IRIS Coin Geleceği 2023-2027 , IRIS Coin 1 Dolar Olur mu?

IRIS Coin Geleceği 2023-2027 , IRIS Coin 1 Dolar Olur mu?

IRIS Coin geleceği birçok kesim tarafından merak edilmektedir. Peki, IRIS coin’in diğerlerinden farkı nedir?

IRIS Coin geleceği birçok kesim tarafından merak edilmektedir. Peki, IRIS coin’in diğerlerinden farkı nedir? IRISnet (IRIS) yeni nesil dağıtık uygulamaların temeli olan ve iletişim aktarıcısı olarak hizmet veren bir projedir.

IRIS Coin Nedir

Cosmos ile oluşturulan uygulama, Defi ağlarını desteklemek amacıyla kurulmuştur. IRIS coin ise IRIS Network’ün yerel kripto parasıdır. IRIS coin’i farklı kılan özellikleri; stake işlemleri, platformdaki işlem ücretleri ve akıllı sözleşmeleri yürütmek için gerekli ödemelerle kullanırken, ayrıca yönetim teklifleri oluşturup onaylamak için de kullanılmasıdır.

Peki, IRIS için uzmanlar ne söylüyor? IRIS yükselir mi? Uzmanların IRIS coin yorum ve öngörüleri ile beklenen olası seviyelerden bahsettik.

Resmi olarak 2019 yılında hizmete başlayan IRISnet Coin, merkezi Şangay’da olan şirket Bianjie AI’ın uzman ekibi tarafından geliştirilmiştir. 2016 yılında kurulmuş olan Bianje Al firmasının ortaklarından biri olan Haifeng Xi ve Harriet Cao bu alanda sahip oldukları uzmanlık bilgilerini birleştirerek sadece büyük işletmelerin değil küçük çaptaki işletmelerin de işine oldukça yarayacak IRISnet’i geliştirmiştir.

Haifeng ve Harriet’i destekleyen diğer önemli güçte yine Tendermint (Tendermint konsensüs uygulamalarının arkasındaki şirket) oldu. Her iki firmadan da blockchain teknolojisi alanında uzman olan kişiler IRISnet’i geliştirmek için birlikte çalıştılar. Peki, IRISnet (IRIS) nedir biraz daha yakından tanıyalım.

IRISnet (IRIS) Nedir?

IRISnet (IRIS), küçük büyük demeden bünyesinde birçok hizmet sunan ve geliştiren işletmelere sunulan block zincir tabanlı açık ağ sistemidir. 1 Mart 2019 yılında başlayan bu servis protokolü ve kripto para birimi olan IRIS, hizmet verdiği firmaların skalasını oldukça geniş tutmuş ve block zincir tabanlı protokolünü de buna göre geliştirmiştir.

Günümüzde büyük ölçekli işletmeler konsorsiyum blok zincirlerine sahipken ve bunları aktif olarak kullanıp yararlanabiliyorken küçük çaplı işletmeler arka planda kalmaktadır. IRISnet ile bu soruna çözüm olmayı hedefleyen geliştiriciler işletmelerin sorunlarına çözüm olmayı amaçlamaktadırlar. Bu sistem ile iş dünyası daha fazla block chain teknolojisi ile daha kolay bir araya gelmektedir.

IRISnet protokolünün prensiplerinden biri işletmelerin, yaptıkları işlemlerin block zincir içerisinde yürütülürken, diğer taraftan veri işleme prosesi tamamen bunun dışında işlenmesidir. Bunların yanında bu sistem işletmelere, iş hareketleri için kullanabilecekleri bir akıllı cüzdan gibi ürünler de sunmaktadır.

IRIS Coin, Tendermint konsensüs temeline dayanan birçok alt coin gibi DPoS ( Delegated Proof of Stake) Token’ıdır. DPoS konsensüs, ağda bulunan nodeların değerine bağlı olarak çalışmaktadır bu da işlemler sırasında nodelarda meydana gelebilecek herhangi bir hata durumunda yanlış çalışan nodeların elimine edilmesini sağlamaktadır.

DPoS konsensüsünde işlem yapmak isteyen kullanıcıların hepsi, işlemin tamamlanabilmesi için güvenilir bir doğrulayıcıdan onay talep etmektedirler. Bu çalışma modeliyle IRISnet’te hatalı davranan tüm onaylayıcılar hemen ortadan kaldırılmaktadır. Bu da kullanıcıların daha fazla güven içerisinde çalışmasını sağlamaktadır.

IRIS Coin Nereden Alınır?

IRIS Coin 20’den fazla borsada listelenmektedir. Bu borsalar arasından satın alım işlemi yapabilirsiniz. Fakat en çok tercih edilen iki borsa Binance ve Huobi Global olmaktadır. Bu iki borsa arasında ülkemizde en çok tercih edilen Binance’i kullanabilirsiniz.

Binance aracılığıyla bu Coin’i satın almak için borsaya kayıt olmalısınız. Kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra borsa hesabınıza Papara ya da Advcash üzerinden itibari para gönderimi yapmalısınız. Ardından Binance üzerinde bulunan IRIS/USDT ya da IRIS/BTC paritelerini kullanarak bu Coin’i satın alabilirsiniz.

IRIS Coin Geleceği 2023

IRIS Coin Geleceği 2023 yılı sonunda parlayabilir. Bu yıla 0.04$ seviyelerinde başlayan IRIS coin 11 Nisan 2021’de 0.317$ seviyesine ulaşarak rekor kırmıştır. Digitalcoin analistlerine göre geri kalan 2 ayda IRIS coin yükselişini devam ettirerek 0.020$ ile yılı kapatacağıdır. Walletinvestor ise 4 2ayda dalgalanmalar olabileceğine değinirken yılsonu fiyat tahminleri 0.022$’dır.

IRIS Coin Geleceği 2024

IRIS Coin Geleceği 2024 dönemi boyunca dikkat çekebilir. Son zamanlarda IRIS coinin iyi bir performans sergilemesi nedeniyle yatırımcıların ilgisini çekiyor. IRIS coin geleceği için 2024’de önemli tahminler yer alıyor. Gov.capital şirketi 2024’nin başlarında IRIS coin fiyat tahmini 0.14$’dır. Yıl ortasına kadar 0.20$’ı aşacağını düşünen şirketin yılsonu fiyat tahmini 0.32$ civarındadır. Cryptocurrency şirketi, 2024’de başlangıç hedeflerini 0.33$ olarak belirtmektedir. Hızlı bir yükseliş yaşayacağını düşünen analistlerin Kasım 2024 fiyat tahminleri ATH ile 0.55$. Yılsonu fiyat tahminleri ise 0.53$’dır.

IRIS Coin Geleceği 2025

IRIS Coin Geleceği 2025 yılında adından sıkça söz ettirebilir. Defi projelerinin 2025 yılına kadar daha çok popüler olacağı göz önüne alınırsa IRIS coin geleceği de bu Defi Dünyasına bağlıdır. Tahmin yürüten analistler de Defi veya NFT gibi projelerde tahminlerini bir ileri seviyeye taşıyabiliyorlar. Örneğin, Coinarbitrage şirketi 2025 başında coinin 0.24$ olabileceğini tahmin ederken yılsonuna kadar şu andan itibaren %193 yükselişle 0.39$ olabileceğini öngörmekteler.

IRIS Coin Geleceği 2026

IRIS coin geleceği 2026 yılı genelinde tap seviyelerde olabilir. IRIS’ı değerlendiren bazı analistler, maksimum arzı belirsiz olduğu için temkinli yaklaşabiliyorlar. Örneğin Priceprediction.net sitesindeki ünlü analistler diğer şirketlerin aksine 2026 yılında 0.36$ ile başlayacağını düşünürken yıl ortasındaki fiyat tahminleri 0.32$. Yılsonuna kadar sabit ivme yakalayacağını düşünen analistlere göre yılsonu fiyat tahminleri ise 0.31$. Gov Capital şirketi tam tersi bir görüşle yılın 0.60$-0.85$ bandında olacağını düşünüyorlar. Yılsonu fiyat tahminleri 0.866$’dır.

IRIS Coin Geleceği 2027

Önümüzdeki yıllarda ve IRIS coin geleceği 2027 için birçok tahmin bulunsa da en gerçekçi tahmin Digitalcoin şirketine ait. 2025 için ortalama hedefleri 0.40-0.45$ bandı. 0.50$’ı geçmeyeceğini düşünen şirketin yılsonu fiyat tahminleri 0.41$. En iddialı tahmin ise Gov Capital şirketine ait. 2027 başlarında 0.87$’lık hedef belirleyen şirket, Mart 2027’te 1 doların geçilmesini ön görüyor. Eylül ayına kadar hızlı bir hareket beklemeyen şirket, bu aydan sonra ise boğa sezonu ile yılsonunu 1.22$ ile kapatacağını düşünmekte.

IRIS Coin 1$ Olur mu? Yıl Sonu Hedefi Ne?

Yukarıdaki IRIS yorumlarına göre, önümüzdeki 5 yıllık süreç içerisinde bahsi geçen coin’i ciddi yükselişler bekliyor olabilir. Varsayılan tahminler ışığında IRIS coin’in 1 doları aşması, uzman yorumlarına göre zor bir ihtimal. Ancak 5 yıllık süreç içerisinde neyin nasıl değişeceği bilinmez. Bu sebeple, coin’in 1 dolar bandına yaklaşması imkânsız da değildir. Yine de yatırımcıların kendi portföylerine uygun miktarlarla yatırımda bulunması ve risk alması önerilmektedir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.