IOTA Coin Geleceği 2022-2025 | IOTA Coin Yükselecek mi | IOTA Coin Nedir

IOTA Coin Geleceği 2022-2025 | IOTA Coin Yükselecek mi | IOTA Coin Nedir

IOTA Coin geleceği birçok analiz şirketinin yorumuna göre başarılı şekilde seyredecek. Yorum yapan analiz şirketlerinin bir kısmı uçuk tahminlerde bulunsa da genellikle makul fiyatlar belirlenmiş. Bizler de bugün IOTA coin fiyat tahmini ve öngörülerini bir araya getirdik. IOTA’yı portföyüne eklemeyi düşünen yatırımcılar, bu yorumları sadece bir kılavuz olarak düşünebilir. Yorumlar kesin olmamakla beraber yatırım tavsiyesi de değildir. İşte uzmanlardan IOTA coin geleceği…

IOTA (MIOTA) Nedir?

İOTA nesnelerin ( makinalar) internet ile buluşmasını sağlayan bir yazılımdır. 2014yılında alman şirketlerinin dikkatini çekerek 3 büyük firmadan yatırım almıştır.

Diğer altcoinlerden farklı olarak alt yapısını Tangle teknolojisi ile oluşturmuştur. Kullanmış olduğunu alt yapıdan kaynaklı işlem ücreti almamakta ve bloksuz olduğu için işlem boyutu ise 0'dır. Böyle olmasından dolayı işlemler aşırı hızlı ve beklenilmeksizin sınırsız bir biçimde yapılacaktır. Açık kaynaklı bir kripto olan IOTA blockchain alt yapısını kullanmamaktadır. Bu özelliğinde dolayı blockchain yarattığı bir çok sorunu otomatikmen aşmış oluyor.

IOTA (MIOTA) Madenciliği Nasıl Yapılır?

IOTA ( MIOTA) madenciliği maalesef yapılmıyor. Diğer kripto paraların çoğunda bu imkan varken iota kurucuları madenciliğe uygun bir biçimde tasarlamadı. Bu durum yatırım ve takipçileri açısından 2 ana sorun doğurmaktadır.

 • IOTA ( MIOTA) Madenciliğinin yapılamaması piyasadaki ıota miktarının bir anda düşebileceği anlamına gelmektedir. Bu düşme olayına yakma işlemi denilmektedir. Örneğin binance belirli aralıklarla binance coin leri yakarak azaltmaktadır.
 • IOTA ( MIOTA) Madenciliğinin olmaması yatırımcılara sadece nakit para vererek alma şansı tanımaktadır. Bu durumun olması IOTA'yı sınırlandırmaktadır.

IOTA’yı Diğer Kripto Paralardan Farklı Kılan Özellikler?

 • Blok zinciri kullanılmadan oluşturulan ilk kripto para birimidir
 • Yeni Kuşak Teknoloji: Tangle teknolojisi ile oluşturuldu
 • Ölçeklenebilir yapısıyla ile daha hızlı işlem yapma ve işlem doğrulama yapmaktadır,
 • Güvenli veri aktarımı vardır
 • İşlem ücreti alınmadan ücretsiz varlık transferi olanakları sunar
 • Blockchain'in yarattığı bir takım zorlukları ortadan kaldırır

IOTA (MIOTA) Grafik

Aşağıdaki ıota grafiğinden ıota coin kaç tl, ıota coin kaç dolar sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

[mcrypto id="15778"]

 

IOTA Coin Teknik Analizi

Aşağıdaki ıota

 

coin grafiğinden ıota coin teknik analizine ulaşabilirsiniz.

 

 

IOTA Nasıl Alınır, Nasıl Satılır?

Bir çok kripto para borsasından alınıp satılabilir. Öncelikle kripto para borsalarının IOTA'yı portföylerinde yer vermeleri gerekmektedir. Başta Binance, Kucoin, Bitfinex gibi bir çok yabancı borsadan alım yapabilirsiniz. Yerel borsalardan ise paribu yada btcturk kripto para borsalarını kullanabilirsiniz.

Yabancı bir kripto para borsasından almak isterseniz şu adımları izlemelisiniz.

 • İlk olarak yerel bir kripto para borsasına üye olmalısınız.
 • Bir bitcoin cüzdanı oluşturup, banka hesabınızdan borsa hesabına aktarım yapmalısınız.
 • Aktarım yapıldıktan sonra bitcoin satın almalısınız.
 • Bunları yaptıktan sonra IOTA almak istediğiniz yabancı borsaya üye olup bitcoin cüzdanı oluşturmalısınız.
 • Yerel borsadaki bitcoin miktarınızı yabancı borsadaki bitcoin cüzdanına aktarmalısınız.
 • Aktarım sağladıktan sonra BTC/IOTA paritesini kullanıp almak istediğiniz miktarda IOTA Alabilirsiniz.

IOTA Coin Geleceği 2021

IOTA Coin geleceği 2021 yılı için birçok analiz şirketinin yorumu bulunuyor. Yıla 0.30$ seviyelerinden giriş yapan IOTA geleceği hakkında çok olumlu görüşler mevcut. En yüksek seviyesine ise 4 yıl önce 5.67$ ile ulaşmıştı. 2021’in en yüksek seviyesine ise Nisan ayında 2.67$ ile ulaştı. 22 Eylül itibariyle IOTA coin 1.21$ seviyesinden işlem görüyor. Wallet Investor şirketinin geri kalan aylar için görüşü oldukça olumlu. Yılsonu fiyat tahminleri 2.42$’dır. Coinquora yorumcuları ise geri kalan aylarda düşüşün gelebileceğini düşünüyor. Yılsonu fiyat tahminleri ise 0.93$’dır.

IOTA Coin Geleceği 2022

IOTA Coin geleceği 2022 yılına ait yorumlar genel olarak olumlu olmaktadır. Digital Coin Price şirketi 2022’nin başlarında coinin 1.82$ olabileceğini düşünüyor. Ağustos ayında 2$’ın aşılacağını düşünen analistler, yılsonuna kadar büyük bir düşüş beklemiyor. Yılsonu fiyat tahminleri ise 2.11$. Coin Arbitrage şirketi IOTA coin geleceğini çok parlak olarak görüyor. Yıla 1.67$ seviyelerinden başlayabileceğini aktaran şirket ilk aylarda küçük düşüşlerin olabileceğini ön gördü. Yılsonuna kadar IOTA coinin toparlanacağını düşünen analistlerin, yılsonu fiyat tahminleri 2.71$’dır. IOTA Coin geleceği 2022 yılında Digital Coin Price şirketine göre İOTA Coin’in yılın başında 1,82 dolara yılın ortasında 2 dolara yılın sonunda ise 2,1 dolara satılacağı düşünülmektedir. Coin Arbitrage şirketi ekibine göre ise IOTA Coin 2022 yılına 1,67 dolardan başlayıp yılı 2,71 dolar civarında bitirecektir. Price Prediction’a göre IOTA Coin’in 2022 yılının başlangıcındaki fiyatı en1,32 dolar olacakken ilk ayların sonundaki en fazla fiyatı 1,48 dolar olacaktır. Price Prediction ekibine göre IOTA Coin yılın ortalarında ortalama olarak 1,69 dolardan satılacaktır. Ekip IOTA Coin’in yıl sonunda en az 1,92 dolardan en fazla ise 2,28 dolardan işleme tabi tutulacağını öngörmektedir.

IOTA Coin Geleceği 2023

Şirketlere göre IOTA Coin geleceği 2023 yılında düzeltmelerle seyredebilir. Trading Beasts şirketi diğer şirketlerin aksine 2023 yılında düşüş olabileceğini ön görmüş. Yıla ortalama 1.65$ seviyelerinden gireceğini düşünen şirketin, Haziran ayı tahmini ise 1.58$. Yılsonuna kadar küçük düşüşlerin olabileceğini söyleyen analistlerin yılsonu fiyat tahminleri 1.51$’dır. Wallet Investor şirketinin Iota coin geleceği ile ilgili tahminleri Trading Beasts şirketi ile zıt durumda. Yıla 3.17$’dan gireceğini düşünen şirketin Haziran ayı fiyat tahminleri 3.26$. Yılın 3. Çeyreğinde düşüşü ön gören analistler, yılın son çeyreğinde ise hızlı bir boğa sezonu düşünüyor. Yılsonu fiyat tahminleri 3.96$’dır. IOTA Coin geleceği 2023 yılında Trading Beasts şirketi IOTA Coin’in düşüş yaşayacağını düşünmektedir. Şirkete göre bu para biriminin 2023 yılındaki ortalama satışı 1,65 dolar olacaktır. Şirket ayrıca İOTA Coin’in yılı 1,51 dolar civarında bitireceğini de düşünmektedir. Wallet Investor şirket ekibi İOTA Coin’in 2023 yılında başlangıçta 3,17 dolardan yılın sonunda ise 3,96 dolardan satılacağını öngörmektedir.

IOTA Coin Geleceği 2024

IOTA Coin geleceği 2024 yılı için genel olarak 4.60$ civarında bir fiyat bekleniyor. Price Prediction şirketindeki analistlere göre IOTA coin 2024 yılına 4.60 seviyesinden giriş yapabilir. Yılın ortasına kadar hızlı bir yükseliş beklenmese de Haziran ayı tahminleri 4.73$. Yılın 2. Yarısında coinin yükselebileceğini düşünen şirketin, yılsonu fiyat tahminleri 5.39$’dır. IOTA Coin geleceği 2024 yılında Coinarbitragebot ekibine göre 4.37706 dolardan işlem görmesi mümkündür. Price Prediction ekibine göre IOTA Coin yılın başlarında en az 2,81 dolardan satılırken en fazla 3,01 dolardan satılacaktır. Price Prediction ekibine göre IOTA Coin yılın ortalarında IOTA Coin’in ortalama fiyatı 3,66 dolar olacaktır. Yine Price Prediction ekibi IOTA Coin yılın sonunda en az 4,13 dolardan en fazla ise 4,98 dolardan işlem göreceğini öngörmektedir.

IOTA Coin Geleceği 2025

Coinquora yorumcuları IOTA coin geleceği 2025 için çok iddialı tahminlerde bulunmuş. 4 yıl sonra IOTA coinin 25$ seviyelerine çıkabileceğini düşünüyorlar. Yıl içinde önemli düşüşlerin gelebileceğini aktaran şirketin, yılsonu fiyat tahminleri 19.4$. Digital Coin şirketi ise 2025 yılına 2.96$’dan giriş yapacağını aktarmış. Kripto parada 3$ bandının çabuk kırılacağını düşünen analistlerin, yılsonu fiyat tahminleri ise 3.64$’dır. İOTA Coin Geleceği 2025 yılı kapsamında Price Prediction ekibi İOTA Coin’in yılın başında en az 5,72 dolar olacağını tahmin etmektedir. Aynı ekip İOTA Coin’in yıl sonunda en az 7,12 dolar dolar olacağını düşünmektedir. Price Prediction ekibi 2025 yılının ortalarında İOTA Coin’in fiyatının genel olarak 5.93 olacağını düşünmektedir.

IOTA Coin Yükselecek mi?

Yukarıda analizlerini aktardığımız şirketlere göre, kripto paranın şu anki fiyatından bir hayli yükselmesi bekleniyor. Analiz şirketleri genel olarak 2025 yılı için daha büyük tahminlerde bulunuyor. Şirketlere göre bahsi geçen bu rakamlar, kripto para projesinin başarılarına ve iş ortaklıklarına göre değişebilir. Özellikle Bitcoin seyri başta olmak üzere diğer kripto paralarla etkileşimi, birim fiyatını etkileyecek faktörler arasında görülmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.