Kripto Para Piyasasında Büyük Düşüş

Kripto Para Piyasasında Büyük Düşüş

26 Nisan 2019’un ilk saatleriyle birlikte kripto para piyasasında büyük düşüş yaşandı. Neredeyse tüm kripto paralar gün içinde kazandıkları değerlerden daha fazlasını kaybettiler. Bu durum yatırımcılar tarafından da dikkatle izlenmeye başladı. Özellikle Bitcoin’in yükselmesi ile ilgili umut taşıyanlar lider kripto paranın yeniden 5100 dolar seviyesine kadar inmesine oldukça şaşırdılar. Oysaki daha dün Bitcoin’in 6100 dolar psikolojik sınırını zorlamasının an meselesi olduğu konuşulmaktaydı.

Kripto Para Değer Kaybı Oranları

Kripto para piyasasında büyük düşüş yaşanmasının ilk sebebi olarak Bitcoin’in yüklü satış yemesi gösteriliyor. Bitcoin’in düşüşü doğal olarak diğer altcoinler üzerinde de etkisini gösterdi. %4.8 gibi önemli bir oranda değer kaybeden Bitcoin buna rağmen en çok değer kaybeden kripto para olmadı. Piyasalardaki bu düşüşten en çok etkilenen kripto para Ethereum oldu. Ethereum %5.23 oranında ciddi bir değer kaybı yaşayarak en çok değer kaybı yaşayan kripto para oldu. Ethereum’un bu değer kaybını yukarıda da söylediğimiz gibi %4.8 oranla Bitcoin izledi. Bu iki kripto parayı da sırasıyla %3.49 ile Binance Coin, %2.20 ile EOS, %2.04 ile Ripple, %1.82 ile Bitcoin Cash ve %0.88 ile Litecoin izledi.

Kripto Para Piyasasında Büyük Düşüş Kripto Para Piyasasında Büyük Düşüş

Yatırımcıların, piyasaların 2017 yılında yaşadığı zirveye yeniden ulaşması konusunda besledikleri umutlar bu şekilde ani düşüşler yaşanmasıyla sürekli olarak sekteye uğruyor. Özellikle Bitcoin’in 5500 dolar ve üzeri seviyelere gelmesinden sonra iki üç defa yüklü satış yemesi piyasanın gidişatını hep değiştirdi. Bu yüzden yatırımcılar Bitcoin’e olan güvenleri sarsılıp diğer altcoinlere yönelseler de Bitcoindeki düşüşün altcoinleri de etkilediği bilinen bir gerçek. Bu bakımdan Bitcoinle hiçbir alakası olmadan altcoinlerle çalışan yatırımcılar da bir şekilde Bitcoin’in gidişatı konusunda bilgi sahibi olmak durumundalar.

Binance Android uygulamasına gelen yeni özellik hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum