerinde olduğunu söylüyor. Haliyle şimdiye bakılırsa bu bir hayli düşüş demektir. Emeklilerin kaybettiği 3 trilyonluk kayıp başlı başına bir hüsran. Bitcoin şayet artarsa kayıplar hızlıca telafi edilebilir. Ancak bunun süresi birkaç ay ile 2 yıl arasında değişebilir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.