Huobi Token (HT) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Huobi Token (HT) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Huobi Token (HT) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Kripto para borsaları bakımından günlük işlem yoğunluğunu en üst basamaklarda olan Huobi Borsası kendine ait Huobi token birimini piyasaya sürmüştür. Binance Borsası’nın coin tokeni, Kripto para sıralamalarında üst basamaklarda olması öteki borsaları hareketlendirdi. Token değer hesaplamasının doğrudan olarak Huobi Pro Borsası’nın başarı performansını ile entegre haldedir.

Huobi Token Nedir?

HT, 2018’de Houbi Borsası’nın sahne içi tokeni olarak piyasaya sürülmüştür. Toplam olarak 500 Milyonluk bir genişliğe sahiptir. Houbi bu başarısına dönemin trendi olan ICO platformuna başvurmadan doğrudan halka açık bir satış uygulayarak ulaşmıştır.

Huobi Coin Nasıl Çalışır?

İlk yılında 300 Milyon HT dağıtılmıştır. 100 Milyon HT birçok faaliyet ve yarışmaya katılan kullancılar için ayrılmıştır ve geri kalan 500 Milyon ise coin token için HT token geliştiricilerine ve Huobi grubuna ayrılmıştır. Ayrıca HT ekibi bu tokenleri istediğinde satamamaktadır.

HT için de tıpkı Binance de olduğu gibi belirlenen aralıklı dönemler ile token yakma işlemi uygulanmaktadır. HT bu uygulama için yılın çeyrek döneminde kazandığı gelirin bir bölümünü ayırmaktadır. Ayrıca HT token satın alım işlemi yaparak yakma işlemine ayırdığı geliri toplam arzdan silip ücreti yükseltmektedir.

HT kullanıcıları bu sistem sayesinde hem sürekli bir fiyat artış performansına sahiptir hem de token yatırımı ile birlikte borsada ekstra avantajlara, simsariye indirimlerine ve özel satışlarda yer alma imkanına sahiptirler.

Huobi Token Nereden Satın Alınır?

HT satın almak isteyen kullanıcıların Houbi Borsası vasıtası ile Bitcoin, Ethereum veya Tether sistemini kullanarak HT coin token satın almaları mümkündür. Houbi mevcut sisteminde henüz Türk Lirası alt yapısı olmadığından token satın alabilmek için kullanıcıların değişik kripto para işlemlerini kullanmaları gerekmektedir.

Huobi Token Satın Alma İşlemleri

Huobi Borsası’ndan HT satın almak için bazı belirli işlemleri gerçekleştirmek yeterlidir.

  • Token satın alabilmek için Huobi Borsası’na Bitcoin, Tether, Ethereum veya Huobi yüklemeniz gerekmektedir.
  • Kullanmakta olduğunuz kanal ile yükleme yaptıktan sonra ekranın en üstünde yer alan ‘Spot İşlemler’ sekmesine tıklayınız.
  • Buradan ‘Borsa’ butonuna tıklayınız.
  • Açılan ekranda Tether (USDT) paritesini seçiniz. Bunun nedeni ise Tether’in daha yüksek likiditeye ve daha fazla aktif kullanıcıya sahip olmasıdır.
  • Alt kısımda karşınıza çıkacak olan HT butonuna tıklayınız.
  • Satın almak istediğiniz Huobi coin miktarını seçiniz.
  • Miktarı belirledikten sonra sol alt köşede yer alan ‘Satın Al HT’ butonuna tıklayınız.
  • HT alım işleminiz cüzdanınızda yer almış olacaktır.

Huobi Token Fiyatı Nedir?

HT piyasa değeri ₺7.563.033.443 TRY 90.411 BTC 2.742.064 ETH’dir

1 HT= $ 4,6039 tekabül etmektedir. Ancak bu değer kullanıcı sayısına ve borsa iniş çıkış değerlerine göre değişkenlik göstermektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.