HUSD Coin Rehberi: Nedir? Nasıl Alınır?

HUSD Coin Rehberi: Nedir? Nasıl Alınır?

HUSD Coin, ABD dolarının istikrarını blockchain teknolojisinin verimliliği ile bir araya getirerek daha güvenli, likit ve kullanılabilirliği yüksek olacak şekilde tasarlanmış bir altcoin kripto para birimidir.

HUSD’un evrenini anlamaya yönelik ele aldığımız bu yazıda ise; HUSD Coin Nedir? Nasıl çalışır? Nereden ve nasıl satın alınır? Hangi ülkeye aittir? Coinin güncel fiyatı ve yorumları nedir? Hangi cüzdanlarda saklanabilir? konuları diğer detaylar ile birlikte bahsedildi.

HUSD Nedir? Nasıl İşler?

HUSD Protokolü ve yerli tokeni HUSD, Stable Universal tarafından verilen ve 1:1 USD’ye sabitlenmiş bir stabil (stable) coin olarak kripto para dünyasında yerini almış. İlk kez 15 Ocak 2019 tarihinde CoinMarketCap’de sıralanan coin aslında oldukça yeni sayılabilecek bir stabil coin. İlk olarak Huobi Global kripto para borsasında sıralandı, şu an ise pek çok borsada işlem görmeye devam ediyor.

husd coin

Geliştirilme amacı; kullanıcılarına ve müşterilerine tam güvenilirlik sunmak ve hizmette şeffaflık ilkelerini benimserken, stabil fiyat düzeyleri ile de yatırımcı dostu olma amacı ile tasarlandı.

Sisteme yöneltilen “Neden HUSD Coini Seçmeliyiz?” sorularına geliştiricilerden verilen yanıtlar arasında; 1:1 ABD Dolarına sabitlenmesi ve ERC-20 tabana sahip olması ile tercih edilebileceği, coin geliştiricilerinin açıklamaları arasında yer alıyor. Ayrıca coini kolaylıkla paraya çevirebilecek şekilde tasarlandığı ve kullanıcılarına kripto para birimi piyasasına katılırken fiyat oynaklıklarını da azaltmak için bir araç olarak geliştirildiği de belirtiyor.

HUSD satın al

Çalışma şekli olarak, kendi bünyesinden bağımsız firmalarına aylık olarak denetimleri ve tasdiklerini emanet eder. Onay raporları da yine kendi sitesinde görüntülenebilir. Ethereum Blockchain ağı üzerine inşa edilmiş olması ile de yüksek derecede ademi merkeziyetçilik ve güvenlik sunar.

3 Maddede HUSD Nedir?

  • Stable Universal, HUSD Coinin ihraççısı ve Huobi Global borsasının da stratejik ortağıdır.
  • HUSD, 1:1 oranında ABD Doları ile desteklenir ve kullanıcıların fonları, düzenlenmiş bir güven şirketi tarafından tutulur. Tüm para yatırma ve çekme işlemleri güven şirketi tarafından yapılır. Stable Universal ve Stcoins herhangi bir müşteri varlığını asla doğrudan işlemez.
  • Stable Universal, Stcoins hesabınıza, banka hesabınıza aktarabileceğiniz karşılık gelen USD'yi otomatik olarak yatırır. Böylelikle USD karşılığında HUSD coini kullanabilirsiniz.

HUSD Coin Nasıl Satın Alınır?

HUSD Coin hangi borsalarda bulunur? Nereden Alınır? gibi sorular okuyucular tarafında çokça merak edilmekte. Coin çıktığı yıllarda sayılı borsada sıralanırken günümüzde pek çok borsada yerini alıyor. Aşağıda sıralanan borsalardan HUSD coin satın alma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  • Huobi Global
  • HBTC
  • Hotbit
  • Bilaxy
  • Hoo

Coinin sıralandığı diğer borsalar da görselde bulunmakta. Borsalarda üyeliğiniz yoksa kayıt olabilir, market ya da alım-satım bölümlerinden coini kolayca temin edebilirsiniz.

HUSD Coini Hangi Cüzdanlar Destekler?

HUSD yaklaşık 10 kadar cüzdan uygulamasında ve platformda saklanabilir. Bu cüzdanlar ERC-20 tabanı ile çalışan, HUSD coini saklamaya elverişli ve güvenilir cüzdanlardır. Cüzdanları görselden inceleyebilirsiniz.

HUSD Coin Fiyatı

Yazının hazırlandığı sırada 1 HUSD Coin 7,51 Türk Lirası civarında seyretmektedir. Bu rakam Bitcoin karşılığı ile 0,00009749 BTC, Ethereum karşılığı ile 0,00276079 ETH tutarındadır. 24 saatteki değişimi %0,08 civarında olmuş, yani yaklaşık olarak 0,006 TL değer kazanmıştır. Coinin güncel fiyatına ulaşmak isterseniz CoinMarketCap adresinden inceleyebilirsiniz.

HUSD Coin Sonuç

HUSD Huobi

Piyasa sıralamasında 80. Sırada yer alan coin, tüm zamanların en yüksek değerini 8,18 TL’den, tüm zamanlar en düşük değerini 6,72 TL civarında görmüştür.

Coin stable (stabil) bir coin olarak nitelendirildiği için, aslında yatırımcıların çok tercih ettiği bir coin değil. Çünkü bilindiği üzere stabil coinler adından da anlaşılacağı gibi, fiyat düzeyleri belirli bir aralıkta seyreden, ani çıkış düşüş ivmeleri olmayan coinler olarak bilinmekte. Bu coinler genellikle kullanıcıların takas işlemlerinde ya da diğer ticari işlemlerinde kullandıkları geleneksel finans paralar gibi görev görmekte. Bu yüzden bir yatırım aracı olarak görülmüyor. Fakat stabil bir fiyat düzeyine sahip oluşu, coinle yapılacak her işlemde, akıllarda soru işareti bırakmadan, güvenle gerçekleştirebilmek mümkün.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum