Hindistan Eyalet Hükümeti Web3 Tabanlı Kast Sertifikalarını Sunuyor

Hindistan Eyalet Hükümeti Web3 Tabanlı Kast Sertifikalarını Sunuyor

Hindistan eyalet hükümetlerinden biri olan Maharashtra Hükümeti , Gadchiroli bölgesindeki Etapalli köyünde yaşayan vatandaşlara Polygon blok zincirini kullanarak kast sertifikaları vermeye başladı. Bu, Dijital Hindistan kampanyasının bir parçasıdır.

Maharashtra eyalet hükümeti, blok zinciri tabanlı bir uygulama olan LegitDoc ile birlikte, hükümet yararları ve şemaları sunma sürecine yardımcı olmak için şu anda 65.000 kast sertifikası yayınlıyor.

Yakın tarihli bir röportajda, bir Hint İdari Yetkilisi (IAS), Shubham Gupta, Hindistan hükümetinin daha demokratikleştirilmiş Hint hizmetlerini mümkün kılacak yıkıcı teknolojileri nasıl her zaman uygulama arayışında olduğunu ortaya koydu.

Gupta, benzer e-yönetişim girişimlerinin Singapur ve Malta gibi yargı bölgelerinde uygulandığının altını çizerek, Hindistan hükümetini, vatandaşlık hizmetlerinin gerçek demokratikleştirilmesi görevlerinde onlara yardımcı olmak için Web3'ü benimsemeye motive etti.

Gupta şunları ekledi: “Web3, demokratikleşme kavramını yepyeni bir düzeye taşıyor, bu sayede veriler/bilgiler yalnızca açıkça paylaşılabilir değil, açıkça yanlışlanamaz hale getirilebilir.

LegitDoc'un CEO'su Neil Martis ve Gupta tarafından ortaklaşa yazılan bir makaleye göre, Web3 platformları aracılığıyla kast sertifikalarının verilmesinin amacı, Gadchiroli bölgesinde ekonomik açıdan zorluk çeken 1,1 milyon sakine fayda sağlamaktır. Bu sakinlerin yüzde 70'i bölgedeki aşiret nüfusunu temsil ediyor.

Ayrıca, Web3 tabanlı sertifikalar, yoksullar için devlet tarafından sağlanan faydaları yanlış bir şekilde talep eden kötü aktörler tarafından sahtecilik miktarıyla mücadele etmeyi amaçlar. Martis ve Gupta ayrıca Web3 protokollerinin genel halkı hem finansal hem de finansal olmayan platformların dağıtılmasına karşı korumada oynayacağı önemli rolden bahsetti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.