Hangi Kripto Para Alınmalı 2023?

Hangi Kripto Para Alınmalı 2023?

Kripto para topluluğu arasında yer alan tüm yatırımcılar henüz 2023 yılı gelmeden, bu yıl içerisinde hangi kripto para alınmalı sorusuna yanıt aramaya başladı.

Kripto para topluluğu arasında yer alan tüm yatırımcılar henüz 2023 yılı gelmeden, bu yıl içerisinde hangi kripto para alınmalı sorusuna yanıt aramaya başladı. Günümüzde kazanç sağlayan sektörlerden biri haline gelen kripto para sektöründe, yatırımlara yön verebilecek birçok analist yer alıyor. Sektörü ve piyasayı kapsamlı bir şekilde inceledikten sonra, yorumlayan analistlerin her biri farklı bir para biriminin 2023 yılına damga vuracağı görüşünde… Peki 2023 yılı içerisinde hangi kripto para yükseliş trendinde? Hangi kripto parada düşüş bekleniyor? Tüm bunların cevabına yazımızda değineceğiz.

Hangi Kripto Para Yükselir?

Bu sektörde var olan analistlerin büyük bir çoğunluğu hangi kripto para alınmalı sorusuna, açık ara bitcoin yanıtını veriyor. Lider kripto para birimlerinden biri olduğu bilinen, Bitcoin’in bu yıl içerisinde de yükseliş trendini sürdüreceği öngörülen görüşler arasında yer almaktadır. Bitcoin ilk yarılanma yaşandıktan yaklaşık 52 hafta sonra zirve rakam seviyesine ulaştı. Yaşanan ilk yarılanmadan sonra zirve rakama ulaşması, yaklaşık olarak 73 haftalık bir zaman dilimini kapsadı.

Yükselmesi Beklenen Coinler;

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin sv
 • Dash
 • EOS
 • Defi projeleri
 • Stellar
 • Chiliz
 • ONT
 • Ripple
 • Mana
 • Sand
 • Ape
 • Shiba
 • Dogecoin
 • Whitebıt token

Beklenen ve olması muhtemel olan üçüncü yarılanma sonrasında ise, zirve rakamı görmesinin daha uzun bir süreç sonrasında olacağı öngörülüyor. 2022 yılının başlarında zirve rakamları göreceği düşünülen Bitcoin’in 2023 yılında değer kazanacağı ihtimaline ağırlık veriliyor. Bu noktada analistlerin ortak düşüncelerinden bir tanesi Bitcoin’in 2023 yılında ortalama 100K seviyelerine çıkacağı yönünde. Hangi kripto para yükselir sorusuna verilen bu cevaba dayanak olarak ise, dünya merkez bankalarının para politikası ve yarılanmanın denk geldiği zamanlamanın uygunluğu gösteriliyor.

Hangi Kripto Para Borsası 2023 Yılında Öne Çıkacak?

Hangi kripto para alınmalı sorusuna yanıt arayan yatırımcılara analistler Ethereum’un rekor seviyelere ulaşabileceğinin sinyallerini veriyor. Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’a olan ilgi gün be gün artmaktadır. Defi protokollerinin sahip olduğu ETH tabanlı tokenler ve Ethereum 2.0 güncellemeleri bu para birimini bir varlık olarak öne çıkarmaktadır.

Bu para biriminde trendin ne olduğunu belirleyebilecek olan en önemli unsur BTC olacaktır. Bitcoin’de beklenmekte olan büyük yükselişin Ethereum para biriminde de rekor yükselişe önderlik edeceği bilinen bir gerçektir. Son günlerde Bitcoin ile bu para biriminin yüksek oranda korelasyon gösterdiğinin gözlemlenmesi sonrasında yatırımcılar harekete geçti.

Böylece kısa sürede Ethereum gösterilen talebe bağlı olarak artış gösterdi. Yakın zamanda 400 doların üzerine çıkan Ethereum, ivme kaybederek yeniden düşüş gösterse de yeniden yükseliş trendi göstermesi beklenen sonuçlar arasında. Bu nedenle hangi kripto para borsası 2023 yılında öne çıkacak sorusuna yanıt olarak Ethereum denilebilir.

2023 Kripto Para Tahminleri

Hangi kripto para alınmalı 2023 yılında diye sorulduğunda birçok analist Binance Coin’in alınması yönünde hemfikir olmaktadır. Muğlak bir sektör olduğu bilinen Kripto piyasasında, açık noktaların yakalanabileceği para birimlerinden bir tanesi Binance Coin’dir. Geçmişten günümüze Binance borsasında olumlu gelişmeler yaşanmış bu durumda BNC Coin fiyatında yükselişlerin yaşanmasına neden olmuştur.

Özellikle geçtiğimiz aylar içerisinde Bitmex yöneticileri hakkında olumsuz fikirlerin ortaya atılması ile birlikte BNC coin büyük ölçüde artış göstermiştir. Kayda değer her durumdan önemli ölçüde etkilenen BNC Coin’in 2020 yılının sonuna kadar 50 dolara ulaşması bekleniyor. 2023 yılının ortalarında ise yaklaşık 63 dolar civarlarına ulaşılacağı düşünülüyor. Bu nedenle BNC coin’in yükselişe geçeceği ve yatırımcıların yüzünü güldüreceği 2023 kripto para tahminleri arasında yer alıyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum