Binance’ da Yepyeni Bir Coin Listelendi: Gyen Coin Nedir, Gyen Coin Nereden Alınır?

Binance’ da Yepyeni Bir Coin Listelendi: Gyen Coin Nedir, Gyen Coin Nereden Alınır?

Bilindiği gibi 2015 yılından beridir stabil coinler özellikle Tether ile birlikte oldukça fazla kullanılmış olup sonrasında da çokça popüler olmuştur. Diğer kripto paralardan farklı olarak kullanıcılarına daha az risk ile yatırım yapmalarına olanak tanıyan bu Coinler sahip olduğu avantajlar ile daha da dikkat çekmeyi başarmıştır.2020 yılında piyasa değeri 15 milyar doları aşkın bir stabil coinlere bir yenisi daha eklendi: Gyen Coin.

Gyen Coin Hakkında Merak Edilenler

Geçtiğimiz günlerde Gyen Coin olarak adlandırılan yepyeni bir stabil coin adı duyuruldu ve bu Coin kısa bir süre sonra Binance’ da listelenmeye başladı. Listelenmeye başladığı ilk gün büyük bir yükseliş yaşayan Coin o gün içerisinde değerini tam tamına %200 üzerinde arttırdı.

Büyük yükselişinin ardından birçok kişi tarafından satın alınan Gyen Coin hakkında en merak edilen bilgileri sizler için bir araya topladık. İşte yeni stabil coinlerden biri olan Gyen Coin ve merak edilenleri!

Gyen Coin Nedir?

Gyen Coin’ i en basit hali ile tanımlayacak olursak GMO-Z.com Trust firmasının Japonya’ nın yerel para birimi olan Yen üzerine sabitlenerek geliştirmiş olduğu ilk blok zincir tabanlı ERC 20 tabanlı para birimidir. Blok zincir tabanlı olarak geliştirilen Gyen Coin sayesinde kişiler kripto para sistemlerinde Yen merkezli bir Coin kullanarak trade işlemleri yapabilme fırsatı yakalamaktadır.

Merkezi Tokyo olarak faaliyet gösteren Liquid borsası Yen para birimine endeks olan bu Coin ile Dolar’ a endeks olan ZUSD kripto para birimlerini ilk olarak listeledi.

Gyen Coin Avantajları

Mart ayından beri Liquid borsasında Yen Gyen pariteleri kullanılarak Exchange işlemleri yapılmaktadır. Kullanıcılara verilen bu trade edebilme imkanları ile yatırımcılara hem daha fazla likidite sağlama olanağı verilmekte hem de var olan riskin dağıtılmasına katkıda bulunmaktadır. Bir nevi kullanıcıların piyasalarda sıklıkla yaşanan fiat dalgalanmalarından kaçınmalarına ve yakalanmamalarına yardımcı olmaktadır.

Gyen Coin sabit bir Coin olarak geliştirildiğinden isteyen kullanıcılar bu Coin’ i diledikleri şekilde ticari işlemlerde kullanabilmektedir. Bu şekilde kişiler stabil coinlerin yatırımcılara sunmuş olduğu bütün avantajlardan istediği yönde faydalanabilmektedir.

GMO Trust firmasının kendi geliştirmiş oldukları bütün stabil coinlere finansal işlemler hususunda daha fazla özgür alan imkanı tanımaktadır. Bu Coin’ i kullanarak kullanıcılar global anlamda istekleri doğrultusunda Coinlerini kullanabilmekte ve işlem yapabilmektedir.

Bu Coinler aynı zamanda Peer to Peer protokolü ile çalışan sistemlerde ticari faaliyetlerde bulunabilmektedir ve piyasada var olan birçok kripto cüzdanlar ile uyumlu olmaktadır. Gyen Coin, FDIC sigortalı olan bankalarda kendilerine özel olarak ayrılan fiat para birimleri ile tamamen desteklenmektedir.

GYEN (GYEN) Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

[mcrypto id="26356"]

Gyen Coin Kurucu

Bu Coin, New York merkezli olan GDO İnternet hizmetleri olarak faaliyet sürdüren firmanın bir kısmı olarak çalışan GMO-Z. Com Trust şirketi tarafından geliştirilmiş ERC 20 Token’ıdır.

GYEN Coin Yorum

Gyen Coin 27.05.2021 tarihinde Saat 22:54’te $0.009069’ dan fiyatlanırken 24 saat içerisinde değeri %0.2 oranında azalmıştır. Coin’ in 24 saatlik hacmine bakıldığında ise %40’ dan daha fazla oranda artış olduğu görülmüş olup $198,499’ dır.

Coin gün içerisinde en yüksek $0.009172’ ı görmüşken en düşük değer olarak da $0.008972’ e inmiştir. Piyasa sıralaması olarak Coinmarketcap’ ta #3179’ ta bulunan Gyen Coin’ in tüm hepsi dolaşımda olup anlık olarak toplam arz ve dolaşım bilgisi bulunmamaktadır.

Gyen Coin Nereden Alınır?

Geçtiğimiz haftalarda Binance borsasında da listelenmeye başlayan Coin toplam 4 adet borsada listelenmektedir. Listelendiği borsalar ise şunlardır;

  • Liquid
  • Binance
  • io
  • Uniswap

Bu Coin’ i Binance borsası aracılığı ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. Bunun içinde öncelikle Binance borsasında kendinize ait bir kimlik ile kayıt olmalısınız. Kayıt olma aşamalarını tamamlayıp hesap onayınızı aldıktan sonra hesabınıza itibari para birimi göndermelisiniz.

Borsa hesabınıza para göndermek için kendi banka hesaplarınızı kullanabilirsiniz. Para gönderiminin ardından Binance borsasında tek bulunan USDT/GYEN paritesi üzerinden bu Coin’ i satın alabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.