Hangi Altcoin Alınır?

Hangi Altcoin Alınır?

Günümüzde kripto paraların bireyler ve kuruluşlar tarafından satın alınarak, kazanç elde edilebilmesini sağlaması hangi altcoin alınır sorusunu da beraberinde getirdi. Yatırımcı sayısının günden güne arttığı bu dünyada kazananlarında hatrı sayılır bir sayıya sahip olduğunu söylemekte yarar var. Kripto para birimleri üzerinden belirli kazançlara uğramak isteyen yatırımcıların, bu noktada dikkatli olmaları gerekecektir. Özellikle doğru para birimine yatırım yapmak, kazancı önemli ölçüde etkileyecek bir unsur olacaktır.

Altcoin Yatırım Tavsiyeleri 2020

Hangi altcoin alınır sorusuna yanıt vermeden önce, ilk olarak kripto para birimlerinin neden yatırım aracı olacağı konusunda detaylı bilgiler verebilmek gerekecektir. Kripto para birimleri geleneksel parayı tamamlayarak, online ortamda finansal güvenliği sağlaması nedeniyle tercih edilen varlıklardır.

Altcoin yatırım tavsiyeleri 2020 ile yatırımcılar bu güvenli bir şekilde varlıklarını katlayabileceklerdir. Altcoinlerin sağladığı avantajlar ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Kripto para birimlerinin tamamı kolay erişilebilen varlıklardır.
 • Kripto paralar ile portföyü çeşitlendirmek ve genişletebilmek mümkündür.
 • Kripto para birimleri ile yapılan işlemler diğer borsa işlemlerine nazaran çok daha düşük işlem ücretlerine sahiptir.
 • Kripto para birimleri ile yapılan işlemlerin tamamı oldukça kısa süre içerisinde gerçekleştirilmektedir.
 • Kripto parası ile yapılan tüm yatırımlarda hırsızlık ve sahtekarlık olasılığı bulunmamaktadır.

Hangi Kripto Para Yükselir 2020?

2020 yılının başında ortaya çıkan Koronavirüs salgını ile birçok altcoin büyük düşüşler yaşamıştır. Yaşanan bu düşüşler sonrasında birçok yatırımcı küresel neden kaynaklı olarak varlık kayıpları yaşamışlardır. Kısa zamanda tersine dönen bu düşüşler ile ibre tersine dönerek, altcoinlerin bazıları yeniden yükselişe geçmiştir.

Bu durum yatırımcıların 2020 yılının sonlarına doğru, hangi altcoin alınır sorusuna cevap aramasına neden oldu. Peki hangi kripto para yükselir 2020 yılında hangilerinde yükseliş yaşandı. İşte cevabı;

 • Ethereum: Bitcoin para birimi ile yüksek oranda korelasyon gösteren Ethereum, bu yılın büyük bir bölümünü yükselişte geçirdi. 2019 yılında önemli oranda düşen Ethereum 2020 yılının ilk çeyreği sonrasında büyük bir yükseliş yaşadı. Kasım ayının sonlarına gelindiğinde Ethereum 596.10 dolar civarına ulaşmıştır.
 • Bitcoin Cash: Bitcoin’in forku olarak da bilinen Bitcoin Cash 2019 yılı içerisinde sabit çizgisini korudu. 2019 yılının başlarında yükselen, sonrasında düşüş yaşayan bu para birimi 2020 yılında dalgalanmasını sürdürse de genel manada yükseliş trendi yaşadı.
 • Binance Coin: Binance borsasının değerli para birimlerinden biri olan Binance Coin, 2019 yılındaki yükselişini sürdürmüştü. 2020 yılının Mart ayına gelindiğinde, önemli bir düşüş yaşasa da kısa zamanda kendisini toparladı. Şu sıralar ise 33.14 dolar seviyesinden işlem görüyor.
 • Tezos: Bitcoin kadar sık dalgalanmalar yaşayan Tezos 2019 yılını da bu karmaşık dalgalanmalar içerisinde geçirmişti. 2020 yılına geldiğinde de bu dalgalanmalarını sürdüren Tezos, yılı genel anlamda yükseliş ile geçirdi.
 • Chainlink: 2019 yılında durgun bir seyir izleyen Chainlink, 2020 yılının Mart ayından sonra yaşadığı yükseliş ile trend para birimlerinden biri haline gelmiştir.

Hangi Kripto Para Alınmalı 2020?

Bazı analistler ve analiz kanalları hangi altcoin alınır sorusunda farklı noktaları ele alarak, farklı cevaplar veriyor. Kimisi 2020 yılını yükselişte geçiren altcoinlerinin yükselişini sürdüreceğini düşünürken, kimisi 2020 yılını durgun geçiren para birimlerinin 2021 yılında atağa geçeceğini düşündüğünü dile getiriyor. Analistler tarafından Hangi kripto para alınmalı 2020 yılı sonu itibariyle denildiğinde ,büyük oranda verilen altcoin isimleri ise şu şekilde sıralanıyor;

 • Bitcoin: Kripto para birimlerinin lideri olarak adlandırılan BTC 2019 yılını stabil, 2020 yılını ise yükselişte geçirmişti. Uzun vadeli bir yatırım umudu bulunan yatırımcıların tercih edebileceği para birimlerinden birisi kuşkusuz BTC olacaktır.
 • Litecoin: Akıllı yatırımcıların tercih ettiği para birimlerinden biri olan LTC, uzun vadede kazandıran bir seçim olacaktır. Küresel bir işletim ağı olmak için tüm teknik koşullara sahip olan Litecoin’in 2021 yılında da popülaritesini artıracağı düşünülüyor.
 • XRP: Ripple olarak da bilinen bu para birimi özellikle 2020 yılının son günlerinde yaşadığı büyük yükseliş ile konuşuluyor. Sunduğu teknolojik iletişim ağı sebebiyle artık kemikleşmiş bir kitlesi olduğu bilinen XRP’nin 2021 yılını yükseliş ile karşılaması bekleniyor.
 • Ethereum: Gücünü popüler dApp uygulamasından alan bu para birimi için önümüzdeki günlerde de olumlu bir görüş hakim. Analistlere göre 2020 yılında Ethereum’un yaşadığı yükseliş, 2021 yılında da devam edecek.
 • NEO: Çin’in henüz yeni sayılabilecek olan kripto para birimi NEO’ya, önümüzdeki yılların Ethereum’u da deniyor. Alt yapısı oldukça başarılı olan bu para biriminin 2021 yılına bomba gibi bir giriş yapacağı ve yılı verimli bir şekilde geçireceği konusunda birçok analist hemfikir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.