Jack Dorsey 'in Square Crypto Şirketi Büyüyor

Jack Dorsey 'in Square Crypto Şirketi Büyüyor

Square Crypto, geliştiricilerin Bitcoin ve Yıldırım Ağı'nı geliştiren ücretsiz, açık kaynaklı projeler üzerinde çalışmasını kolaylaştırıyor. Jack Dorsey'in Square ödeme şirketinin Bitcoin geliştirme birimi Square Crypto, bugün iki geliştiriciye Jon Atack ve Tankred Hase'ye hibe vererek Bitcoin topluluğuna katılımını genişletti. Para, Bitcoin ağına fayda sağlayan açık kaynaklı projelerde tam zamanlı çalışmalarına izin verecek. Şirket ayrıca gelecekteki hibelerle finanse etmek istediği proje türlerini de dile getirdi.

Square Crypto, Bitcoin Core'a katkıda bulunmanın yanı sıra, hızlı ödemeler ve zincir dışı yerleşimler sağlarken ağın teorik olarak ölçeklenmesine yardımcı olabilecek ikinci katman bir teknoloji olan Lightning Network'ün gelişimini genişletmeye odaklanmıştır. Ocak ayında, Yıldırım Geliştirme Kitini piyasaya sürdü.

Bitcoin Geliştirici Katkısına Gerekesinim Duyuyor

Amaç olarak, sadece kendi çabalarıyla değil, başkalarını destekleyerek "Bitcoin'i geliştirmek ve teşvik etmek" istediği açıktı. Bunu yapmanın bir kısmı, geliştiricilere yaptıkları ücretsiz iş için ödeme yapılmasına yardımcı olmaktı. Bitcoin büyük bir açık kaynaklı proje olduğundan, geliştiricilerin katkıda bulunmasına ihtiyaç var. Aktif katkıda bulunanlar, katkılarını sürdürmek için genellikle hibelere güvenirler. Örneğin OKCoin, geçen yıl geliştiriciler için 1.000 BTC fonu ayırdı.

Kar Amacı Olmayan Bir Çalışma

Square Crypto Grant programı, aksi takdirde "başkaları için finansal özgürlük oluşturmak için finansal araçlara sahip olmayan" geliştiricileri finansal olarak desteklemek üzere tasarlanmıştır. Özellikle "UX, ölçeklendirme, gizlilik, güvenlik veya akla gelmeyen pek çok şey aracılığıyla bitcoin geliştirmeyi amaçlayan projeler üzerinde çalışan bireyleri ve küçük kuruluşları hedefliyor. Dahası, devs "iş ya da kar güdüsü olmadan" özgür, açık kaynaklı projeler üzerinde çalışıyor olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan "Hindistan Güneş Enerjisi Odaklı Dijital Bir Geleceği Destekliyor" başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.