Helium Coin Madenciliği Nedir, Nasıl Yapılır?

Helium Coin Madenciliği Nedir, Nasıl Yapılır?

Helium madenciliği kapsamında IoT kavramını yani nesnelerin internetini sıklıkla duymaya başladık. Bu sayede bilgisayar, akıllı cep telefonları, tablet ve TV gibi elektronik ürünlerin değil her yerde ağlara bağlı halde ilerleyen bir sistemin oluştuğunu bilmeniz gerekiyor. Her nesnenin uzaktan erişiminin kontrol edilmesi mümkün olmaya başladığından beri her yerden daha geniş ölçekli nesnelerin internet uygulamaları kontrol edilebiliyor. Helium madenciliği nasıl yapılır başında LoRaWAN ağı ile yapılabilen yüksek teknolojili ağın desteklediği öne çıkarken bir yandan da farklı ağlarında desteklediğini söylemek gerekir.

Helium Nedir?

Helium nedir? Helium IoT cihazları için uzun kablosuz kapsamı alanı oluşturabilen küresel ve dağıtılmış sistemde hotspot ağıdır. Ağın genel ismi ise The People’s Network şeklinde biliniyor. Hotspot noktaları Helium blok zinciri üzerinde kripto para birimi olan HNT üretiyor. Böylece kullanıcılar helium madenciliği yaparak kazanç elde edebiliyor. Kazançların ödeme şekli HNT kripto para birimi şeklindedir. Helium blok zinciri fiziksel şekilde olup merkeziyetsiz kablosuz ağların teşviki için oluşturulmuş blok zinciridir. Açık kaynaklı ve halka açık olan bu zincir isteyen herkesin kullanabileceği kazanç sistemlerinden biri olup oldukça güvenlidir. Çünkü Helium blok zinciri LoRaWAN ağıne erişim hakkı sunarak madencilik sistemi sunmaktadır.

Helium Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Helium Coin madenciliği nasıl yapılır sorgulaması bu yönde kazanç sağlamak isteyen kişilerin çok sık sorguladığı ve araştırdığı bir soru şeklidir. Helium Coin madenciliği Helium blok zinciri kapsamında kablosuz kapsama alanı sağlama ve ağı doğrulama için Hospotları ödüllendirmektedir. Hotspot’lar HNT ile ödeme alır diye belirtmek daha net ifade olacaktır. Bu işlemlerin her devrinde bulunan konsensüs grubu blok zinciri üzerinde yaklaşık olarak 30 blok çıkarmaktadır. Her blokta da Hotspotların farklı şekilde işlemler gerçekleştirmesi mümkündür. Ayrıca belli bir dağılım şekli ile ödüllendirme sistemi sunmaktadır.

Kapsam kanıtı sorgulama şeklinde öne çıkan bu işlemler tanık olma, konsensüs grubu içinde olma, ağ üzerinden veri transferi yapma ve güvenlik unsurları şeklindeki işlemler için Hotspotlar arası HNT paylaşımı sunar. Helium madenciliği kapsamında her ay yeni bir hedef belirlenir. Belirlenen hedef kapsamında HNT üretim seviyesi 5.000.000 olarak bilinir. Fakat belirlenen hedef seviyesi blok süresinin 60 saniye ile devrinin 30 blok olmasına bağlıdır. Bu yüzden Helium ağı kapsamındaki 60 saniyelik belirlenmiş hedef blok süresi 30 blokluk hedefe ulaşırsa belirtilen 5.000.000 HNT üretileceği bilinmektedir. Her devir başına ise 3424,66 HNT şeklinde hesaplanmaktadır.

Helium Coin Yorum

Helium Coin yorum kapsamında Helium madenciliği konusu çok dikkat çekiyor. Özellikle yeni kazanç yöntemlerinden biri haline dönüşen kripto paralar yatırımcılar için önemli rol oynuyor. Helium madenciliği ise HNT şeklinde belirtilen Helium üretimi yapılarak mevcut sermayenin daha çok katlanmasını sağlayan sistem sunuyor. Tabi bu sistemden devamlı kazanç elde etmek için Helium madencilik cihazına da ihtiyaç duyacaksınız. Helium madencilik mevcut sermayeye aylık belirtilen hedefe ulaşılması halinde kazanç katar. Bu sayede mevcut HNT’leriniz katlanarak büyür. Birçok yönden mantıklı kazanç sistemi olan bu durum son dönemin en popüler kazanç konusu olmuştur. Çünkü kripto para alım satımı ile risk durumları yaşayabilirsiniz ama madencilik yaparak bu riskler yarı yarıya düşecektir. Çünkü belirli bir hedef seviyeye göre işlem yapılmaktadır. Hedefe ulaşınca da HNT kullanıcıları Hotspot ağ sistemleriyle ödüllendirilir.

Helium Madencilik Cihazı

Helium madencilik cihazı kapsamında ihtiyacınız olan cihazın hotspot ağını destekleyen bir cihaz olmasıdır. Farklı üreticiler yönünden tasarlanmış hotspot ağ uyumunu sağlayabilen cihazların Helium madenciliği yapılması kapsamında uygun olduğu bilinmektedir.

Helium (HNT) Coin

Helium (HNT) Coin en güçlü kripto borsalarından bulunan kripto para platformudur. Yatırımcısına güvenli kazancı hotspot ağ sistemiyle sunan ve gelecek vaat eden kazanç yöntemidir. Madenciliği yapılabilen HNT Coin fiyatı bugün itibariyle 22,86TRY olup 24 saatlik işlem hacmi ise 292.122.963 TRY olarak bilinmektedir.

Cardano Geleceği 2022- 2025 | ADA Coin Fiyat Tahminleri | ADA Coin Yorum

Verge Coin Geleceği 2022-2025 | Verge Coin Yorum | Verge Coin Nedir

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.